На колегії Закарпатської ОДА проаналізували соціально-економічного розвитку регіону

У четвер, 21 серпня, голова облдержадміністрації Олег Гаваші провів виїзну колегію облдержадміністрації у Великоберезнянському районі. Основну увагу було приділено підсумкам соціально-економічного розвитку області за перше півріччя цього року. Також колегія заслухала питання роботи Великоберезнянської райдержадміністрації щодо виконання програм соціально-економічного розвитку.

З відповідною інформацією виступила т. в. о. Великоберезнянської райдержадміністрації Мирослава Каламуняк. На колегії йшлося і про ліквідацію наслідків паводку та хід відновлювальних робіт у районах, що постраждали внаслідок стихії 23-27 липня цього року.
    На початку засідання керівник краю поінформував присутніх про наслідки паводку. За словами Олега Гаваші, цьогорічна стихія завдала значно менше шкоди, ніж попередні. Загальна сума збитків – понад 163 мільйони гривень. Мінімізувати лихо, на думку голови облдержадміністрації допомогли дамби, зведенні в рамках реалізації протипаводкової програми „Тиса”. „Ми маємо домогтися того, щоби наступного року фінансування цієї програми було стовідсотковим. Нові захисні споруди вбережуть від підтоплень десятки населених пунктів”, – констатував Олег Гаваші. Одночасно голова облдержадміністрацій висловив вдячність керівникам міст та районів, всім, хто долучився до зведення будників закарпатцям, які через стихію втратили оселю.
    Характеризуючи підсумки соціально-економічного розвитку краю в першому півріччі, Олег Гаваші повідомив, що в багатьох галузях економіки області спостерігаються позитивні тенденції. „ В цілому область спрацювала непогано. Загальне шосте місце в загальнодержавному рейтингу свідчить про те, що проведена  робота мала ефект”, – вважає керівник краю. За 7 показниками область займає 1-3 місця в державі. Зокрема регіон має найкращі показники в Україні за темпами зростання доходів місцевих бюджетів, питомою вагою збиткових підприємств та динамікою скорочення чисельності населення, займає треті місця за показником створення нових робочих місць, темпами зростання реальної заробітної плати та індексом споживчих цін.
Підбиваючи підсумки півріччя, начальник головного управління економіки Віктор Погорєлов зазначив, що за цей час обсяги виробництва промислової продукції на Закарпатті зросли на 19,2%. Разом з тим, понад чверть промислових підприємств допустили збитки.  Це стосується в першу чергу підприємств машинобудування. Непогано спрацював  агропромисловий комплекс: за темпами приросту валової продукції сільського господарства область зайняла 4 місце в державі.
Одним із резервів наповнення коштів місцевих бюджетів є продаж земель несільськогосподарського призначення, – вважає заступник начальника головного фінансового управління Степан Борис. В області річний план з продажу земель станом на 1 липня виконаний на 44,7 відсотка.  Щодо сплати податків, то протягом січня-червня до державного та місцевого бюджетів мобілізовано 1,8 млрд. гривень, що на 55 відсотків більше відповідного періоду 2007-го року. Дещо зросла заборгованість із виплат заробітної плати в області. Загалом закарпатцям боргують 4,9 млн. гривень. Зростання показників в основному зумовлений збільшенням заборгованості на підприємствах державної форми власності.
Голова облдержадміністрації звернув увагу присутніх на проблему сплати за спожиті енергоносії. Незадовільною було названо і роботу з ліквідації стихійних ринків. „Ліквідацією займаються 11 структур, але відповідати за цю роботу врешті-решт нема кому”, – зауважив голова облдержадміністрації.
Також на колегії було проаналізовано ведення лісового господарства та санітарний стан населених пунктів. Особливу увагу керівник краю акцентував на припиненні діяльності незаконних лісопилок в області. „Тирсою завалені береги річок. Лише за останні 10 днів було закрито 52 лісопилки. Але ж ще велика кількість і надалі працює без відповідних дозволів. Тому потрібно проводити  перевірки для виявлення таких підприємств”, – таке доручення відповідним службам дав Олег Гаваші.
Ще одне питання порядку денного стосувалося роботи Великоберезнянської райдержадміністрації щодо виконання програм соціально-економічного розвитку. Колегія прийняла рішення доручити галузевим управлінням розробити відповідні пропозиції для Великоберезнянщини щодо поліпшення всіх напрямків розвитку району.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
22 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

anonim 2008-08-22 / 14:07:00
Gazda pszove-pesz xvosztove.

НОВИНИ: Соціо

17:48
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
17:22
/ 2
На конкурс на посаду директора міської поліклініки Ужгорода документи подала лише 1 претендентка – Мирослава Брецко
17:13
/ 1
У Мукачеві школярі флешмобом відзначили День Державного Герба та Героїв Небесної Сотні
16:41
/ 1
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні перевезено на 37,1% менше вантажів, ніж цього ж місяця торік
15:59
/ 1
На Закарпатті відбудеться Регіональна платформа з обговорення змін до Конституції щодо місцевого самоврядування
14:12
В Ужгороді презентували мобільний додаток, що полегшує людям із порушенням слуху спілкування в держустановах
14:08
На Закарпатті в січні, порівняно з груднем-2019, ціни на продукти харчування зросли на 1,4%
12:54
Вартість платних медичних послуг в Ужгородському пологовому будинку зросте на 10%
11:53
/ 1
Мешканці Закарпаття накопичили боргів за спожитий газ на 1,1 млрд грн
10:35
За незаконно зірвані підсніжники та шафрани закарпатці платитимуть по 62 грн за один
09:13
Проєкт державного стандарту базової середньої освіти презентували в Яношах на Берегівщині
09:06
/ 2
За 1 куб газу, спожитий у лютому, закарпатці платитимуть 5 грн
22:08
/ 1
Ужгородці можуть подарувати своїм коханим на 8 Березня найромантичнішу музику з кінофільмів у виконанні симфонічного LUMOS Orchestra
18:54
/ 1
В Ужгороді прозвучать театральні "Монологи вагіни"
18:04
На Ужгородщині поновлено права двох дітей-сиріт на отримання пільг у сфері забезпечення житлом з боку держави
17:33
У Мукачеві патрульні спільно з громадянами врятували потенційного самогубця від стрибка з мосту
17:26
/ 1
У міській лікарні Ужгорода запрацює нова операційна
16:29
/ 3
Найбільше вільних вакансій на Закарпатті – на підприємствах переробної промисловості, у торгівлі та ремонті автотранспорту
16:12
/ 2
У Мукачеві визначалися, як запобігатимуть поширенню коронавірусу
15:18
Закарпатців попереджають про значне погіршення погодних умов
15:12
/ 1
Біля філії "Суспільного" в Ужгороді відбулася акція протесту проти змін у роботі регіональних мовників
14:21
Через 500 пачок сигарет угорець залишився на митниці на Закарпатті без автівки
12:14
/ 1
У госпіталізованого до інфекційної лікарні закарпатця виявили гострий бронхіт
10:59
/ 4
Окрім як у закарпатському ПП "Тиса", температуру в пасажирів з Італії перевірятимуть також в аеропортах "Бориспіль" і Київ"
10:32
27 лютого – суд щодо скасування скандального екологічного висновку стосовно будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
» Всі новини