Закарпаття: На Ужгородщині роботу знайде кожен, хто її шукає

18-річчя Служби зайнятості колектив Ужгородського районного центру зайнятості зустрічає вагомими трудовими здобутками. Центр добре відомий у районі і його послугами скористалися сотні людей.

Закарпаття: На Ужгородщині роботу знайде кожен, хто її шукає

Успішно на Ужгородщині діють Програми сприяння зайнятості населення району на 2008-2009 роки, «Стратегії подолання бідності», «Регіональна угода між Ужгородською РДА, організацією роботодавців та організацією профспілок району» та «План заходів щодо розвитку соціального діалогу». Напередодні професійного свята наш кореспондент зустрівся з директором Ужгородського районного центру зайнятості населення Романом Бурцьом і задав йому декілька запитань.

- Романе Петровичу, яка нині ситуація на ринку праці?

- Станом на початок грудня на обліку в районному центрі зайнятості перебуває 515 безробітних, 406 з них отримували допомогу по безробіттю. У цьому році у центр зайнятості за допомогою звернулося 1575 осіб.

- Яка взаємодія з соціальними партнерами?

- Спеціалісти центру беруть участь в засіданнях комісії з питань неплатоспроможності, фінансового оздоровлення економіки району і погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Ведеться постійний електронний обмін інформацією між центром зайнятості і державним реєстратором, різними фондами державного страхування.
З метою контролю за достовірністю даних щодо доходів, які впливають на розмір допомоги по безробіттю, запроваджено на державному рівні автоматизований обмін даними з податковою інспекцією.

Відбулися робочі зустрічі керівництва районного центру зайнятості з керівництвом компанії «Ядзакі Україна», «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн ЛТД», «Росс Україна», ДП «Термал Стар», СФГ «Коник», ТОВ «Континент», ДП «Голден Фудс», ПАПФ «Квітка», ЗАТ ВКФ «Варто» (птахофабрика) з проблем комплектування кадрами, з керівниками Фондів соціального страхування та податкової інспекції з питань взаємодії та обміну даними.

Позитивний результат дали проведені наради з головами сільських та Середнянської селищної рад по співпраці з центром з питань зайнятості, створення робочих місць, організації та проведення оплачуваних громадських робіт.

Проведена певна робота по укладанню договорів на організацію та проведення оплачуваних громадських робіт, в т.ч. в соціальній сфері, для безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, в тому числі з Товариством Червоного Хреста на організацію та проведення оплачуваних громадських робіт по допомозі інвалідам та особам похилого віку. Дуже важливою, на мою думку, була тристороння нарада керівництва РДА, управління освіти та у справах національностей, управління праці та соціального захисту і центру зайнятості. Були на цю нараду запрошені представники ринкоутворюючих підприємств району - ЗАТ «Єврокар», ТОВ «Ядзакі Україна», профспілкові діячі. Йшлося про подолання дисбалансу на ринку праці шляхом залучення шкіл району до професійної підготовки учнівської молоді.

- Будь ласка, конкретніше розкажіть про працевлаштування безробітних.

- Перш за все, актуалізована та постійно поповнюється база вакантних посад по Закарпатській області та й по всій Україні. Отже, з допомогою спеціаліста центру зайнятості особи, які зареєстровані у нашому центрі, можуть при бажанні знайти роботу і в інших регіонах України. У цьому році за сприяння центру зайнятості роботу отримали 1074 громадяни, або 101,3 відсотка до завдання уряду. У жовтні, наприклад, працевлаштовано 102 особи. З початку року роботу знайшли 55 відсотків всіх осіб, які перебували у нас на обліку. Це є одним з найвищих показників по Закарпатській області. Великою проблемою залишається працевлаштування безробітних передпенсійного віку.

- Кажуть, що на деяких підприємствах масово звільняють робітників...

- Небезпечні прогнози щодо того, що інвестори почнуть згортати свою роботу -справдилися. Першою ластівкою стало одне з найбільших підприємств області - «Єврокар». Прес-служба компанії розповсюдила інформацію про те, що завод має намір скоротити виробництво в середньому на 50 відсотків. Через скорочення виробництва на підприємстві вже відправлені у вимушені відпустки 1000 працівників із 1160. Крім того, робочий тиждень скорочений на 2 дні. Перестало існувати таке прекрасне підприємство як Фабрика жіночого одягу «Ле-Го Україна». На 4-денний робочий тиждень переведено і ТОВ «Ядзакі Україна». Взагалі підприємства не поспішають звільняти працівників, а скоріше запроваджують режим неповної зайнятості.

