Прокурорами Закарпаття цьогоріч направлено до суду 54 кримінальні справи про корупційні злочини

22 грудня прокурор Закарпатської області Юрій БЕНЦА провів координаційну нараду щодо стану виявлення, розкриття і розслідування злочинів пов’язаних з корупцією, у тому числі вчинених організованими злочинними угрупуваннями та результати судового розгляду справ зазначеної категорії.

Прокурорами Закарпаття цьогоріч направлено до суду 54 кримінальні справи про корупційні злочини

До участі в обговоренні цього питання запрошені: начальник УСБ України в області Богдан Тиводар, в.о.начальника ГУМВС України в області Сергій Авраменко, голова ДПА у Закарпатській області Тетяна  Шаповалова, начальника УДСБЕЗ Микола Клітка та інші керівники  правоохонних та контролюючих органів. 

Відкриваючи координаційну нараду  прокурор області Юрій БЕНЦА зазначив, що проблема, яку сьогодні винесено  на обговорення є надзвичайно актуальною. Адже про корупцію у нашому суспільстві  нині не говорить тільки лінивий. І люди найперше вказують на „беззубість” у боротьбі із цим злом правоохоронних органів.

Ось чому активна протидія цьому небезпечному явищу повинна бути завданням № 1  у роботі правоохоронних органів.
„Не заглиблюючись у детальний аналіз нашої діяльності на цьому напрямі - звернувся прокурор області до присутніх, - „скажу лише, що при добрій координації наших дій – є відповідний результат. Маю на увазі арешт Березниківського сільського голови за одержання майже мільйонного хабара.”

Заступник прокурора області Іван ЗАРЕВА, виступаючи із доповіддю, підтвердив, що ситуація із цим питанням в області залишається напруженною.

Незважаючи на те, що органами внутрішніх справ певна робота у цьому напрямку проведена - за їх матеріалами нами були порушенні кримінальні справи про службові злочини стосовно судді Іршавського райсуду, начальника та службових осіб Перечинського відділу земельних ресурсів, службових осіб служби зайнятості Ужгородської РДА, райвідділу освіти Хустської РДА, ДЗК в Міжгірському районі.

За вчинення хабарництва - порушенні справи відносно начальника відділу РАГСу Берегівського райуправління юстиції, директора Тячівського БТІ, а також сільського голови с. Березники, який арештований, за хабар в сумі більше 900 тис. грн., а також стосовно начальника земельного відділу Рахівської РДА в сумі 10 тис. доларів США.   

Із позитивних є іще і такий приклад: мова іде про ефективне здійснення оперативно-розшукової діяльності, в результаті якої викрито злочинну організацію з корумпованими зв”язками, яка займалася незаконним переправленням нелегальних мігрантів через державний кордон.  І це знову ж таки – результат належної взаємодії силових відомств, узгодженої роботи та поінформованості колег. Цього нам надзвичайно бракує для ефективної роботи.

Однак в цілому ця робота погіршилася. Про це свідчить той факт, що працівниками всіх підрозділів служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України в Закарпатській області з початку року виявлено та поставлено на облік всього 32 злочини про хабарництво стосовно 32 осіб коли торік їх було 47 відносно 34 осіб.

За наслідками розслідування кримінальних справ про злочини цієї категорії, порушених за матеріалами органів БЕЗ, до кримінальної відповідальності у 2008 році притягнуто 20 осіб проти 32 у минулому році.

У структурі ГУМВС та УСБУ в області існують спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією, пріоритетом у діяльності яких є виявлення саме такої категорії злочинів. Хотілося б аби  вони не просто існували, а активно діяли, адже результати їхньої роботи цього року також невтішні – зазначив заступник прокурора області Іван Зарева.

Спецпідрозділом УСБ України в області по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, на  жаль, викрито лише одне організоване злочинне угруповання, з корумпованими зв”язками.

Загалом спецпідрозділом  ГУМВС України  в області за вказаний період виявлено 6 організованих злочинних групп. А безпосередньо працівниками УБОЗ та ГВБКОЗ за 11 місяців 2008 року виявлено лише по одному злочинному угрупованню, учасниками якого були депутат сільської ради та працівник органів внутрішніх справ. В умовах сьогодення цього є недостатньо.

Також Іван Зарева зауважив, що не може нас задовольняти робота підрозділу відділу боротьби з корупцією в органах державної податкової служби ДПА у Закарпатській області. Про яку боротьбу можна говорити, коли у поточному році зареєстровано лише 6 заяв і повідомлень про вчинення злочинів цієї категорії службовими особами податкових органів області проти 12 у минулому році. Тобто можна робити висновок, що вони практично бездіють.

