Андрій Хливнюк («Бумбокс»): вбиває всіх критиків і їсть на сніданок

Минулого тижня ужгородські меломани нарешті дочекалися візиту гурту, в якого за плечима вже три альбоми, але котрих усе ще не відразу впізнають на вулиці, у яких щонайменше три хіти у кожному з альбомів і котрі вже п’ять років за збігом обставин «джемують» разом. Лише цього року хлопці побували у 104 містах із концертами. Їхня географія вже давно поширилася на країни СНД. Мова йде про гурт «Бумбокс» (Андрій «Графить» Хливнюк — основний автор текстів, Андрій «Муха» Самойло — гітарист і методист, Валентин «Dj Валік» Матіюк — майстер спец­ефектів).

До речі, ужгородським фанам цієї банди повезло, бо з 15 міст, які планував об’їхати «Бумбокс» в Україні, в списку залишилося лише 5. І хоча до Ужгорода хлопці приїхали з запізненням і до початку концерту залишалося менше години, соліст гурту і основний автор пісень Андрій Хливнюк погодився дати інтерв’ю для «РІО».

...40 хв. до початку концерту, гримерна облмуздрамтеатру, Андрій тре від холоду руки біля пересувного обігрівача, на батареях сохнуть чиїсь шкарпетки (!)... «Заходьте до «зіркової гримерної», шкарпетки на батареях не мої», — одразу попередив Андрій Хливнюк.

— Андрію, розкажіть трохи про свій останній альбом, що спільного і відмінного з попередніми альбомами? Чому така назва?
— Альбом «ІІІ» від попередніх відрізняється всім: там інші пісні, інший настрій, інший звук, інша студія. Спільне те, що, як і в попередніх, у «трьошці» 11 пісень, над альбомом так само працювали ті ж люди. Пісні різні, про кохання, соціальні, розмови зі самим собою. В третьому альбомі ми більше часу витратили саме на операції зі звуком. Назва спочатку планувалася інша, але так вийшло, що трійка цілий рік за нами бігала і гоцала. Альбом «ІІІ», тому що нас троє, тому що альбом третій, тому що ми ще пам’ятаємо, що можна було купити за «трьошку» та й таке інше.
— Як ви ставитеся до того, що ваш третій альбом порівнюють із наближенням до альбомів «5nizza»? Ваше ставлення до критики загалом!
— Я вбиваю всіх критиків і їм їх на сніданок :). А те, що порівнюють, то ми якраз з цього приводу нещодавно сміялися з Сергієм Бабкіним (учасник гурту «5nizza». — Авт.) на майданчику. Ну, якщо хтось знаходить щось схоже, то це круто. Справді приємно, ми не сваримося через це.
— У такому разі чи не плануєте з цим гуртом записати щось спільне?
— Поки що мені вистачає їхнього спілкування. А планувати щось спільне з «трушними» виконавцями це все одно, що планувати, що ти будеш робити через 20 років. Тому це або стається, або ні. Або ви «джемуєте» десь разом, бо у вас є час і так складаються обставини, і як результат — створюєте щось справжнє. Або ви не джемуєте, а пересилаєте електронкою тексти пісень, музику і зустрічаєтеся лише під час запису. А я проти не дуже справжніх пісень.
— Якщо організатори міста, до якого вас запрошують, не можуть заплатити вам визначену суму за концерт, чи виступатимете ви в ньому за меншу ціну?
— Ми говоримо про витрату часу на роботу і відповідно отримання за неї грошей чи про ентузіазм і альтруїзм? Якщо про друге, то я влаштовую і буду влаштовувати безкоштовні концерти, але тоді, коли мені це заманеться, і для того, для кого мені заманеться. Приклади тому «квартирники», про які ніхто не знає, концерти на пляжах, де люди, просто проходячи повз, зупиняються, щоб послухати нашу музику. Але є така річ, як робота і це не можна плутати. Я не люблю, коли на мені заробляють інші люди і коли це видається за якусь дружбу. Річ не в грошах, а у ставленні. Я, наприклад, нещодавно не потрапив на бомбовий концерт Агілери. Хоча я не великий її фан. Але мені було цікаво подивитися, бо в неї дуже професійна команда. І у мене не виникло питання, чому квиток коштує так дорого. Я знаю, що я або можу собі це дозволити, або ні. Інший бік медалі, що за таку вартість квитка, в тому числі й якоїсь української банди, люди не отримують тієї можливої якості. Тому і ціна за концерти це своєрідна боротьба з організаторами: щоб не сохли чиїсь шкарпетки в гримерці, щоб у виконавців був чай, щоб звук був поставлений нормально, щоб сцена була в нормальному стані. Коли в наших мізках станеться маленька зміна і люди зрозуміють, що якщо інші люблять свою роботу, то це ще не означає, що їм не треба їсти, тоді відповідність ціни і якості роботи буде однакова.
— Андрію, відомо, що одну зі своїх пісень ви написали в плацкартному вагоні. Подорожі це взагалі окрема історія, чи сталася якась історія цього разу в поїзді Київ—Ужгород?
— Було й таке. Так, подорожі це щось особливе, але перші кілька років, однак потім подорож стає частиною життя. ...А що, ви вже все знаєте? Як швидко чутки ширяться. Насправді те, що сталося,... ми не хотіли і це не наша провина. Ну, трохи випили... Ми обов’язково все відшкодуємо залізниці.