- І все ж Програма створення нових робочих місць діє і далі?

- Звичайно. Фактичний приріст робочих місць - 2210. Укладено 83 договори про надання роботодавцям дотацій на створення нових робочих місць. З початку року зареєстровано 685 трудових договорів, надано 4343 послуги роботодавцям по всьому спектру роботи центру зайнятості.

- А як з організацією оплачуваних громадських робіт?

- Громадські оплачувані роботи є одним з найбільш ефективних засобів для повернення громадян до трудової діяльності та підвищення рівня їх соціального захисту. У цьому році укладено 14 договорів з роботодавцями, відпрацювало 196 осіб. Тісно в цьому плані з нами співпрацюють Дубрівська, Есеньська, Со-ловківська та Часлівська сільради, де на громадських роботах відпрацювали відповідно 36, 32, 15 та 22'особи. З допомогою Товариства Червоного Хреста було працевлаштовано на громадських роботах 23 осіб. Ці люди обслуговували одиноких, стареньких, безпомічних мешканців сіл району. Роботи проводилися за кошти фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Цілий ряд робіт було проведено і за кошти окремих підприємств: ТОВ «Добротекс», АПФ «Леанка», ЗАТ «Фабрика Середнянка», ПАПФ «Квітка» тощо.

- Надаєте одноразову допомогу по безробіттю?

- Одноразова допомога по безробіттю на розвиток власної справи надана 33 безробітним. Навчання за програмою «Основи підприємницької' діяльності» пройшли 34 особи. З наданням дотації роботодавцю працевлаштовано 83 безробітних, з яких 35 віднесено до осіб соціально слабо захищеної категорії, 6 - сімейного безробіття.

- Чи контролюється дотримання законодавства про працю та зайнятість?

- Звичайно. Спеціалістами районного центру зайнятості було проведено 102 перевірки підприємств, установ і організацій з питань дотримання законодавства про соціальне страхування на випадок безробіття, про що складено 102 акти.

Ми розробили інформаційно-довідковий куток для всіх селищної та сільських рад, які встановлені у них, а також в управлінні праці та соціального захисту населення. Надається практична допомога місцевим радам щодо визначення розміру розрахункового місячного доходу на одного члена особистого селянського господарства та щодо методики визначення обсягів трудової міграції та її напрямків. 16 профінформаційних стендів для учнів встановлені у загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів району.

- І останнє запитання, Романе Петровичу, як в районі все-таки відчувається вплив кризи?

- Зрозуміло, що не може не відчуватися. Це і зменшення кількості поданих вакансій вдвічі, це і зростання чисельності безробітних, порівняно з минулим роком з 376 до 515 осіб, тобто в 1,37 раза. І все ж, для паніки нема підстави. Районний центр зайнятості населення завжди прийде всім на допомогу.

22 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:06
/ 2
На Закарпатті заради порятунку шпилькових від масового всихання мобілізували біологічних захисників природи
17:26
Флеш-арт до Міжнародного дня захисту дітей відбувся на Театральній в Ужгороді
17:18
71 автобус виїхав на маршрути Ужгорода
16:03
Дитсадки у Мукачеві запрацюють 9 червня
11:50
У Мукачеві провели майже півтисячі операцій із заміни суглобів
11:29
У Мукачеві відкриють школу батьківства, материнства та подружнього життя
11:12
На Закарпатті відновлено пропускні операції у пунктах пропуску "Малий Березний" і "Малі Селменці"
02:59
Закарпатець скинув 37 кг ваги і відкрив клуб здорового способу життя у Мукачеві
01:03
З понеділка Мукачево також запускає громадський транспорт
00:14
/ 4
Компромісом, що дозволив розблокувати КПП "Тиса", стало мито 55 центів за кілограм "італійської" посилки
19:17
/ 4
КПП "Тиса" блокували перевізники з "подрібненими" партіями товару - голова Закарпатської ОДА
15:18
/ 12
КПП "Тиса" тимчасово розблоковано, на місці перебуває голова Закарпатської ОДА - ЗМІ
14:13
/ 8
Держприкордонслужба опублікувала світлини і відео з заблокованого КПП "Тиса" на Закарпатті
13:13
/ 12
На КПП "Тиса" авто прикордонників виштовхали на узбіччя
11:45
/ 10
Перевізники заблокували КПП "Тиса"
02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
01:47
/ 7
Під тиском ЗМІ закарпатські чиновники скасували тендер і купують респіратори в 4 рази дешевше
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 2
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 2
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 3
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 11
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
» Всі новини