Що стосується слідчих органів прокуратури, то протягом 11 місяців 2008 року ними закінчено розслідуванням та направлено до суду з обвинувальним висновком 54 кримінальні справи даної категорії, стосовно 55 осіб. Ця кількість справ ідентична показнику 2007 року. Тобто активізації роботи у цьому напрямку також не помітно.

Пріоритетними та актуальними для Закарпатської області є і залишаються вчинення злочинів з ознаками корупції у лісовій галузі, у банківській сфері, зовнішньо – економічній діяльності та інших.
В основному суб’єктами цих злочинів були секретарі та голови сільських рад, працівники міських і районних відділів земельних ресурсів, відділів культури та державні виконавці.

Активізовано роботу оперативних підрозділів і як наслідок закінчено більше кримінальних справ у сфері хабарництва – 8 проти 5 у минулому році, за фактами розкрадання майна – 6 проти 4.

Із загальної кількості кримінальних справ з ознаками корупції було порушено та направлено до суду справи по 48 державних службовцях, 42-х   працівників органів влади і управління (з них 13 службових осіб органів міськрайдержадміністрацій, в тому числі 1 голова РДА та 1 міський голова; 29 – органів місцевого самоврядування), 4-х працівників контролюючих органів, по 3-х працівників МВС та службовців інших державних установ, а також 2-х депутатів усіх рівнів.

А це є підтвердженням того, що безумовним пріоритетом роботи правоохоронців було, є і буде притягнення корумпованих чиновників до кримінальної відповідальності. за 11 місяців 2008 року судами Закарпатської області розглянуто лише 24 кримінальні справи про злочини, пов’язані з корупцією, щодо 24 осіб проти 34 кримінальних справ, щодо 35 осіб за аналогічний період 2007 року.
Феміда цього року виявилася досить лояльна до людей, які обвинувачувалися у вчиненні корупційних діянь - до реального позбавлення волі у 2008 році не притягнуто жодної особи.

За направленими до суду кримінальними справами щодо державних службовців майже кожна шоста стосувалась хабарництва, а кожна п’ята особа обвинувачувалася виключно у службовому підробленні.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області
24 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

16:05
На Закарпатті двох нелегалів примусово повернуто до країн походження
15:14
За повторну крадіжку вчинену під час іспитового строку мешканця Берегівщини засуджено до 3,6 років тюрми
14:33
/ 2
Затриманий за продаж харчів із військової частини прапорщик "заробив" на них трохи більше 6 тис грн
13:09
/ 1
Прихований у мікроавтобусі мотоцикл виявили на кордоні на Закарпатті
11:15
/ 3
Суд у справі мера Ужгорода Андріїва щодо розкрадання під час реконструкції "Совиного гнізда" відкладено
00:22
/ 1
Опубліковано відео смертельної ДТП зі скутеристом у Грушові на Тячівщині
20:08
/ 1
Закарпатець пограбував жінку в столичному Гідропарку
16:55
/ 5
У понеділок суд розглядатиме справу мера Ужгорода Б.Андріїва по "Совиному гнізді"
16:24
/ 1
У Нижньому Солотвині на Ужгородщині зіткнулися два авто
13:45
/ 1
Біля Ужгорода троє пасажирок побили і пограбували таксиста
13:35
У Грушові на Тячівщині Mercedes смертельно травмував скутериста
14:59
Фальшивомонетникам, затриманим на Закарпатті, оголошено про підозру
13:38
/ 23
На Закарпатті спіймали керівника логістичного підрозділу Держприкордонслужби, що продав харчі з військової частини
12:41
На Закарпатті на кордоні спинили чоловіка, що намагався ввезти з Угорщини пневматичний пістолет
09:48
У Мукачеві літній водій Daewoo збив на пішохідному переході 10-річну дівчинку
01:49
Вбивцю мукачівця Михайла Глеби засудили до 15 років тюрми
00:42
/ 2
Затримані фальшивомонетники на території Закарпаття збули близько $30 000 – поліція
20:16
На Закарпатті затримали двох фальшивомонетників – жителів Мукачева та Рахова
15:55
У Хусті 17-річний юнак на мотоциклі під’їхав до жінки, вирвав з її рук сумку та втік
13:28
На Перечинщині затримали чоловіка, підозрюваного у скоєнні 6 крадіжок та розбійному нападі на пенсіонерку
11:22
Погоджено підозру 14-річному юнаку з Рахівщини, підозрюваному у вбивстві діда
10:53
У Волосянці, на Великоберезнянщині нетверезий водій мопеду зіткнувся з опорою моста
10:37
Затриманий на хабарі на Закарпатті керівник міжрайонного управління Держагентства водних ресурсів постане перед судом
22:57
/ 1
На Закарпатті в подвійній стелі мікроавтобуса, що прямував в Італію, виявили1040 пачок сигарет
18:06
Суд в Ужгороді відмовив прокуратурі в апеляції і залишив останього із 9-х наркоторговців під домашнім арештом
» Всі новини