Державна служба охорони святкує 56 років

Державна служба охорони при МВС України – єдина в Україні структура, яка надає озброєну охорону і має відповідні законодавчо визначені права і повноваження її працівників на здійснення владних функцій щодо порушників.

Державна служба охорони святкує 56 років

Власну безпеку саме цій службі довірили левова частка кредитно-фінансових установ Закарпаття, обласна державна адміністрація та інші органи державної влади Срібного Краю, закарпатські музеї та інші підприємства усіх форм власності, установи й організації. Слід відмітити, що силами Державної служби охорони краю охороняється магістральний нафтопровід міжнародного значення "Дружба".
Свою історію Державна служба охорони розпочала ще у 1952 р., коли ЦК Компартії України та Радою Міністрів УРСР було прийнято постанову “Про створення служби позавідомчої охорони при міськрайвідділах внутрішніх справ”. На цю службу покладалися обов’язки охороняти всі об’єкти народного господарства і їй було підпорядковано всю сторожову охорону.
У 1953 р. було затверджено “Положення про позавідомчу охорону”. До складу останньої ввійшли й формування воєнізованої охорони за винятком спецоб’єктів Міністерства оборони та залізниці.
У 1966 р. з’явилися пункти централізованої охорони (ПЦО), а з 1967 р. сторожову охорону на окремих об’єктах заміняла міліцейська.
У 1975 р. були створені відділи та відділення позавідомчої охорони при всіх міськрайвідділах внутрішніх справ. До складу цих підрозділів входили міліцейська, сторожова та воєнізована охорони. А 10 серпня 1993 р. Постановою Кабінету Міністрів України № 615 затверджено “Положення про Державну службу охорони при Міністерстві внутрішніх справ.
На керівних посадах в Закарпатській області впродовж цих років перебували підполковник міліції Ілля Палагута, підполковник міліції Василь Чикало, підполковник міліції Микола Дацюк, полковник міліції Іван Маркуш, підполковник міліції Михайло Булеца, підполковник міліції Василь Ребрей, полковник міліції Михайло Куцкір, полковник міліції Веніамін Дорошук, полковник міліції Костянтин Бігарь та полковник міліції Іван Швед.
Сьогодні Державною службою охорони Закарпаття керує полковник міліції Олександр Конюшок, який очолює відділ, а згодом – Управління ДСО при УМВСУ регіону, з 2001 року. На відміну від днів минулих, нині закарпатський підрозділ ДСО – це великий і цілісний організм, що нараховує 613 працівників, із яких частина носить міліцейські погони, а інші співробітники трудяться на посадах вільнонайманого складу.
Наразі пункти централізованого спостереження підрозділів ДСО охороняють понад 2500 об'єктів та 700 приміщень з особистим майном громадян. Воднораз, протягом цього року працівниками служби прийнято під охорону 342 об'єкти та 147 квартир та будинків. Всього закарпатський підрозділ ДСО охороняє понад три тисячі об'єктів різних форм власності, з них фізичною охороною – близько ста об'єктів. Разом з тим здійснюється супроводження вантажів, касирів та інкасація грошових коштів.
У Держслужбі охорони працівники трудяться на совість, адже лише за 9 місяців поточного року план доходів та видатків підрозділами ДСО краю перевиконаний на 505,1 тис. грн. або на 103,1%. Нарахований валовий прибуток, який є найважливішим показником діяльності служби склав 16769,8 тис. грн.
Окрім того Управління Державної служби охорони Закарпаття є справним платником податків і до професійного свята тут підготувалися ґрунтовно: до державного бюджету та соціальних фондів сплачено податків на суму 6543,3 тис. грн.
Тож цього святкового дня щиро бажаємо усім колегам найперше: з радістю йти на роботу і з радістю повертатися з роботи. Щоб десятою дорогою їх оминали всілякі негаразди. А ще карпатського здоров'я, безмежного щастя, натхнення, непересічних здобутків у нелегкій, але почесній службі; та Господньої благодаті!

Прес-служба УДСО при УМВС України в Закарпатській області
30 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

09:45
В Ужгороді візуально обстежили понад 50 морально та технічно застарілих автобусів
09:21
На Закарпатті водій мікроавтобуса спробував перетнути кордон, запхавши у перегородки вікон 320 пачок сигарет
09:17
Усі держлісгоспи Закарпаття за результатами діяльності 2019 року є прибутковими
02:17
ВІДЕОФАКТ. "Закарпатські" леви і тигри чудово почуваються у снігах Міжгірщини
01:28
Тячівська ОТГ посідає третє місце у рейтингу громад
18:18
/ 3
Маршрут поїзда Миколаїв-Івано-Франківськ буде продовжено до Рахова
18:05
Чопський прикордонний загін відсвяткує День частини
17:10
В Ужгороді відкриють креативний медіацентр для учнів міста
17:03
У "Паланку" в Мукачеві навесні на туристів чекає нова історична вистава
16:03
/ 1
У пункті пропуску "Ужгород" водій "Шкоди" з пасажиром залишили 57 пляшок алкоголю, 3 телевізори та ігрову приставку
13:33
У Мукачеві публічно представили інформацію про виконання бюджетних програм місцевого бюджету-2019
13:12
В Ужгороді презентують другий воркшоп "Втілити спонтанне, уявне" в рамках проєкту "Бібліотека єднає людей"
11:35
На Закарпатті станом на 1 лютого нараховувалося 5,3 тис безробітних
11:31
Мешканці сіл Закарпаття можуть вирішувати земельні питання у сільрадах
11:26
Сіль Солотвина, яку ще можна повернути
11:07
/ 2
Закарпатець залишив на митниці 90 кг кукурудзи, джинси та 135 банок ікри, що віз з Угорщини
10:50
УжНУ – серед учасників міжнародного проєкту з реалізації заходів енергоефективності
09:38
/ 3
Поліцію Закарпаття очолить нинішній заступник начальника поліції Київській області Шляховський – журналіст
09:27
/ 1
До остаточного перспективного плану Закарпаття увійшли 64 ОТГ
09:18
При перетині кордону на Закарпатті у ходових колесах та запасці автіки іноземця знайшли безакцизний та акцизний Compliment
17:48
/ 4
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
17:22
/ 8
На конкурс на посаду директора міської поліклініки Ужгорода документи подала лише 1 претендентка – Мирослава Брецко
17:13
/ 2
У Мукачеві школярі флешмобом відзначили День Державного Герба та Героїв Небесної Сотні
16:41
/ 2
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні перевезено на 37,1% менше вантажів, ніж цього ж місяця торік
15:59
/ 2
На Закарпатті відбудеться Регіональна платформа з обговорення змін до Конституції щодо місцевого самоврядування
» Всі новини