Закарпаття: Новітні «фестини» старовинної «Гамори»

Минулої суботи старовинне Лисичово, що на Іршавщині, гостинно й щиро приймало численних гостей, шанувальників народного мистецтва з усіх куточків Закарпаття та з-за його меж на традиційному фестивалі ковальського мистецтва та фольклорної музики «Гамора - 2008».

Закарпаття: Новітні «фестини» старовинної «Гамори»

Завдяки старанням і зусиллям організаторів та господарів свята - Іршавської районної ради та райдержадміністрації, сільського голови Лисичева Володимира Продана, місцевих депутатів, - гарна і приємна атмосфера яскравого й барвистого народного дійства охопила всіх учасників фестин «Гамора -2008», численних гостей, які прибували до Лисичова протягом всього суботнього дня…
    Мабуть не в останню чергу такому загальному піднесенню сприяло й те. що основне дійство розгорнулося на мальовничій галявині поруч з древньою водяною кузнею, яка і дала назву нинішньому фестивалю.
    Уже понад 300 років справно і безвідмовно діє простий і, водночас, досконалий механізм єдиної у Європі водяної кузні, викликаючи незмінний подив і захоплення численних відвідувачів як з усієї України, так і далекого зарубіжжя…
    Тож під лункий передзвін ковальського знаряддя, у який вплеталися запальні мелодії троїстих музик, фольклорних ансамблів Іршавщини і розпочалася святкова та різнобарвна програма фестин «Гамора – 2008».
    На урочистому відкритті присутніх щиро вітали заступник голови обласної ради Василь Брензович, голова Іршавської РДА Максим Хохлов, заступник голови Іршавської районної ради Михайло Менчук та Лисичівський сільський голова Володимир Продан.
    Привітавши гостей та учасників свята з Днем Конституції України, яке, співпало з відкриттям фестивалю, Василь Брензович, зокрема, зазначив: «Відрадно, що такий представницький і давноочікуваний фестиваль, який об’єднав в собі багатовекторні жанри народної творчості – від древнього ковальського мистецтва до троїстих музик, танцюристів та коломийкарів, - дає можливість гідно оцінити самодіяльні таланти, відкрити нові імена тих, хто зберігає і примножує кращі взірці національних традицій та ремесел, сприяють відродженню безцінних духовних скарбів нашого пісенного отчого краю.
    Гадаю, що сьогоднішнє яскраве і барвисте дійство, яке зібрало чимало шанувальників та аматорів народного мистецтва біля древніх стін унікальної водяної кузні – музею «Гамора», є добрим і вдалим зачином, який варто і потрібно всіляко підтримати і продовжити у майбутньому, аби зберегти для нащадків таке рідкісне явище.
    Закарпаття: Новітні «фестини» старовинної «Гамори»Подібне свято, що нині вперше відбувається у новому форматі, сповна претендує на своєрідну «візитну картку» Іршавщини і цілком може стати таким же популярним і традиційним як «Свято гуцульської бринзи» на Рахівщині, «Полонинські проводи» на Міжгірщини, «День винобрання» на Берегівщині чи фестивалю «Червоне вино» в Мукачеві, «Свята мінеральних джерел» на Свалявщині та «Мелодій солених озер» на Тячівщині …
    До того ж варто нагадати, що наш багатонаціональний і співучий край, що межує з 4-ма країнам Європи, за своїми духовними та культурними витоками багато в чому гармонійно співзвучний з етносом і народними традиціями наших ближніх сусідів: словаками та угорцями, румунами і поляками.
    Тож є всі можливості запрошувати в майбутньому на такий престижний фестиваль і самодіяльні колективи з прикордонних регіонів цих європейських країн, аби піднести його статус до міжнародного творчого форуму самодіяльних народних талантів», сказав на завершення Василь Брензович.
    З нагоди подвійного свята: Дня Конституції України та відкриття фестивалю, - Василь Брензович вручив почесні відзнаки обласної ради Лисичівському сільському голові Володимиру Продану, завідувачу державної нотаріальної контори в Іршаві Ларисі Плетньовій та адвокатові з Іршави Юрію Гецку.

Владислав Бильов, сайт Закарпатської обласної ради
01 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

14:52
У підземному переході під транспортним мостом ім. Томаша Масарика в Ужгороді облаштовують пандус
02:21
Рік без Дмитра Кременя
11:55
/ 1
У Хусті працюють над створенням театру під відкритим небом на Замковій
02:48
Закарпатський муздрамтеатр поступово відновлює роботу
14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
/ 1
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
11:03
Конкурс імені Ірлявського на Закарпатті цьогоріч відбуватиметься дистанційно
09:52
Талановитих дітей запрошують виступити разом із Закарпатським народним хором
» Всі новини