Ужгородська міськрада через критичну ситуацію зі сміттєзвалищем готує звернення до Офісу Президента, Кабміну та ОДА (ФОТО)

Невідкладні заходи, необхідні на полігоні твердих побутових відходів (ТПВ) у селі Барвінок, визначили напередодні члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) Ужгородської міської ради на позаплановому виїзному засіданні.

Ужгородська міськрада через критичну ситуацію зі сміттєзвалищем готує звернення до Офісу Президента, Кабміну та ОДА (ФОТО)

Голова комісії, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв повідомив, що ситуація на полігоні критична – заповненість відходами сягнула близько 99,9 % проєктної потужності. Заїзд та вивантаження відходів, особливо за поганої погоди,  ускладнені, бо немає майданчика для розвороту та вільних територій для подальшого складування відходів.

За кошти бюджету Ужгорода впродовж останніх років проводилася рекультивація полігону, загалом на понад 8 мільйонів гривень. Однак, крім відходів із території Ужгорода, на полігоні захоронюють і сміття з прилеглих до міста населених пунктів, його частка – близько 40%. 

У липні минулого року депутати міської ради проголосували за звернення до голови Закарпатської ОДА про підтримку будівництва сміттєпереробного комплексу на території Ірлявської сільської ради. Але щоб прийняти рішення про надання субвенції з бюджету Ужгорода на співфінансування будівництва сміттєпереробного підприємства, яке буде обслуговувати також громади Ужгородського району, необхідно затвердити відповідну Програму та визначити головного розпорядника коштів. Програма повинна містити інформацію про обсяги співфінансування з різних джерел: державного бюджету, обласного, районних, бюджетів територіальних громад та інших, не заборонених законодавством.

Обсяги співфінансування 14 територіальних громад Ужгородського району на реалізацію Програми у 2021 році розраховані з урахуванням кількості населення та фінансової спроможності місцевих бюджетів. Цього року, за попередніми розрахунками, видатки з бюджету Ужгорода на ці потреби становитимуть 740 тис. грн.

Наразі члени місцевої комісії з питань ТЕБ та НС зобов’язали комунальне підприємство «КАТП-072801» забезпечити належне складування відходів,  терміново зробити обвалування складованих відходів по периметру від лісового масиву.

Оскільки полігон твердих побутових відходів у Барвінку використовується 14-ма територіальними громадами і зважаючи, що може виникнути надзвичайна ситуація, Ужгородська міськрада готує лист-звернення до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів, Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатської обласної ради.

25 лютого 2021р.

Теги: звернення, сміттєзвалище

Коментарі

План 2021-02-27 / 12:00:44
Скинутись треба всім ВЕЛИКИМ бізнесменам-керманичам і побудувати завод! Дати роботу циганам, щоб не крали, а перед заводом поставити великий обеліск тим хто скидувався! Особисто я дякую скажу і з своєї малої пенсії викрою 300 грн. на будівництво, але щоб усе прозоро!!!!

Говерла 2021-02-26 / 17:00:35
Щойно відправив лист до Комітету з енергетики і ЖКГ у Верховній Раді.
Згадав в листі і про цю статтю. Так що не дарма написали.
P.S. А в них в буфеті обід (повний!!) коштує 14 гривень...

Нікк 2021-02-26 / 11:03:19
Територію Золотого Ранчо"ЗАБРАТИ...-у Ледиди-БУДЕ ДЛЯ МУСОРОСХОВИЩА м.Ужг

Степан Сокира. 2021-02-26 / 08:00:12
Поводяться як діти в садку. Ми листи написали, звернення написали, просимо допомогти. Так поступають ідіоти або бувші регіонери. 90 відсотків проблем виникають від ледидової діяльності. Негайно націоналізувати маєтки Червоної гори. Все зло в Ужгороді іде звідти.

Вуву 2021-02-26 / 01:34:46
Ну то питати треба першзавсе в конюха носатого .
Він був мером міста в попередній каденційі то чого за весь той час навіть не почали будувати той нещасний сміттєпереробний завод.
Був і "великий господарник" в області , лисий болван .
Чого не вирішили ту справу , чим займалися .
І цей конюх набрався наглоти виставлятися повторно в мери міста .
От яка жадоба маніакальна до бабла .
А тепер "я не я і хата не моя".
Може хоч за це ,
вже нарешті конюха посадять в тюрягу , що не вирішив проблему утилізаційі та переробки сміття.
Гукан львівШкий

Виктор Федорович 2021-02-26 / 01:11:53
А Саша всё таки редиска!

Ужгородська Мінська рада 2021-02-25 / 23:03:59
Най щось робить у цьом і місті. Де садочки, школи за 6 місяців. А ви виєте, як недорізані поросята, поповнюючи свої кармани, щоб вас Киів йшов і спасав. Не спасе вас ні Киів, ні шимонка Іванка, ні офшори, ні кредити без відсотків на сонячні панелі поблизу чопа. За все прийдеться відповідати, рано чи пізно. Не всі втечуть на поляківщину

Говерлi 2021-02-25 / 22:22:53
Що несеш пургу!Ледида краже газ з смiттезвалища!Прокурор Ти де???

Говерла 2021-02-25 / 21:14:28
Щиро дякую вашому часопису за цю статтю!
Завтра планую направити листа до Комітету з питань енергетики за житлово-комунального розвитку у Верховній Раді і в листі висвітлити що та як їх робити аби подолати сміттєву проблему в Україні. Додам посилання на цю статтю - адже вже три роки листуються з керівниками Закарпаття, але у них нема бажання вирішувати проблему по-господарськи. Нинішні українські феодальні владо-утворення на місцях не бажають ставати на ефективний науково-оґрунтований шляхи подолання кризи. Все чекають, що хтось прийде з-закордону і дасть їм хабара в лапи і тоді вони нададуть дозвіл на встановлення тої закордонної рятівної технології (хоча такої нема за означенням!)
P.S. Багато вам допоміг той закордон в оздоровленні людей від коронавірусу?
Адже вони й самі нетямущі, що і як робити в своїх економічно розвинутих країнах! Отак допоможуть і вирішенні ваших проблем з відходами.

Пак Іршава 2021-02-25 / 19:58:42
Видите,тут ми одностайно стверджуємо.Є вихід!!! Забрати землю в Ледида і притягти до буцігарні тих хто організував таку аферу віку.Тут нема де людей хоронити,нема де сміття вивозити,а один пуп приватизував довкола землі на яких ще рокі70-80 можна хоронити людей і захоплювати сміття.Отак Опожоп рулить і честь має....

Правильно 2021-02-25 / 19:31:11
Забрати землю у ледиди!!! І посадити тих хто її помагав виділяти

Ужгородець 2021-02-25 / 17:59:05
Заберіть землю у Ледиди,яку він вкрав коли був регіоналом та продовжить звалище ще на 10 років. Так можна терміново вирішити проблеми!!!!!

НОВИНИ: Соціо

11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
» Всі новини