Закарпаття: 73 відсотки безробітних на Великоберезнянщині складають мешканці села

Чисельність населення Великоберезнянського району Закарпатської області складає близько 27,2 тис. осіб, з них 15,6 тис. - трудові ресурси. Близько 5,2 тис. березнянців трудяться у різних сферах економіки.

Основними видами промислового виробництва на території району є оброблення деревини та виготовлення виробів з неї, а також легка промисловість. Упродовж першого кварталу нинішнього року до районного центру зайнятості у пошуках роботи звернулося 289 незайнятих громадян. Усього ж упродовж січня-березня на обліку в службі зайнятості перебувало 1104 березнянців.
На сьогодні левову частку на ринку праці нашого району займають саме безробітні жителі села - понад 73 відсотки із загальної кількості безробітних, що перебувають на обліку в районному центрі зайнятості. Прикладів успішного вирішення проблем сільського безробіття у районі є чимало.
Розв'язання проблем зайнятості населення у сільській місцевості - один із пріоритетних напрямів вирішення проблем безробіття на ринку праці району. їх вирішити можливо лише поєднавши зусилля служби зайнятості, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та роботодавців шляхом підтримки суб'єктів господарювання, які створюють нові робочі місця через надання пільг за рахунок місцевих та державного бюджетів; шляхом створення додаткових робочих місць у сільській місцевості через розвиток малого підприємництва і самозайнятості, професійної освіти.
У цьому процесі чимала роль відводиться Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, яка полягає в матеріальній підтримці громадян у період пошуку роботи, організації та оплаті певних видів громадських робіт, забезпечуючи цим тимчасову зайнятість громадян, наданні роботодавцям дотації для працевлаштування безробітних громадян, організації та оплаті професійного навчання, в фінансовій підтримці безробітних, які бажають розпочати власну справу.
Приватному підприємцю Зінаїді Копчі чимало разів доводилось звертатися за допомогою до районного центру зайнятості, а насправді активна співпраця з нашою службою почалася на початку 2006 року, коли приватний підприємець зареєструвалася як платник внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Там від кваліфікованих спеціалістів вона отримала не тільки необхідні консультації, але й економічну підтримку. За час своєї діяльності вона створила нові робочі місця у магазині "Централ", ресторані "Святий Георгій" та диско-барі "Форсаж".
Спеціалісти відділу взаємодії з роботодавцями підібрали для неї вісім працівників, четверо з них проходили стажування за професіями "бармен" та "офіціант". Своїми робітниками бізнес-вумен задоволена. А торік пані Копча вирішила скористатися ще однією можливістю - працевлаштувати кількох працівників на дотаційній основі, адже це безперечна вигода для неї.
Випускниця професійно-технічного училища Діана Гумен працює барменом. Заробляє непогано. Вона, як і решта колишніх безробітних, отримує, можливо, невеликі, проте стабільні доходи, почувається потрібною суспільству, опорою своїй родині.
Звернувся до Великоберезнянського районного центру зайнятості приватний підприємець Михайло Шаранич. У селі Забрідь він заснував приватно-виробниче комерційне підприємство "Оздоблювач", яке займається виготовленням виробів із деревини. У зв'язку із розширенням підприємство потребувало додаткових працівників. Але в складних економічних умовах, при високих витратах та оподаткуванні, представники малого бізнесу, що лише розвивається, не могли собі дозволити збільшити чисельність працівників. До того ж виявилось, що для ефективної та продуктивної праці потрібні кадри з професійною освітою, та відповідними навичками у роботі. Тому підприємець Михайло Шаранич звернулася до центру зайнятості, де його ввічливо зустріли, вислухали, ознайомилися з потребами. У стислий термін спеціалісти Великоберезнянського районного центру зайнятості запропонували широкий спектр послуг щодо підбору працівників потрібної кваліфікації.
Шляхом надання дотацій на створення нових робочих місць підприємець отримав нових працівників. І зараз на дотаційній основі трудиться водій вантажної машини Мирослав Опаленик, столяр Олександр Кузьо, верстатник Любомир Куцик та водій-вантажник Михайло Блюдо. Приплив нових кадрів значно поліпшив роботу підприємства. Отже, коли згодом знову з'явиться потреба у додаткових працівниках, то дорога до центру зайнятості вже буде для працедавця добре знайомою.

Світлана Тисянчин, директор Великоберезнянського районного центру зайнятості
29 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

02:37
Українська сторона погодила текст угоди про пункт пропуску Біла Церква - Сігету Мармацієй
02:19
Програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 рр фінансуватимуть. Уряд прийняв постанову
00:50
Коледж мистецтв в Ужгороді "технічно" опинився перед загрозою ліквідації
22:20
/ 6
Канцідайло вже не очільник поліції Закарпаття
18:00
/ 7
У Боздоському парку в Ужгороді невідомі вирубали два десятки дерев
17:47
Депутати Закарпаття зазначають катастрофічну нестачу коштів у фінансуванні медзакладів краю
17:02
Працівникам УжНУ підвищать зарплати: виш отримав додаткове фінансування
16:55
В Ужгороді реалізовують молодіжні проєкти соціальної дії
16:32
Власники та користувачі землі на Закарпатті сплатили понад 30 млн грн податку
15:35
Торік населення Закарпаття скоротилося на 3011 осіб і на 1 січня 2020-го становило майже 1 млн 254 тис людей
13:15
Закарпатська академія мистецтв із січня – без зарплат
13:05
/ 1
Утворено Раду арбітражних керуючих Закарпатської області та обрано її керівника
10:33
Зупинений на Рахівщині вночі мотоцикліст сам зізнався, що вживав алкоголь, але від медосвідування відмовився
09:15
Завдяки спеціальній станції в Мукачеві всі охочі можуть отримати інформацію про якість повітря
04:01
/ 1
В Ужгороді пропонують худнути і покращувати здоров'я, водночас заробляючи
02:50
ХХІІ Всеукраїнський турнір юних істориків відбудеться в Ужгороді
17:00
/ 3
Законопроєкт про криміналізацію контрабанди завершать за кілька тижнів – Нефьодов
16:33
/ 2
В Ужгороді відбувся мітинг-реквієм зі вшануванням військовослужбовців, що захищали Дебальцівський плацдарм
16:16
/ 5
Частину валідаторів у комунальних автобусах Ужгорода можуть тимчасово вимкнути
14:30
/ 3
Закарпатський хірург, військовий медик Олександр Данилюк упорядкував книгу спогадів про бої за Дебальцеве
14:19
/ 1
В Ужгороді презентують видання відомих дослідників
13:21
/ 2
У річницю Дебальцевської битви в Мукачеві вшанували пам'ять полеглих героїв
12:27
Проєкт Стратегії розвитку Мукачівської ОТГ до 2027 року схвалили на виконкомі
12:23
У Мукачеві передбачили 2 млн грн на рік на лікування містян в інституті ім. Амосова
11:34
У Мукачеві демонтують 106 об’єктів зовнішньої реклами
» Всі новини