Мукачівські депутати звернулися щодо бюджетної децентралізації: місто може втратити 25 млн через "новації"

Депутати Мукачівської міської ради звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України.

Мукачівські депутати звернулися щодо бюджетної децентралізації: місто може втратити 25 млн через "новації"

«Реформа місцевого самоврядування та бюджетна децентралізація покликані надати територіальним громадам належні фінансові ресурси на реалізацію видаткових повноважень у різних сферах управління та господарювання. 

В контексті реалізації політики бюджетної децентралізації серед місцевих податків земельний податок є одним із суттєвим джерел формування бюджетів місцевого самоврядування. Так, за результатами 2019 року його частка в наповненні загального фонду бюджету Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади  склала 6,1 відсотків, очікувана величина у 2020 році складає 5,6 відсотків. Завдяки надходженням земельного податку вдалось збільшити видатки територіальної громади на оновлення комунальної інфраструктури та здійснити важливі роботи по будівництву та ремонту доріг, благоустрою, громадському транспорту, ремонту будівель, заходах з енергоефективності, освітленню вулиць. 

Проте вже у 2018 році для підприємств залізничного транспорту держава встановила податкову преференцію із сплати місцевого податку – плати за землю. Втрати місцевих бюджетів не були відшкодовані державою. 23 листопада 2018 року було скасовано вказані пільги. 

Однак, на разі викликає занепокоєння зареєстрований у Верховній Раді України проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів» № 3679 від 18.06.2020, яким пропонується знову надати податкові пільги щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту. 

Надання запропонованих у законопроєкті № 3679 податкових пільг щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту, призведе до зменшення надходжень до бюджету, що негативно позначиться на фінансовій спроможності Мукачівської міської ради, адже законопроєктом № 3679 не передбачено відповідних компенсаторів втрат доходів місцевих бюджетів.

Мукачівська міська рада вважає, що така законодавча ініціатива суперечить принципам децентралізації, що є одним із пріоритетів Стратегії управління державними фінансами, затвердженої Урядом. Зокрема, у 2017–2020 роках одним із головних напрямків її реалізації є зміцнення податкової бази органів місцевого самоврядування та очікуване підвищення рівня фінансової спроможності місцевих бюджетів.

Водночас, у разі набрання чинності законопроєкту № 3679, розрахункова величина втрат бюджету Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади  складе 24,6 млн. грн. щорічно, що призведе до розбалансування місцевого бюджету і негативно вплине на своєчасність здійснення запланованих видатків щодо реалізації заходів та програм, які є життєво важливими для територіальної громади. Прийняття законопроекту № 3679 позбавить фінансової можливості покращувати і розвивати інфраструктуру громади. Окрім цього демотивує органи місцевого самоврядування у здійсненні подальших кроків з децентралізації та бюджетної реформи. 

Враховуючи зазначене вище, просимо не підтримувати законодавчі ініціативи, спрямовані на зменшення доходів, що зараховується до бюджетів органів місцевого самоврядування, як такі, що не відповідають цілям децентралізації влади, зокрема проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів» № 3679 від 18.06.2020», - йдеться у зверненні.

 

 

 
24 вересня 2020р.

Теги: звернення, депутати, децентралізація, новації

НОВИНИ: Соціо

17:52
/ 3
Замість "офіційної" операторської для відкритої автостоянки в Ужгороді виросла невідома бетонна п’ятиповерхівка
17:07
/ 1
15 закладів перевірили на дотримання умов карантину в Ужгороді
14:38
/ 3
У жовтні Закарпатгаз подав 700 заяв про видачу судових наказів по боржниках
14:01
/ 1
Закарпаттяенергозбут отримало ліцензію на право постачання природного газу
11:41
/ 14
Ужгородська міськрада звернулася до суду про знесення самочинної забудови на розі Митрака та Робочої
01:53
У Лазещині на Рахівщині встановили найбільший в Україні дерев’яний тризуб
17:41
Про розробку туристичних маршрутів Кошиці-Закарпаття говорили в Ужгороді
17:35
/ 1
Майже 350 тис грн на придбання книг та понад 500 тисяч – на нові меблі виділили бібліотекам Ужгорода
17:22
Підприємці Перечинщини, яку віднесли до "червоної" зони, просять дозволу працювати
17:12
В Ужгороді продовжують перевіряти дотримання вимог карантину
16:08
/ 14
УДАБК скасувало право на початок виконання будівельних робіт на об'єкті на вулиці Тараса Шевченка, 47
15:18
На підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів на Закарпатті працює в середньому 1,6 тис осіб
15:01
На Закарпатті затримали контрабандиста, котрий разом із поплічниками намагався переправити до сусідньої країни 8 ящиків сигарет
13:49
На Закарпатті на початок жовтня намолочено 1815,4 тис ц зернових та зернобобових культур
13:47
/ 1
Підприємства Закарпаття зменшили обсяг вирощування сільськогосподарських тварин на 25,8%
13:45
/ 1
За 9 місяців послугами пасажирського транспорту на Закарпатті скористалися 15,4 млн пасажирів
12:21
/ 3
В Ужгороді пройшли урочистості до 76-ої річниці визволення Закарпаття та України від нацистських загарбників
11:39
/ 9
З 1 листопада ціна на газ на Закарпатті зросте на 33% – до 8,8 грн за кубометр
11:12
На Закарпатті до фінансової відповідальності притягнуто понад 100 підприємців – продавців підакцизних товарів
11:11
Найбільший попит роботодавців на Закарпатті – на робітників із інструментом і працівників сфери торгівлі та послуг
10:33
/ 1
У школах Тячівщини впроваджують транскордонний проєкт "Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії"
10:12
Цьогоріч осінній грибний сезон на Закарпатті – не надто щедрий
10:01
Станом на сьогодні Ужгородський національний університет має 125 міжнародних партнерів
02:52
/ 3
Суддя Лемак з Закарпаття проголосував проти рішення КС скасувати е-декларації, незаконне збагачення та ще низку антикорупційних норм
00:05
/ 4
ФОТОФАКТ. В Ужгородській лінгвістичній гімназії знищили унікальні автентичні двері
» Всі новини