Мукачево: Роль державної служби зайнятості в умовах кризи

У рамках проведення Декади зайнятості з нагоди 18-ої річниці з дня створення державної служби зайнятості 19 грудня у Мукачівському районному центрі зайнятості відбулося засідання „круглого столу” на тему: „Шляхи підвищення ролі державної служби зайнятості та ефективності її діяльності в сучасних умовах”.

Мукачево: Роль державної служби зайнятості в умовах кризи

У його роботі взяли участь представники органів самоврядування: голови  Бистрицької, Обавської, Завидівської та Дерценської сільських рад, керівники 10 ринкоутворюючих підприємств району: ВАТ „Мукачівський верстатозавод”, Мукачівська філія ВАТ „Ужгородське шляхо-будівельне управління №58”, ЗАТ „Мукачівський ЛК”, ВАТ „Закарпаттягазбуд”, ТОВ „Промсервіс-Л”, ТОВ „Латориця”, ТОВ „Закарпатєвротранс”, ТОВ „Корадо Каннінг Інкорпорейтед”, Бобовищанське СТ, СФГ „Квіти Закарпаття”.

Відкрив засідання директор районого центру зайнятості Іван Попович. Він коротко поінформував про створення та етапи розвитку державної служби зайнятості, її місію та призначення.  Розповів також про сучасний стан ринку праці району та зміни, які сталися протягом останніх двох місяців, викликані наслідками світової кризи. Багато підприємств призупинили прийом на роботу працівників та зняли в службі зайнятості раніше оголошені вакансії. Деякі підприємства попередили про можливе вивільнення працівників, у зв’язку з фінансовою кризою або ж закриттям інвестиційних проектів, що різко збільшилося звернення громадян у центр зайнятості в пошуках роботи.

Юрисконсульт центру зайнятості Іван Балог роз’яснив присутнім процедуру звільнення працівників відповідно до ст, 36; 38; 40 КЗпПУ. Він наголосив, що не можна допускати порушення прав працівників і безпідставно  звільняти їх, не дотримуючись трудового законодавства. Саме такі порушення оскаржуються в суді, де приблизхно 80-90% позовних заяв задовольняються на користь звільненого. У результаті за рішенням суду працівник поновлюється на роботі, а для роботодавця – це збільшення фінансових затрат,  оскільки він зобов’язаний виплатити працівнику вимушений прогул та моральну шкоду. Якщо прцівник звернеться зі скаргою до Територіальної інспекції праці, то на керівника буде накладено штраф, передбачений ст. 40 КУпАП.

Для уникнення масового звльнення працівників роботодавцям рекомендовано надавати робітникам безоплатні відпустки, передбачені законодавством, щорічні відпустки, перевести їх на неповний робочий день (тиждень). Такі заходи дозволять заощадити витрати на фонд заробітнї плати, а  головне – дадуть можливість зберегти висококваліфікований кадровий потенціал.

З метою протидії негативним проявам кризових явищ на ринку праці та зняття соціальної напруги заступник директора центру зайнятості Тетяна Перец запропонувала присутнім можливість залучення безробітних до оплачуваних громадських робіт за рахунок коштів підприємств та районного бюджету. Такі роботи повинні носити суспільну спрямованість, відповідати потребам району, виходячи з соціально-економічних пріорітетів.

В обговорені цього питання взяли участь голови сільських рад, які вже співпрацювали з центром зайнятості у напрямку організації та проведення оплачуваних громадських робіт та роботодавці, в яких може виникнути потреба в тимчасових працівниках.

На закінчення засідання учасники прийняли рекомендації, спрямовані на об’єднання зусиль з питання подолання кризової ситуації.

Світлана Кополовець,
начальник відділу взаємодії з роботодавцями Мукачівського районного центру зайнятості

22 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

15:18
/ 2
КПП "Тиса" тимчасово розблоковано, на місці перебуває голова Закарпатської ОДА - ЗМІ
14:13
/ 6
Держприкордонслужба опублікувала світлини і відео з заблокованого КПП "Тиса" на Закарпатті
13:13
/ 6
На КПП "Тиса" авто прикордонників виштовхали на узбіччя
11:45
/ 9
Перевізники заблокували КПП "Тиса"
02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 1
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 2
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 7
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
/ 4
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
» Всі новини