Закарпатський одесит хоче об'єднати світ світлою і чистою творчістю на живій природі

Втілити в життя хоче це почесний член Одеського Обласного відділення Національної Спілки художників України Спиридон Павленко через резонансні міжнародні пленери та виставки в Одесі та на Закарпатті, адже він давно вже проживає в Ужгороді. 1 жовтня відкривається його чергова персональна виставка у Закарпатському музеї народної архітектури і побуту. Там будуть і учасники міжнародного пленеру, організатором якого є сам С.Павленко. Після відкриття всі вони поїдуть на турбазу «Вишка» Великоберезнянського району. Там і проходитиме черговий — уже третій — пленер.

— Мій намір, — говорить при зустрічі скромний Спиридон Павленко, — об'єднати художників різних країн світу світлою і чистою творчістю на живій природі. Пленери ж плануємо проводити почергово: то на Закарпатті, то в південних краях.
Авангардист С.Павленко творить свої художні експерименти переважно в лісах під Ужгородом, де проживає на скромній віллі в урочищі Дубки в Оноківцях. Він ще й очолив «прикольний» громадський рух у художніх і культурницьких колах «Норма проти жлобства». Це дуже актуально для творчих сил краю, котрі через прагнення до особистого достатку загубили всі свої особисті творчі флюїди. Результат цього, вважає пан Павленко, - войовничий індивідуалізм, замкненість у мушлях своїх осель і особистих «его», а ще — скупість, порожні очі. І виставки таких суб'єктів, продовжував він, приваблюють власне цих самих суб'єктів, їхніх родичів та ситуативних соратників по чарці.
У Коблево, чоломкаючись на в'їзді зі Спи-ридоном Павленком, як із вождем червоношкірих, прибули всі прапори довколишніх країн. Наче благодатний тайфун, розгорнувся міжнародний художній симпозіум «Коблево-25», адже тутешньому винному заводу на той час виповнилося чверть віку. Два тижні трудилися митці. Якщо не враховувати відтято авангардного Спиридона Павленка, в їхніх роботах домінував реалізм. Зрештою, такі гарні пейзажі ро-згорталися довкола, що реалістом просто хотілося бути.
Відтак на заводі розгорнувся величний вернісаж із напи-саних картин. Керівництво підприємства було просто вражене побаченим. Художники з Молдови та Придністров'я просто очам своїм не вірили, що змогли таке створити тут — у вогнищі великої та праведної творчості.
Заслужений художник України Георгій Варкач сказав: «Усі наші пленери проходитимуть в атмосферГвисокої творчої самовіддачі, результатом якої стали і стануть — ще на Ве-ликоберезнянщині цієї осені — прекрасні роботи провідних українських і зарубіжних художників. Чимало митців, до речі, свої ліпші роботи подарували і Міжгірському району, і винзаводу в Коблеві. Думаю, що Великобе-резнянщина теж ображеною не буде».
— Пленер відкриється 1 жовтня і традиційно триватиме два тижні, — повідомив Спиридон Павленко. — Усіх зацікавила дерев'яна архітектура Закарпаття. Тому в процесі проведемо одну поїздку областю до пам'яток дерев'яного зодчества, з яких митці хочуть зробити ескізи. Пройде ознайомчий семінар для художників по Закарпаттю, до якого залучені науковці. Приїдуть до нас Анатолій Кравченко (Одеса), Сергій Вербицький (Київ), Дмитро Айо-глу (Одещина), Сергій Панов із Придністров'я, Андрій Балог із Санкт-Петербурга, заслужені художники України Георгій Варкач (Київ) і Володимир Цюпко (Одеса), професор живопису з Туреччини Екзюльтакен Буніамін та багато інших...

Василь Зубач, Ужгород
26 вересня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

14:52
У підземному переході під транспортним мостом ім. Томаша Масарика в Ужгороді облаштовують пандус
02:21
Рік без Дмитра Кременя
11:55
/ 1
У Хусті працюють над створенням театру під відкритим небом на Замковій
02:48
Закарпатський муздрамтеатр поступово відновлює роботу
14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
/ 1
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
11:03
Конкурс імені Ірлявського на Закарпатті цьогоріч відбуватиметься дистанційно
09:52
Талановитих дітей запрошують виступити разом із Закарпатським народним хором
» Всі новини