Закарпаття; Страхові продукти мають свою ціну

Погоджуючись на дешевизну, ви піддіаєте себе чи своє майно невиправданому ризику. Так вважає директор Закарпатської обласної дирекції HACK «Оранта» Олексій Вакулович. Про аргументи не на користь «дешевизні», страхові тенденції та особливості страхування на повененебезпечному Закарпатті — в інтерв'ю з керівником страхової компанії.

Закарпаття; Страхові продукти мають свою ціну

— Пане Олексію, чи давно ви в страховому бізнесі?
— Більше 5 років, із січня 2003-го.
— Тоді і тепер: у чому суттєва різниця страхової справи?
— Різниця велика. Кількість конкурентів зростає з року в рік. Сьогодні офіційно зареєстровано приблизно 500 страхових компаній. Безумовно, змінилася якість надання послуг Ринкові умови диктують нові правила, що змушує поліпшувати той чи інший продукт. За цей час ситуація суттєво змінилася і в «Оранті» - у нас нові власники. Ще кілька років тому 51% акцій компанії володів Фонд держмайна. У 2007 держава остаточно продала свою частку приватному інвестору, котрий і почав вкладати серйозні кошти в розвиток.
— З-поміж тих півтисячі компаній, чи багато серйозних гравців?
— Ні, не багато. Але існує певна структу-ризація ринку: кожна компанія діє у своїй сфері. Є компанії, що працюють як супутники банківських установ. Вони надають менший спектр послуг. Ми працюємо з різними видами страхування. Серйозність компанії та її вплив на ринок визначається і рейтингами.
— Які показники «Оранти»?
— За 2007 рік HACK «Оранта» зібрала рекордний для класичного страхового ринку обсяг страхових платежів - 662,3 млн. грн. Сума страхових виплат сягнула і 92 мільйонів. Це один з кращих результатів.
— Наскільки жорсткою є конкуренція на страховому ринку?
—Так, конкуренція жорстка. Проте, щоб завоювати ринок, окремі компанії починають демпінгувати його, тобто продавати свій продукт дешевше, ніж конкуренти.
— На вашу думку, на що «ведеться» людина, обираючи страхову компанію?
—  На дешевий продукт, звісно. Якщо людина, як ви кажете «ведеться», то вона не грамотна, або ж грамотна, але з якихось причин погоджується на апріорі сумнівні варіанти.
— Якщо людина обирає страховика не на місяць чи два, на що повинна звернути увагу?
— Насамперед, що то за страхова компанія — її історія, досвід, який у неї страховий продукт. По-друге, людина повинна вивчати умови договору, ознайомитися з ним до дрібниць. Ви ж не купуєте першу-ліпшу пару взуття в першому-ліпшому магазині, ви йдете в один, в інший. Так і страховий продукт треба обирати. Але майте на увазі: хороший страховий продукт не буває дешевим. Наш ринок заполонила продукція з Китаю. Вона дешева, але й відповідної якості. «Мерседес» може бути дешевим? Ні. То чому всі думають, що страховий продукт може бути дешевим і при цьому якісним. Страхові продукти теж мають свою ціну. Якщо він дешевий, значить, страхувальникові треба замислитися - чому він дешевий. Це означає, що за ним стоять такі умови страхування, котрі роблять його дешевим.
— Тобто «клюнути» на дешевизну - це ризик для клієнта?
— Це все одно, що в магазині акція на йогурт. На цю ж акцію є причина - близький кінцевий термін споживання продукту.
— Яка ж причина відсутності культури страхування в населення?
— Знову ж таки, наша країна, наш менталітет. Як виконуються в нас закони, для кого вони писані? У нас в країні запроваджено обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, за яким усі водії мають застрахувати свою відповідальність перед третіми особами. І що, хтось його досконало виконує? Там чітко вказано, що водій при собі повинен мати водійське посвідчення, технічний паспорт, страховий поліс. Державтоін-спектор, зупиняючи машину, два перших пункти у водія вимагає і перевіряє, про страховий поліс, як правило, забуває. Це і є виконання, точніше невиконання закону. До того ж, багато автолюбителів приходять за полісом не тому, що він допоможе і захистить їх у разі біди, а тому, що - от ДАІ мене зупинить, а в мене його не буде.
— Який вид страхування нині найпопулярніший?
— Автокаско, звичайно. На цей вид страхування припадає доля в 60—65%. Уявіть собі величину відповідальності за авто, наприклад, в 200 тисяч гривень. Ви за страховку платите близько 10 тисяч гривень. А у випадку, коли авто у вас викрадуть, страховик відшкодовує вам вартість цього авто.
— Власне, в тому й питання - чи заплатите?
— «Оранта» виплачує. Про це свідчать і відповідні рейтинги.
— Але в масовій свідомості існує сильна асоціація, що страхові компанії зацікавлені не виплачути?
— Є така думка, бо є ряд страхових компаній (ті, зокрема, що надають дешеві послуги), котрі бажають зібрати побільше, а виплатити поменше. Коли настають страхові випадки, вони починають бюрократичну тяганину по невиплаті страхового відшкодування. Звідси й асоціація про недобросовісність усіх.
— Що цікавого пропонує нині «Оранта» для своїх клієнтів?
—  Цієї осені ми пропонуємо кілька нових акційних продуктів. Один з них -«Діти - наше майбутнє» - це можливість застрахувати вашу дитину від різних травм, а в разі страхового випадку оплатити лікування чи медикаменти. Застрахувати своє майно від пограбування, підтоплення, пожежі чи стихійного лиха можна, скориставшись послугою «Береженого «Оранта» береже» або «Тривала турбота». При цьому, уклавши договір на 12 місяців, ви отримуєте ще два місяці страхового захисту.
— Страхування в переважній більшості добровільне. Як гадаєте, воно має бути обов'язковим?
— Деякі види, як-то цивільна відповідальність, мають бути недобровільні. Але досвід доводить, що страхування потрібне й виправдане. Цього нас учить, зокрема, паводок. До слова, «Оранта» виплатила і в 1 998 році, і в 2001 чималі кошти тим сім'ям, котрі застрахували своє майно, у тому числі будівлі. Цьогоріч, після повені 23-27 липня, ми вже виплатили близько 400 тисяч гривень майже трьом сотням сімей у постраждалих районах Закарпатської області, і виплати тривають. Між іншим, на селі добре розуміють, що потрібно страхувати свої житла та господарства. Цей вид страхування популярний ще з часів Укрдержстраху, правонаступницею якого є HACK «Оранта». Подібне страхування в Радянському Союзі було обов'язковим. Люди навчені стихією.

