У Мукачівській міській картинній галереї відкрилась персональна виставка Аттіли Коприви

Минулого тижня в міській картинній галереї відбулося відкриття персональної виставки полотен Аттіли Коприви.

У Мукачівській міській картинній галереї відкрилась персональна виставка Аттіли Коприви

Мукачівський живописець та мистецтвознавець після закінчення Ужгородського училища прикладного та декоративного мистецтва, навчався у Львівській академії мистецтв, яку закінчив у 1997 році. З 1997 року викладач Мукачівського технологічного інституту, засновник школи моделювання та дизайну одягу, а у 2004 році він став ініціатором створення музею прикладного мистецтва Закарпаття при МТІ. З 2005року завідувач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Закарпатського художнього інституту, кандидат мистецтвознавства. У 2006 році його прийнято до Національної спілки художників України, а у 2007 році стає членом Угорської академії наук.
Присутній на відкритті виставки, секретар Мукачівської міської ради Золтан Лендьєл відзначив вклад митця у виховання молодого покоління художників, його багатогранний талант та високий професійний рівень.
- Як художник він має уже свій власний почерк. Композитор із семи нот створює гамму звуків і від того, як ця композиція створена, ці звуки полонять душу людини, викликають високі почуття. Із семи кольорів веселки, художник підбираючи ці кольори створює відповідні полотна і від того, на якому духовному та професійному рівні він може це зробити – ці полотна нас вражають більше або менше. Аттіла Тіберійович має вже свій власний почерк в образотворчому мистецтві. Він знайшов ті кольори веселки, які притаманні тільки йому і які радують нас, палких поціновувачів живопису. Я бачу велике майбутнє цієї людини, яка дуже творчо і науково підходить до вибору свого напрямку у цій галузі мистецтва, і тому мені залишається тільки єдине, побажати цій молодій людині великих творчих успіхів, щоб він прославляв наше місто та державу далеко за її межами, щоб його творчість надихала інших людей, щоб він сповна використав ті таланти , які даровані йому Богом, - підкреслив Золтан Золтанович.
Великий шанувальник та знавець творчості Аттіли Коприви О.Ю.Галай підкреслив самобутність молодого мукачівського митця, його постійний пошук. – Найбільше ціную в Аттілі, що він як митець не закостенів, не зупинився на досягнутому. Видно як він і далі продовжує розвиватися, постійно удосконалюючи свою техніку. Додаючи все нових граней та штрихів, які відрізняють його від інших майстрів пензля Аттіла Коприва впевнено досягає нових вершин у малярському мистецтві. Він постійно у пошуку, а це значить , що нас кожного разу чекає щось нове у його творчості. Не дивно, що роботи художника зустрічаються у багатьох серйозних колекціонерів, його уже знають не тільки в нашій країні, але й за кордоном. Це не дивно, адже він активний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок, пленерів.
Багато теплих слів пролунало на адресу мукачівського живописця та мистецтвознавця від колег, зокрема, голови Закарпатської організації Національної спілки художників України, заслуженого художника України Бориса Кузьми, академіка Національної академії мистецтв України, народного художника України, лаурета премії ім..Т.Шевченка Володимира Микити, який, до речі, давав рекомендації Аттілі Коприві при вступі до Національної спілки художників України, а також від проректора Закарпатського художнього інституту, кандидата мистецтвознавства Михайла Приймича та народного художника України Золтана Мічки.
Присутні на відкритті виставки отримали велику насолоду від творчості митця, зокрема, його картин. А всі бажаючі духовно та творчо збагатитися мають чудову нагоду зробити це відвідавши міську картинну галерею.

Іван Лендьєл, м.Мукачево, ЗІА «Простір»
04 листопада 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
11:03
Конкурс імені Ірлявського на Закарпатті цьогоріч відбуватиметься дистанційно
09:52
Талановитих дітей запрошують виступити разом із Закарпатським народним хором
15:29
В Ужгородському замку відкриють виставку знахідок з розкопок церкви Св. Юрія
22:23
Історичний музей у мукачівському замку "Паланок" відкриється для відвідувачів з 12 травня
09:48
/ 1
"Ерделівські читання" на Закарпатті перенесли з травня на жовтень
22:51
Ужгородка в Італії виставила на аукціон свою картину, аби допомогти лікарям
» Всі новини