В Україні розслідують 3 справи щодо спецоперації з "вагнерівцями"

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова з трибуни парламенту 15 вересня заявила, що у зв’язку із можливим зривом української спецоперації щодо "вагнерівців", які були затримані в Білорусі, в Україні зареєстрували три кримінальні провадження.

Зокрема Венедіктова сказала: "У нас є три кримінальних провадження щодо так званих "вагнерівців". Перше з них було відкрито, як тільки з’явилася інформація в ЗМІ.

Мені чомусь здається, що це була інформація у Facebook від деяких народних обранців, тому одразу ж реакція ДБР була і слідство триває".

Що передувало: 11 вересня генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що за заявами про можливий зрив української спецоперації щодо "вагнерівців", які були затримані в Білорусі, в Україні відкрито вже не одне кримінальне провадження.

Передісторія:

  • 29 липня в Білорусі затримали 3 десятки росіян із приватної військової компанії Вагнера. Україна просила екстрадиції тих із них, хто воював на Донбасі. 14 серпня стало відомо, що Білорусь передала Росії 32 бойовиків "Вагнера".

  • 5 серпня президент Володимир Зеленський звільнив Василя Бурбу з посади начальника Головного управління розвідки Міноборони та призначив на цю посаду Кирила Буданова.

  • За інформацією джерел УП, українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків ПВК Вагнера, для чого виманили їх до Білорусі. Однак після того, як силовики доповіли про ці плани Офісу президента, спецоперація провалилася.

  • Журналіст Юрій Бутусов, який одним із перших заявив про провал операції СБУ із затримання "вагнерівців", стверджував, що операцію проводили спільно зі спецслужбами США.

  • Журналістка Яніна Соколова опублікувала вже дві порції записів із вербуванням російських військових, які розповідають, як воювали на Донбасі проти української армії.  

  • Буданов запевняв, що "вагнерівців" до Мінська перекидали російські спецслужби і це не було спецоперацією СБУ. Бурба заявляв, що "дезінформація і домисли" щодо справи "вагнерівців" є спробою завдати шкоди спецслужбам України.

  • Екссекретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що керівництво України прагне знищити матеріали, які підтверджують підготовку спецслужб із затримання бойовиків з приватної військової компанії Вагнера, причетних до військових злочинів на Донбасі, з РФ в Україну.

16 вересня 2020р.

Теги: Вагнер, вербування, Донбас, Соколова, Бутусов

Коментарі

Адмін 2020-09-23 / 20:24:10


Генцюру

Ще раз згадаєте Адміна всує і підете в бан


Петро Ференцович Генцюр 2020-09-23 / 15:14:21
Похоже, пан Админ в отпуске, поскольку до сего времени так и не забанил меня. Ну, ничего - приедет, отведет душу.

Петро Ференцович Генцюр 2020-09-21 / 08:49:44
Пак Iршава.
Пан читати не вмiє? Можу ще добавити,
що батько мiй з Межгiрщини. I життя на Закарпаттi я бачив набагато кращим, поки пани недолугi не зiпсували.

Пак Іршава 2020-09-20 / 22:04:40
Який ти нахрен закарпатець,яким тя вітром сюди занесло,майже північним.

Петро Ференцович Генцюр 2020-09-20 / 20:26:43
Батаник. Когда-то на "Главреде", когда там еще не поставили фильтр в виде "Фейсбука" и пр. для регистрации я общался с земляками под ником "Чацкий" - много нервов попортил Портникову, Яхно и пр. убогим типа журналистам. Ну, а для родного Закарпатья я использую и родные имена.

Петро Ференцович Генцюр 2020-09-20 / 20:19:45
Злий. Пане! Посмотрите на название статьи и ее содержание - не я виновен, что приходится повторяться.

Петро Ференцович Генцюр 2020-09-20 / 20:16:46
Пак Iршава. Пане! Призвище у мене закарпатське, бо народився я i вирiс у Чопi, i пiв-Закарпаття у мене родичi i друзi. Так що, майтеся фест, пане!

Петро Ференцович Генцюр 2020-09-20 / 20:13:21
Ботаник. На самом деле я подписываюсь не действительным именем и фамилией, поскольку самая демократическая власть в мире - украинская - просто не пустит меня домой на могилку папы и мамы: я не забуду как мальчишка-капитан украинской пограничной службы задавал мне идиотские вопросы, когда я въезжал на Украину к тогда еще больному отцу.
А так ведь понимаю, что для большинства дописувачiв "Вы" - это только когда много, поэтому и качество комментариев соответствующее - хамство и хотелки не от большого ума. В конце концов не мною сказано - народ достоин своего Правительства.
И эта страна хочет хорошо жить...

Батаник 2020-09-20 / 10:21:39
На відміну від нас,тов.Ганцюр підписуєся дійснм ім. А не скиглить і ображає людей під псевдами.А так за провал оперції по вагнеровцям, Євро стало 33грн.

Пак Іршава 2020-09-18 / 20:37:20
Генцюре,ти майже Іванов.Ходив би ти з своїм Деркачом з чемоданом на вокзал,поки ще поїзди ходять.Новгород за тобов плаче.

злий 2020-09-18 / 02:28:36
Генцюре, тобі нижче в Соколовій відповіли, а ти як кремлівський попугай повторяєш завчену фразу

Петро Ференцович Генцюр 2020-09-17 / 16:22:31
А расследования по материалам, предъявленным Деркачом, не будет? Типа, не актуально?

НОВИНИ: Різне

14:17
6 схем шахрайства в добу поширення коронавірусу, про які варто знати
18:25
/ 1
Через рішення Конституційного Суду НАЗК закриває реєстр електронних декларацій
14:01
У патріарха РПЦ Кирила з ріднею знайшли нерухомість на 3 млн дол.
03:05
Ляшко програв довибори у Раду на 208 окрузі
03:01
/ 1
Уряд Угорщини почав агітацію не лише на українських, а й на американських виборах
02:30
За сплатою податків можна буде слідкувати у Telegram та Viber
02:18
"Нафтогаз" у листопаді підвищить ціни на газ для населення
01:46
Через коронавірус Чехія запровадила нічну комендантську годину
03:05
/ 1
У Єгипті на українську сім’ю напала акула: дитині не врятували руку
02:45
У Львівську міськраду проходять 5 партій і серед них немає "Слуги народу"
19:15
/ 5
"Засуджена" Медведчуком книга "Справа Василя Стуса" вийде в аудіоформаті
18:06
Кількість заражень коронавірусом у Чехії вперше перевищила 15 тисяч
17:55
В Україні зайнято 61% ліжок для хворих із коронавірусом
17:49
/ 2
Четверта церква визнала автокефалію ПЦУ
05:17
СБУ затримала "тітушок", підконтрольних Медведчуку
05:09
Україна 25 жовтня переходить на зимовий час
20:19
Ліжка з ДСП та МДФ – доступні меблі для комфортного відпочинку
19:27
5 причин обрати фотошпалери "Нічне місто"
19:19
Як вибрати фрезер та не прогадати? Б/у - варіант?
16:48
/ 4
Від Президента петицією вимагають скасувати тариф за транспортування газу
22:56
Студійне світло для фото
01:51
/ 1
Словаччина готує широкомасштабне тестування населення на коронавірус
01:42
В Одесі проспекту Небесної Сотні повертають радянську назву
01:33
В Україні з'являться нові безкоштовні експрес-тести на коронавірус – МОЗ
15:11
Зубний біль: причини та як цьому зарадити
» Всі новини