P. S. Чомусь, як і під час інтерв’ю з Андрієм Хливнюком, так і під час написання його, відчувалося страшенне хвилювання, можливо, тому, що, як Андрій не любить не дуже справжніх пісень, автор не любить не дуже справжніх розмов, інтерв’ю і матеріалів загалом... А це вийшло справжнє…

Людмила Федоришина
05 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

20:07
В Ужгороді відбулася Всеукраїнська творча лабораторія "Хореографічне мистецтво Закарпаття"
00:37
В Ужгороді відбувся фестиваль гончарства
23:26
ФОТОФАКТ. У реформатській церкві Вишкова виявили унікальний розпис XIV ст.
15:47
/ 2
Свої художні роботи презентувала в Ужгороді викладачка англійської Ольга Янович
01:54
В Ужгороді відкрили виставку картин і шкіряних колажів
16:37
У Виноградові відкрили мистецьку виставку "Зв’язок поколінь"
23:27
На малій сцені Закарпатського драмтеатру відбувся допрем’єрний показ вистави
15:40
Другий фестиваль гончарства відбудеться цієї суботи у скансені в Ужгороді
09:57
На ювілейній виставці "Малий Лувер" в Ужгороді презентували 100 картин
22:18
Закарпатський народний хор презентував музичний фільм "Ой, на горі винобрання"
09:38
На Рахівщині відбувся видовищний хореографічний фестиваль ім. Волощука
23:52
Обласний театр у Хусті запрошує на прем’єру трагкомедії "Коматозники"
15:40
Закарпатський облмуздрамтеатр зустрічатиме глядачів у неділю виставою "Я чекаю на тебе, мій любий!.."
09:19
Книгу ромською про життя циган у Підвиноградові презентували на Закарпатті
22:58
В Ужгороді презентували виставку медитативного живопису
11:55
До Ужгорода з концертом завітає джазовий колектив Aramis із Сум
10:23
Мукачівський драматичний театр відкрив 73 театральний сезон трагікомедію "З днем народження, Генріх!"
10:20
В Ужгороді більше тижня тривав фестиваль старовинної музики "Фортеця Унг"
18:18
Концерт фортепіанного дуету з Мексики відбувся в Ужгороді
16:07
/ 1
30 робіт, присвячених Ужгороду, представили на огляд у скансені батько й син Климковичі та Василь Парій
15:41
В Ужгороді врочисто закрили фестиваль "Інтерлялька"
13:25
ФОТОФАКТ. Студентський оркестр музичного коледжу ім. Задора концертом привітав освітян із професійним святом
13:12
У "Паланку" в Мукачеві Тетяна Рибар представить свій "Осінній вернісаж"
10:50
Симфонічний оркестр обласної філармонії зіграє слухачам на концерті в Ужгороді Чайковського та Римського-Корсакова
13:06
У скансені в Ужгороді пройде другий фестиваль гончарства
» Всі новини