Притулки навколо полонини Кук можуть стати в нагоді для любителів активного туризму

На всіх гостей Закарпаття незабутнє враження справляють середньовічні замки, дерев'яні храми та мереживо різноманітних культур. Звертаючись до історії Боржавської долини, нагадаємо, що в 1932 році, за часів Першої Чехословацької республіки, путівник «Підкарпатська Русь запрошує» популяризував верховинський край.

Тут були вказані місця, де можна заночувати та харчуватися, для туристів в селах Довге та Кушниця. Одним із таких прихистків був готель'та ресторан, який мав цікаву назву— «Слабош».
Наступним історичним маршрутом є шлях, яким місцеві жителі сіл Кушниця, Лисичово, Керецьки добиралися до Міжгір'я через полонину Кук, і навпаки. У Лисичові раз на тиждень проводився великий ярмарок, на який з Міжгір'я вели худобу, а для себе купували вироби із заліза — мотики, лопати, сокири. На середині шляху від Лисичова до Міжгіря - в урочищі Присліп - із давніх давен стоїть кам'яний хрест - свідок багатьох історичних подій.
Споконвіку у верховинському краї головним багатством була природа — багаті на звіра густі ліси та високі зелені полонини. Сьогодні багато в чому змінилося життя верховинців — зазвичай так називають в Боржавській долині жителів, які проживають біля гірських йитоків річки Боржава. Це жителі сіл Довге, Бронька, Суха, Кушниця та Лисичово. Саме лісову територію навколо цих сіл — Малого Раківця та Білок — охоплює Довжанське лісомисливське господарство. Воно вже понад 13 років здійснює традиційну господарську діяльність - заготівлю лісових ресурсів та їх відновлення.
Сучасне життя вимагає нового підходу до зеленого «золота Карпат». Не секрет, що для сучасної індустріалізованої Європи Карпатський лісовий масив виконує важливу екологічну функцію. З кожним роком набуває актуальності питання розвитку туристичної інфраструктури, яка повинна враховувати комплекс питань: дотримання екологічної безпеки, комфорту проживання та пересування, збереження культурних традицій гірського краю.
Така робота в галузі туризму вже багато років започаткована Василем Леднєєм - керівником ДП «Довжанське ЛМГ». Насамперед, це активна участь в організації проведення щорічного фольклорного фестивалю «Гамора», який проходить на території єдиного в Карпатському регіоні діючого музею-кузні в с.Лисичово. Минулого року під час фестивалю на території Лисичан-ського лісництва було розташоване наметове містечко, де проживало майже 60 гостей. На даний час у співпраці з Іршавським центром туризму та екскурсій «Боржава» ЗАТ «Закарпаттурист» погоджено розробку та маркування пішохідних маршрутів на полонину КУК, що пролягають через с Лисичово, с.Суха та зоологічний заказник державного значення «Бронецька ріка». Важливим пунктом у туристичній
співпраці передбачається залучення працівників лісомисливського господарства в якості провідників. Адже вони добре знайомі зі стежками, лісовими джерельцями, унікальними особливостями тваринного та рослинного світу.
Використання в туристичній сфері матеріально-технічної бази ДП «Довжанське ЛМГ» пристосованих для проживання приміщень лісництв та господарських лісових будинків має дуже давню історію. Традиції будівництва туристичних притулків започатковані майже століття тому Спілкою чеських туристів. У період 1920-1939-х років було збудовано майже 20 притулків на території Закарпатської області. До наших днів збереглося дуже мало стаціонарних будівель на високогір'ях. Більшість їх зруйнована, а потреба в них зростає. Тому будівлі господарства — лісництва, прихистки навколо полонини Кук можуть стати в нагоді для любителів активного туризму. Адже вони знаходяться на шляху цікавого пішохідного маршруту, яким можна дістатися Міжгір'я з долини річки Боржава або продовжити шлях до Закарпатського туристичного шляху.
Участь у розвитку туристичної інфраструктури лісомисливських господарств у нашому краї стає важливим напрямом господарської діяльності. Сьогодні галузь сільського зеленого туризму в гірській місцевості можна ефективно розвивати в тісній співпраці приватного сектору - господарів сільських садиб та лісництв - із залученням туристичних агентств.

Денис Добра, Іршавський центр туризму та екскурсій «Боржава»
03 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:48
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
17:22
/ 2
На конкурс на посаду директора міської поліклініки Ужгорода документи подала лише 1 претендентка – Мирослава Брецко
17:13
/ 1
У Мукачеві школярі флешмобом відзначили День Державного Герба та Героїв Небесної Сотні
16:41
/ 1
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні перевезено на 37,1% менше вантажів, ніж цього ж місяця торік
15:59
/ 1
На Закарпатті відбудеться Регіональна платформа з обговорення змін до Конституції щодо місцевого самоврядування
14:12
В Ужгороді презентували мобільний додаток, що полегшує людям із порушенням слуху спілкування в держустановах
14:08
На Закарпатті в січні, порівняно з груднем-2019, ціни на продукти харчування зросли на 1,4%
12:54
Вартість платних медичних послуг в Ужгородському пологовому будинку зросте на 10%
11:53
/ 1
Мешканці Закарпаття накопичили боргів за спожитий газ на 1,1 млрд грн
10:35
За незаконно зірвані підсніжники та шафрани закарпатці платитимуть по 62 грн за один
09:13
Проєкт державного стандарту базової середньої освіти презентували в Яношах на Берегівщині
09:06
/ 2
За 1 куб газу, спожитий у лютому, закарпатці платитимуть 5 грн
22:08
/ 1
Ужгородці можуть подарувати своїм коханим на 8 Березня найромантичнішу музику з кінофільмів у виконанні симфонічного LUMOS Orchestra
18:54
/ 1
В Ужгороді прозвучать театральні "Монологи вагіни"
18:04
На Ужгородщині поновлено права двох дітей-сиріт на отримання пільг у сфері забезпечення житлом з боку держави
17:33
У Мукачеві патрульні спільно з громадянами врятували потенційного самогубця від стрибка з мосту
17:26
/ 1
У міській лікарні Ужгорода запрацює нова операційна
16:29
/ 3
Найбільше вільних вакансій на Закарпатті – на підприємствах переробної промисловості, у торгівлі та ремонті автотранспорту
16:12
/ 2
У Мукачеві визначалися, як запобігатимуть поширенню коронавірусу
15:18
Закарпатців попереджають про значне погіршення погодних умов
15:12
/ 1
Біля філії "Суспільного" в Ужгороді відбулася акція протесту проти змін у роботі регіональних мовників
14:21
Через 500 пачок сигарет угорець залишився на митниці на Закарпатті без автівки
12:14
/ 1
У госпіталізованого до інфекційної лікарні закарпатця виявили гострий бронхіт
10:59
/ 4
Окрім як у закарпатському ПП "Тиса", температуру в пасажирів з Італії перевірятимуть також в аеропортах "Бориспіль" і Київ"
10:32
27 лютого – суд щодо скасування скандального екологічного висновку стосовно будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
» Всі новини