Регіональний врядування та розвиток: Співпраця вимагає узгоджених дій

Проект „Регіональний врядування та розвиток“ (РВР) , що здійснюється Канадським інститутом урбаністики за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку з метою залучення громадськості до врядування на регіональному рівні, забезпечуючи громадянам і громадам можливості для формування спільного майбутнього та переведення їхнього регіону на шлях сталого розвитку, розрахований на 5 років ( 2205–2010 рр).

Регіональний врядування та розвиток: Співпраця вимагає узгоджених дій

   Днями його представники: керівник проекту партнерства Канада-Україна „ Регіональне врядування і розвиток“ Єлена Діну, координатор проекту Ольга Семинович, керівник проекту в Україні Юрій Полянський, керівник проекту в Закарпатській області Марія Попадинець зустрілися з повпредами обласної влади, яку представляли начальник головного управління економіки ОДА Віктор Погорєлов та його заступник Василь Папп, в.о. керуючого справами виконавчого апарату облради Михайло Пригара, начальник відділу головного управління економіки ОДА Людмила Грицак.
    Єлена Діну насамперед подякувала керівництву області за розуміння важливості питання та за підтримку проекту, зазначивши, що проект працює на декількох рівнях. Він передбачає надання допомоги у зміцненні політики регіонального розвитку в країні шляхом надання консультацій Міністерству економіки. Задумом передбачено підтримку двох пілотних областей – Запорізької та Закарпатської з тим, аби ініціювати на місцях основані на принципі участі процеси, що мають забезпечити реальну участь суспільства в регіональному плануванні та ухваленні рішень. Проект сприяє формуванню відкритих, відповідальних та дієвих органів влади на регіональному рівні, здатних чутливо реагувати на потреби громадян і застосовувати стратегічний підхід до досягнення цілей розвитку. Досвід, нагромаджений у згаданих пілотних областях, згідно з планами має стимулювати формування модельних підходів до ефективного врядування в Україні й відповідно визначатиме політику й практику роботи країни в майбутньому. Наскрізними темпами проекту є гендерна рівність та екологічна сталість.
    Віктор Погорєлов коротко інформував про бачення з боку влади перспектив співпраці в рамках проекту, підкресливши, що ОДА розробила „Регіональну стратегію розвитку Закарпатської області до 2015 р.“, яку пленарне засідання облради ухвалило в грудні 2006 р. Однозначно, проект у рамках співпраці Україна–Канада спільно з обласною держадміністрацією, яку очолює Олег Гаваші, працює над впровадженням стратегічних пріоритетів через механізм розроблення й впровадження інфраструктурних інвестиційних проектів та відбору малих проектів і проведення навчання по управлінню ними. Обласне влада задоволена саме такою співпрацею, бо вона приносить конкретний результат, – наголосив Віктор Володимирович. Водночас, він як людина відверта зауважив, що окремі експерти проекту, презентуючи його на теренах краю, рекламували більше себе, ніж сам проект. А це внесло негативний відтінок у роботу.
    Щодо розроблення інфраструктурних інвестиційних проектів, то цей етап завершено. Шість інвестиційних проектів, що розроблені за участі міжнародних (Англії та Польщі) та регіональних експертів 30 липня були презентовані в Києві за участі представників Мінекономіки України та міжнародних фінансових інституцій. За висновками фахівців, ці проекти можуть бути профінансовані як Урядом України, так і міжнародними фінансовими установами.
    Сьогодні ОДА спільно з проектом РВР, – наголосила Марія Попадинець, – працює над відбором малих проектів. Процес навчання з управління проектами, як зауважив Віктор Погорелов, необхідно розпочати якомога скоріше. То ж, не відкладаючи питання в довгий ящик, він розпочнеться вже наприкінці цьогорічного вересня і здійснюватиметься впродовж півроку. Враховуючи, що в області, за інформацією представників влади, стартував проект Програми розвитку ООН „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду“, що передбачає співфінансування невеликих ініціатив громад ( сільських, селищних рад), Віктор Погорєлов та Михайло Пригара запропонували об’єднати зусилля двох проектів партнерства в питаннях розроблення, управління та впровадження малих проектів.
    Користуючись нагодою, Віктор Володимирович звернувся до Елени Діни з проханням інформувати Посольство Канади про паводок, який стався наприкінці липня в Західних областях України, в т.ч. й на Закарпатті.
    – Потерпілі від паводку нормально забезпечені продуктами харчування, одягом, от щодо технічних засобів – то тут ситуація складніша, а тому ми були б вдячні за таку допомогу, – підкреслив начальник головного управління економіки ОДА.
    На зустрічі порушувалось питання і оновлення складу Наглядової ради та Ради регіонального розвитку.

Анна Романенчук, сайт Закарпатської обласної ради
09 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

02:37
Українська сторона погодила текст угоди про пункт пропуску Біла Церква - Сігету Мармацієй
02:19
Програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 рр фінансуватимуть. Уряд прийняв постанову
00:50
Коледж мистецтв в Ужгороді "технічно" опинився перед загрозою ліквідації
22:20
/ 6
Канцідайло вже не очільник поліції Закарпаття
18:00
/ 7
У Боздоському парку в Ужгороді невідомі вирубали два десятки дерев
17:47
Депутати Закарпаття зазначають катастрофічну нестачу коштів у фінансуванні медзакладів краю
17:02
Працівникам УжНУ підвищать зарплати: виш отримав додаткове фінансування
16:55
В Ужгороді реалізовують молодіжні проєкти соціальної дії
16:32
Власники та користувачі землі на Закарпатті сплатили понад 30 млн грн податку
15:35
Торік населення Закарпаття скоротилося на 3011 осіб і на 1 січня 2020-го становило майже 1 млн 254 тис людей
13:15
Закарпатська академія мистецтв із січня – без зарплат
13:05
/ 1
Утворено Раду арбітражних керуючих Закарпатської області та обрано її керівника
10:33
Зупинений на Рахівщині вночі мотоцикліст сам зізнався, що вживав алкоголь, але від медосвідування відмовився
09:15
Завдяки спеціальній станції в Мукачеві всі охочі можуть отримати інформацію про якість повітря
04:01
/ 1
В Ужгороді пропонують худнути і покращувати здоров'я, водночас заробляючи
02:50
ХХІІ Всеукраїнський турнір юних істориків відбудеться в Ужгороді
17:00
/ 3
Законопроєкт про криміналізацію контрабанди завершать за кілька тижнів – Нефьодов
16:33
/ 2
В Ужгороді відбувся мітинг-реквієм зі вшануванням військовослужбовців, що захищали Дебальцівський плацдарм
16:16
/ 5
Частину валідаторів у комунальних автобусах Ужгорода можуть тимчасово вимкнути
14:30
/ 3
Закарпатський хірург, військовий медик Олександр Данилюк упорядкував книгу спогадів про бої за Дебальцеве
14:19
/ 1
В Ужгороді презентують видання відомих дослідників
13:21
/ 2
У річницю Дебальцевської битви в Мукачеві вшанували пам'ять полеглих героїв
12:27
Проєкт Стратегії розвитку Мукачівської ОТГ до 2027 року схвалили на виконкомі
12:23
У Мукачеві передбачили 2 млн грн на рік на лікування містян в інституті ім. Амосова
11:34
У Мукачеві демонтують 106 об’єктів зовнішньої реклами
» Всі новини