Про посткарантинні наслідки для туризму Закарпаття та шляхи його розвитку говорили в Ужгороді

В Ужгороді відбувся брифінг Дмитра Нальотова, голови підкомітету туризму Верховної Ради, який сьогодні перебуває з візитом на Закарпатті на запрошення Закарпатської туристичної організації (віце-президент Арсен Мелкумян).

Про посткарантинні наслідки для туризму Закарпаття та шляхи його розвитку говорили в Ужгороді

За участі Дмитра Нальотова на Перечинщині (Воєводино) напередодні відбувся круглий стіл «Туризм: посткарантинні наслідки та концептуальні напрями розвитку туристично-рекреаційної сфери Українських Карпат». 

На брифінгу у прес-клубі були озвучені основні тези, напрацьовані у результаті засідання круглого столу за участю представників туристичної сфери Закарпаття. Також йшла мова про законодавчі новації у туристичній галузі. Дмитро Нальотов, голова підкомітету з питань туризму та курортів Комітету ВРУ, як виявилося, закарпатський туризм бачив зсередини. За студентських часів, упродовж 5-ти років, за його словами, працював інструктором із сноубордингу на Драгобраті. Цього разу під час його візиту в якості посадовця Дмитро Нальотов разом з представниками туристичної галузі та експертами відвідав інші туристичні локації Закарпаття, які мають хороший потенціал для розвитку. 

За словами Дмитра Нальотова, одне з найперший питань -це представлення Закарпаття у презентаційних матеріалах України на виставках та тематичних заходах. Необхідно більше попрацювати над промоцією регіону. Крім того, у зв’язку зі впливом пандемії та світовими тенденціями у туризмі необхідно вносити зміни до податкового законодавства. Зокрема, зменшувати ПДВ для підприємств, які займаються розміщенням туристів. Такі пропозиції опрацьовувалися на рівні ВР, у комітетах. Вони внесені у законопроект по підтримці туристичної галузі після пандемії і отримали підтримку в офісі Президента. Але поки що, каже Дмитро Нальотов, не проголосовані у ВР. Планується, що відповідні зміни до Податкового кодексу будуть підтримані депутатами восени. Зміни стосуються засобів (об’єктів) розміщення, які будуть сплачувати ПДВ на рівні 7%.

«Така практика є в кількох європейський країнах, гарно працює. Це полегшить податкове навантаження на готельну та санаторно-курортну сферу, буде сприяти відкриттю нових готелів, допоможе долучити Україну у світові мережі і залучити міжнародних інвесторів, - каже Дмитро Нальотов. – Також на круглому столі ми говорили про можливість маркетингу регіону. Важливо розуміти, що саме за продукт в цьому регіоні, на кого він розрахований. Ми поспілкувались про те, що треба виділяти певні пілотні проекти і не братися за все одночасно».

Після відвідин Ужанського нацпарку представники туристичної галузі області обговорили ще одну ідею, яку підтримає і просуватиме підкомітет з питань туризму та курортів – створення туристичного КПП «Лубня-Волосате».

«Це може бути дуже великий прорив для регіону. З іншого боку є великий потік туристів, який доходить до кордону і в нього впирається. А на нашій території навколо депресивні села. Якщо влада дасть зробити туристичний маршрут, ця територія буде розвиватися, - додав Дмитро Нальотов. – Ми також обговорювали підготовку нової редакції Закону про туризм. Заплановано введення нового механізму електронних реєстрів суб’єктів туристичної діяльності, зокрема, це стосується тих, хто здійснює туристичний супровід. Як екскурсоводи потрапляють реєстр, хто має проводити навчання і т.д.. Ми запросили місцевих експертів до комітету ВР для подальших консультацій та обговорення у вересні-жовтні».

Щодо інших змін у регулюванні туристичної сфери, це направлення туристичного зборку на потреби розвитку туризму, а не на соціальну сферу. На сьогодні, як повідомив Дмитро Нальотов, 10 млрд. доларів вивозиться за рік у виїзному туримзі і тільки 2 млрд. доларів ввозиться в Україну за рахунок в’їзного туризму. Тому треба активніше розвивати цю галузь в себе, в Україні та в регіонах. За словами Дмитра Нальотова, Закарпаття має гарні перспективи, завзятих нардепів від області та хороший пул експертів, які разом можуть багато зробити для розвитку туристичного потенціалу. 

Арсен Мелкумян, віце-президент Закарпатської туристичної організації зауважив, що ідея туристичного КПП «Лубня-Волосате» може стати хорошим прикладом для інших країн, як працює туризм, та успішним кейсом для Закарпаття. 

 

 
07 серпня 2020р.

Теги: туризм, наслідки, розвиток

НОВИНИ: Соціо

16:32
Погоджено підозру 23-річній ужгородці, що п'яною за кермом спричинилася до смерті подруги
16:09
/ 1
В Ужгороді відбувся ювілейний концерт Студії сучасного танцю "Бліц"
00:46
/ 1
"Міжнародну ніч кажанів в Україні" в Ужгороді можна відзначити вдень і в оточенні рукокрилих
15:58
У Хусті намагаються повернути у власність держави земельну ділянку вартістю понад 2 млн грн
10:07
Соляні кімнати облаштували в дитячих садках Мукачева
01:29
ВР виділила 300 млн грн на будівництво перинатального центру в Ужгороді
00:35
/ 4
Інавгурація нового очільника Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла відбудеться 27 вересня
18:06
П’ятий день збирають розмарин семінаристи Ужгородської греко-католицької академії
15:48
В Україні зареєстрували друге географічне зазначення харчового продукту – гуцульська коров'яча бриндза
15:21
/ 2
Вантажівка з фірмовими речами "фінішувала" на митному посту "Тиса"
14:26
/ 2
Власники елітних авто додали місцевим бюджетам Закарпаття майже 1,7 млн грн транспортного податку
13:44
/ 1
За пів року на Закарпатті продано фармацевтичних товарів на 9,7% більше, ніж торік
13:39
У серпні на Закарпатті овочі подешевшали на 15,3%, фрукти – на 7,6%
13:20
В Ужгороді стартував "Книга-фест 2020"
10:33
/ 6
Понад 28 тисяч споживачів на Закарпатті жодного разу не сплатили за послугу розподілу газу
10:26
/ 7
Реконструкція пункту пропуску "Ужгород" знову призупинена
10:20
У ПАДІЮНі в Ужгороді розпочався навчальний рік
03:54
70% дітей на Закарпатті не робили щеплення через пандемію
19:33
/ 1
Топ 5 нових флагманських проєктів на Закарпатті 2020
17:38
/ 1
ФОТОФАКТ. У Берегові унаслідок зіткнення автівки перекинулися на дахи
16:19
Із "офіційних" безробітних на Закарпатті 36,4% – чоловіки, 63,6% – жінки
16:15
У Мукачівській дитячо-юнацькій спортивній школі триває реконструкція бігових доріжок
15:30
На Закарпатті понад 2 тисячі людей змінили свою виборчу адресу
15:29
/ 1
В Ужгородській міськраді відбулося засідання ради голів ОСББ, ЖБК
13:30
Закарпатські громади після виборів не залежатимуть від районів
» Всі новини