Розмовляла Тетяна Лешко.
22 вересня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:48
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
17:22
/ 2
На конкурс на посаду директора міської поліклініки Ужгорода документи подала лише 1 претендентка – Мирослава Брецко
17:13
У Мукачеві школярі флешмобом відзначили День Державного Герба та Героїв Небесної Сотні
16:41
/ 1
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні перевезено на 37,1% менше вантажів, ніж цього ж місяця торік
15:59
/ 1
На Закарпатті відбудеться Регіональна платформа з обговорення змін до Конституції щодо місцевого самоврядування
14:12
В Ужгороді презентували мобільний додаток, що полегшує людям із порушенням слуху спілкування в держустановах
14:08
На Закарпатті в січні, порівняно з груднем-2019, ціни на продукти харчування зросли на 1,4%
12:54
Вартість платних медичних послуг в Ужгородському пологовому будинку зросте на 10%
11:53
/ 1
Мешканці Закарпаття накопичили боргів за спожитий газ на 1,1 млрд грн
10:35
За незаконно зірвані підсніжники та шафрани закарпатці платитимуть по 62 грн за один
09:13
Проєкт державного стандарту базової середньої освіти презентували в Яношах на Берегівщині
09:06
/ 2
За 1 куб газу, спожитий у лютому, закарпатці платитимуть 5 грн
22:08
/ 1
Ужгородці можуть подарувати своїм коханим на 8 Березня найромантичнішу музику з кінофільмів у виконанні симфонічного LUMOS Orchestra
18:54
/ 1
В Ужгороді прозвучать театральні "Монологи вагіни"
18:04
На Ужгородщині поновлено права двох дітей-сиріт на отримання пільг у сфері забезпечення житлом з боку держави
17:33
У Мукачеві патрульні спільно з громадянами врятували потенційного самогубця від стрибка з мосту
17:26
/ 1
У міській лікарні Ужгорода запрацює нова операційна
16:29
/ 3
Найбільше вільних вакансій на Закарпатті – на підприємствах переробної промисловості, у торгівлі та ремонті автотранспорту
16:12
/ 2
У Мукачеві визначалися, як запобігатимуть поширенню коронавірусу
15:18
Закарпатців попереджають про значне погіршення погодних умов
15:12
/ 1
Біля філії "Суспільного" в Ужгороді відбулася акція протесту проти змін у роботі регіональних мовників
14:21
Через 500 пачок сигарет угорець залишився на митниці на Закарпатті без автівки
12:14
/ 1
У госпіталізованого до інфекційної лікарні закарпатця виявили гострий бронхіт
10:59
/ 4
Окрім як у закарпатському ПП "Тиса", температуру в пасажирів з Італії перевірятимуть також в аеропортах "Бориспіль" і Київ"
10:32
27 лютого – суд щодо скасування скандального екологічного висновку стосовно будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
» Всі новини