Закарпатський народний хор шукає прихильників задля реалізації унікального арт-проєкту

Триває ювілейний 75-й концертний сезон Заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

Закарпатський народний хор шукає прихильників задля реалізації унікального арт-проєкту

Краянам, без сумніву, запам’яталися яскраві виступи улюбленого колективу в рамках відзначення річниці Незалежності України, Дня Ужгорода, на численних відкритих майданчиках області. А великий ювілейний концерт Закарпатського народного хору, що відбувся 9 жовтня в обласному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв, став по-справжньому резонансною подією в культурно-мистецькому житті краю. І хоча через карантинні обмеження потрапити до зали змогли не всі охочі, та багато хто переглянув онлайн-трансляцію цього дійства. 

Очевидно, що колектив довго готувався до ювілею і запланував чимало цікавих заходів, зустрічей і презентацій. Якщо епідситуація дозволить, деякі з них відбудуться найближчим часом. Решту задуманого доведеться відкласти до кращих часів. Принаймні, директор-художній керівник колективу Наталія Петій-Потапчук разом зі своїми заступниками та помічниками з оптимізмом дивляться у майбутнє і не припиняють роботи над творчими планами і новими мистецькими задачами. 

Наразі Заслужений академічний Закарпатський народний хор продовжує відвідувати репетиції, щоправда невеликими групами, з дотриманням усіх карантинних вимог. А серед найбільш перспективних напрямків нинішнього творчого життя колективу є просування власного культурного проєкту «Зіркове майбутнє Срібної Землі» на платформі Спільнокошт. «Спільнокошт»  – це перший сайт в Україні, який використав краудфандинговий («фінансування громадою») принцип залучення коштів на реалізацію проєктів. Поданий Закарпатським народним хором проєкт пройшов серйозний відбір (із понад 130 проєктів з усієї України залишили всього 30) і наразі перебуває на важливому етапі: він розміщений на платформі Спільнокошт і збирає симпатиків, готових надати безкорисну фінансову підтримку. Йдеться про будь-яку, навіть незначну суму. Але гуртом, громадою однодумців і небайдужих можна здійснити найсміливіші задуми. Якщо до кінця поточного року доброчинцями буде зібрано суму в 72000 грн, проєкт «Зіркове майбутнє Срібної Землі» отримає фінансування Українського культурного фонду. 

Це стало б неоціненною підтримкою доброї справи, започаткованої Закарпатським народним хором у 2018 році. Тоді вперше на професійній сцені разом із артистами уславленого колективу виступили талановиті діти з багатьох куточків Закарпаття – співаки, танцюристи, інструменталісти, так само закохані в народне мистецтво. Ідея полягає саме в спільному з дітьми виконанні кращих зразків закарпатського фольклору задля його збереження і популяризації, задля виховання молодого покоління в любові до рідного слова, пісні, танцю, обрядів і традицій. Проєкт настільки припав до душі як артистам колективу, так і юним талантам, що у 2019 році він став ще масштабнішим. І навіть в умовах цьогорічної пандемії керівництво Закарпатського народного хору в режимі онлайн провело конкурс серед юних виконавців, що бажають долучитися до цієї ініціативи. 

За два роки існування арт-проєкту його учасниками стали Анастасія Дьомінова, ансамбль сопілкарів «Дударик» під керівництвом Ольги Мицьки, Зразковий дитячий ансамблю танцю «Турянська долина» (керівник – Едуард Воронич) із с.Тур’я Ремета Перечинського району, Кароліна Борис і Дитячий зразковий фольклорний гурт «Цімборики» (керівник – Наталія Шимша) з Хуста, Олександра Макарова (ксилофон) з Мукачева, Алекс Егреші (кларнет, цимбали) з Виноградівщини, Михайло Черничко з Іршавщини, хореографічний ансамбль «Наша файта» (керівник – Мирослава Огразанська) з Ужгородщини. Неабияк прикрасили проєкт своєю участю вихованці Ужгородської ДМШ ім.П.Чайковського Юлія Райхель, Катерина Лазарчик, Олександр Зимомря, Даніель Семсічко (викладач – Марія Мудранинець), Зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Джерельця Карпат» (керівник – Михайло Сачко), Dance studio «ROYAL» (керівник – Наталія Змушко-Йовні) та ін. Цьогорічний відбір поповнив цей перелік юними талантами з Великоберезнянщини, Перечина, Чопа, Мукачівщини (Великолучківська ДМШ), вихованцями Ужгородської ДШМ, танцювальним колективом зі Свалявщини тощо. 

