Про забезпечення доступу до правосуддя для біженців, шукачів притулку йшлося упродовж засідання круглого столу в Ужгороді

В Ужгороді за організації ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» 21 вересня відбулося засідання міжвідомчого круглого столу на тему «Забезпечення доступу до правосуддя для біженців, шукачів притулку та інших вразливих груп іноземців в Україні. У заході взяли участь представники Державної міграційної служби, Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області, Державної прикордонної служби України, Пункту тимчасового розміщення біженців, виконавчого партнера УВКБ ООН «NEEKA», Служби у справах дітей, Департаменту соцзахисту та ін.

Про забезпечення доступу до правосуддя для біженців, шукачів притулку йшлося упродовж засідання круглого столу в Ужгороді

Упродовж засідання обговорювалися питання правових проблем та законодавчої колізії, з якими стикаються біженці та шукачі притулку в Закарпатській області, реалізації прав осіб без громадянства та під ризиком без громадянства, прийняття ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства» від 16.06.2020 р., правовий захист мігрантів, шукачів притулку цієї категорії осіб в Україні в умовах карантину тощо.

Представники вищезазначених структур поінформували про ситуацію щодо доступу до правосуддя шукачів притулку, біженців та розповіли про проблеми, з якими доводиться стикатися упродовж затримання осіб, які намагаються нелегально перетнути кордон України, вирішення питання щодо примусового видворення їх у країну походження, чи надання їм статусу особи – шукача притулку. Серед основних проблем, як зазначали виступаючі, це – недосконалий механізм залучення перекладачів та нестача перекладачів з екзотичних мов. Проблемним є й питання забезпечення притулком неповнолітніх.

Директор Регіонального центру  Василь Попадинець поінформував, що з 1 січня по 21 вересня 2020 року центром було видано 1997 доручень адвокатам для надання правової допомоги від держави, з яких 305 – особам, до яких застосовано адмінзатримання, з них шукачам притулку (біженцям) – 200. Серед них – громадяни Туреччини, Іраку, Сирії, Шрі-Ланки, Афганістану, Бангладешу, В’єтнаму. У 2019 році правову допомогу при затриманні шукачам притулку було надано 423 особам. 

Місцевими центрами у 2020 році безоплатну вторинну правову допомогу з питань про примусове видворення за межі України, оскарження рішення про відмову у визнанні біженцем надано 9 громадянам-іноземцям із Сомалі, Пакистану, Бангладешу та ін. 

Серед проблемних питань, які виникають у процесі надання біженцям правової допомоги від держави фахівець системи БПД також назвав недосконалий механізм забезпечення перекладачами. 

Учасники засідання висловили сподівання, що нинішня зустріч не буде марною: пропозиції щодо усунення існуючих нині проблем у забезпеченні доступу до правосуддя для біженців, шукачів притулку та інших вразливих груп іноземців в Україні будуть враховані, і відповідні зміни будуть внесені у законодавчі акти.

22 вересня адвокати, які надають безоплатну правову допомогу на Закарпатті, представники Регіонального центру з надання БВПД та фахівці місцевих центрів долучилися до участі у із «Захисту прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти для надавачів правової допомоги».  

У програмі тренінгу, який провів Остап Тимчій, експерт з міграційного права, були розглянуті питання процедури визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», правового захисту осіб без громадянства (Міжнародні норми, новели законодавства України, судова практика).

Учасники заходу також виконували тематичні практичні завдання, ділилися власним досвідом надання БВПД біженцям, випадкам із судової практики тощо.

23 вересня 2020р.

Теги: шукачі, біженці, стіл

НОВИНИ: Соціо

15:46
/ 11
Ужгородці вийшли на акцію протесту проти карантинних обмежень "червоної" зони
15:40
У райлікарні в Берегові перебуває на лікуванні 61 пацієнт з COVID-19, а за минулу добу через недугу померли двоє містян
12:53
/ 2
Наукове обґрунтування щодо створення на закарпатській Боржаві ландшафтного парку направлено до влади Закарпаття
10:38
/ 3
До Ужгорода приїхав Йожеф Сабо
10:33
В Ужгороді вивозять сміття із цвинтарів, готуючись до Дня пам’яті
04:51
Журнал "Чарівний ліхтарик" видаватимуть щомісяця на Закарпатті
04:26
На Виноградівщині, вздовж дороги М-23 облаштовують 2,6 км велодоріжки
03:50
/ 1
Ужгородці цьогоріч готові обійтися без святкування Геловіну
17:32
/ 1
Перший лемко, творчість якого визнали в Європейському Союзі
16:35
/ 2
На Закарпатті готуються до відкриття гірськолижного сезону та піклуються про безпеку туристів
14:43
/ 1
Конкурс інвестиційних проєктів на 2021 рік стартує на Закарпатті 2 листопада
13:12
Через фальшиві документи перевізник втратив на митниці на Закарпатті вантажівку вартістю понад 300 тис грн
11:52
В Ужгороді 30, 31 жовтня та 1 листопада збільшать кількість автобусів, які курсують до міського цвинтаря "Барвінок"
10:26
/ 2
У Мукачеві 2 млн грн виділили на лікування 28 містян в інституті ім. Амосова
09:40
Мукачівським райлікарні та дитсадкам передадуть гуманітарну допомогу з Чехії
09:21
На Закарпатті почастішали випадки, коли літні люди губляться в лісі під час збирання грибів
09:12
Близько 33 тисяч випадків інсульту щорічно реєструють лікарі на Закарпатті
04:20
У генконсульстві Угорщини представили угорськомовний варіант "Втраченого Ужгорода" Тетяни Літераті
17:52
/ 5
Замість "офіційної" операторської для відкритої автостоянки в Ужгороді виросла невідома бетонна п’ятиповерхівка
17:07
/ 2
15 закладів перевірили на дотримання умов карантину в Ужгороді
14:38
/ 4
У жовтні Закарпатгаз подав 700 заяв про видачу судових наказів по боржниках
14:01
/ 1
Закарпаттяенергозбут отримало ліцензію на право постачання природного газу
11:41
/ 14
Ужгородська міськрада звернулася до суду про знесення самочинної забудови на розі Митрака та Робочої
01:53
/ 1
У Лазещині на Рахівщині встановили найбільший в Україні дерев’яний тризуб
17:41
Про розробку туристичних маршрутів Кошиці-Закарпаття говорили в Ужгороді
» Всі новини