Треба розуміти, що наразі існування арт-проєкту «Зіркове майбутнє Срібної Землі» цілковито залежить від доброї волі та щирого бажання артистів Закарпатського народного хору, а витрати на його реалізацію з колективом ділять батьки юних учасників та окремі доброчинці. Адже йдеться про пошук і відбір юних талантів, організацію спільних репетицій, заняття з педагогами, транспортні витрати, аранжування творів, заохочувальні подарунки для малечі тощо. Тож колектив покладає великі надії на Спільнокошт і закликає всіх небайдужих долучитися до збору коштів заради реалізації цього унікального проекту та справді зіркового майбутнього наших талановитих діток.

Більше довідатися про проєкт можна за посиланням: https://biggggidea.com/project/zirkove-majbutne-sribno-zemli/.

 
07 листопада 2020р.

Теги: прихильники, реалізація, арт-проєкт

НОВИНИ: Культура

09:44
Виставку "Колядки на сторінках часописів минулого століття" в Ужгороді можна переглянути онлайн
15:35
Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея розпочинає четвертий сезон
09:56
/ 1
У Закарпатському муздрамтеатрі показали останню перед введенням локдауну виставу
04:12
У Закарпатській обласній бібліотеці відновлюють книгосховище, підтоплене влітку після дощів
09:53
Виставу "У полоні Снігової королеви" показали в обласному муздрамтеатрі в Ужгороді
12:23
Закарпатський муздрамтеатр підготував для дітлахів новорічні вистави
11:10
Закарпатський муздрамтеатр завершив рік прем'єрою "Ідеального весілля"
10:59
"Світ живої любові" Ірини Густі (Звонар) вийшов друком на Закарпатті
01:57
/ 1
Різдвяний концерт Закарпатського народного хору відбувся в Кафедральному соборі в Ужгороді
18:36
На вихідних дитяча група аматорського театру покаже в Ужгороді нетипову "Попелюшку"
15:42
/ 1
Різдвяно-новорічну програму Carol of the bells представив симфонічний оркестр обласної філармонії в Ужгороді
09:44
Нова поетична збірка Василя Кузана "Три по сто" вийшла друком в Ужгороді
01:57
Закарпатський народний хор запрошує на святковий благодійний концерт "Возвеселімся" (РОЗШИРЕНО)
15:29
Зимова виставка з нагоди ювілею Товариства угорських митців Закарпаття ім. Ревеса експонується в Ужгороді
12:22
На Закарпатті вийшло друком нове бібліографічне видання "Дмитро Федака"
10:58
В останню неділю 2020-го Закарпатський муздрамтеатр запрошує на прем'єру англійської комедії "Ідеальне весілля"
09:31
Книга спогадів Івана Коршинського "Про незабутнє" побачила світ на Закарпатті
03:29
/ 2
В Ужгородському греко-католицькому Кафедральному соборі відбудеться благодійний концерт "Возвеселімся"
23:29
/ 1
До короткого списку претендентів на Шевченківську премію увійшла уродженка Ужгорода Оксана Луцишина
16:55
На Міжгірщині презентували збірку коломийок, записаних у Колочаві від місцевих жителів
11:33
Збірка поезій Софії Малильо "Кухоль щастя" вийшла друком на Закарпатті
01:34
/ 2
Товариство угорських митців Закарпаття ім. Імре Ревеса відкрило ювілейну виставку в Ужгороді
12:36
Спілка фотохудожників Закарпаття назвала переможців конкурсу "Замки Карпатського регіону"
09:57
Поетична збірка Василя Химишинця "А сонце струшує проміння" побачила світ на Закарпатті
09:50
Ювілейна виставка скульптора Василя Олашина експонується в галереї "Ужгород"
» Всі новини