Власкор "Урядового кур'єру" пропагує будівництво скандальних міні-ГЕС на Закарпатті – правозахисник

Антиекологічна "єресь" в інтересах забудовників міні-ГЕС з'явилася у офіційному щоденному виданні центральних органів виконавчої влади України "Урядовий кур'єр". На цьому акцентує увагу правозахисник Віталій Грегор.

Власкор "Урядового кур'єру" пропагує будівництво скандальних міні-ГЕС на Закарпатті – правозахисник

Йдеться фактично про завуальовані спроби применшити та "виправдати" порушення державних інтересів та еколочних прав жителів територіальних громад від будівництва на їх річках міні-ГЕС. Адже екологічна шкода від проектів гідроелектростанцій, частина з яких вже збудувана з порушенням законодавства на річках Закарпаття, є загальновідомим фактом, який публічно озвучували і громадськість, екологи, і керівництво Закарпатської ОДА, і саме ж Держрибагенство.

Проти будівництва цих гідроспоруд направлялись до влади і численні звернення-скарги від місцевих мешканців, активістів та науковців, і проводилися громадські акції протесту. "Навіть прості селяни" вже розуміють, що, окрім "зеленотарифних" олігархів, користі не отримають ні вони, ні природа.

Журналісти урядової газети та однойменного інтернет-видання "Урядовий кур'єр" Василь Смага та Василь Бедзір вважають, що мальком, яким зариблють річки на Закарпатті, власники міні-ГЕС начебто повертають нашим річкам "борг" від будівництва міні-ГЕС. З приводу цього вони опублікували статтю в офіційному виданні центральної влади та поширили відповідні дописи в соцмережах.

Як зазначає Віталій Грегор, йдеться, фактично, про "чистої води" піар групи енергетичних компаній РЕНЕР, які є забудовниками міні-ГЕС - 1-ї на Рахівщині, 2-х та Перечинщині, 4-х на Тячівщині. Тим більше, що на більшості світлин зафіксований піар-менеджер РЕНЕРА Юрій Сас,  в декларації про доходи якого чітко зазначена зарплата з основного місця роботи - ТОВ РЕНЕР. І, що найсумніше в цій ситуації, в компанії в.о. начальника управління Держагентства рибного господарства в Закарпатській області Юрія Брези.

"Щорічне зариблення річок, де є МГЕСи, мальком лише одного виду, що зазнає втрат через непрохідність гребель та зміну гідрологічного режиму річки, є шкідливим. Бо таким чином досягаються небажані зміни у видовій структурі угруповань риби, де домінуючою за чисельністю є форель. В той же час популяції червонокнижних видів: харіуса європейського, лосося дунайського, яльців, марени, інших видів - катастрофічно виснажуються. Адже мальком цих видів знищені річки ніхто не зариблює", - прокоментувала еколог Оксана Станкевич-Волосянчук.

Спортивні рибалки також обурені даною публікацією і зазначають, що проблема криється навіть глибше і має також корупційний відтінок:

"Малька, життєздатність якого під питанням, купують здебільшого у одного співробітника рибпатруля, за це ті їм дозволяють зокрема і скандальне будівництво, роботу агрегатів під час нересту. Симбіоз. Така корупційна схема співпраці була побудована ще при старій рибоохороні. З гесівців покупка малька, а далі робіть, що хочете. Також не факт, що мальок саме струмкової форелі. Можливо, райдужна форель, яку випускати у нас заборонено. Будь-який запуск малька має супроводжуватися фахівціми з рибоохорони, а саме - іхтіологами, і має бути біологічне обгрунтування на кожну річку чи потік. Там вказано, який вид риби, вік, з якого господарства в якій кількості тощо."

Як повідомляють природоохоронці, будь-які зариблення природних водойм має контролювати фахівець-їхтіолог з рибоохоронним патрулем. Оскільки, якщо у природні водотоки буде випущено біологічний матеріал невідомого виду, кондиції, то це може завдати навіть більше шкоди екосистемі, ніж користі.

Закарпатський правозахисник В.Грегор принагідно публічно звертається до "Урядового кур'єру" з проханням більш ретельно перевіряти подібні суспільно-важливі "екологічні" публікації, не допускати подібної заангажованості та маніпуляцій в подальшому. А також апелює до народного депутата провладної партії і голови екологічного підкомітету Верховної Ради України Ігора Кривошеєва - перевірити наявність відповідного біологічного обгрунтування окремо на кожний водний об'єкт та походження зарибку.

ДО ТЕМИ:

Хто заробляє за "зеленим тарифом" на річках Закарпаття?

Заробіток на "чистій енергетиці": хто на Закарпатті лобіює будівництво малих ГЕС на річках Карпат

02 червня 2020р.

Теги: РЕНЕР, форель, міні-ГЕС

Коментарі

Volodymyr Krasnoholovets 2020-06-03 / 23:21:13
Як я вже писав, ці міні чи максі ГЕС - це вже застаріле драньтя. Але чому все лайно збирають саме до України? Вітряки на горах, якісь незрозумілі сміттєпереробні заводи (скільки переробляють, як, куди залишок дівати, хто за це все платитиме і яку саме ціну), ГЕСи...
Я ж писав, що в річки можна просто занурювати сучасні турбіни і їх крутитиме вода без шкоди довкіллю, а генерація енергії однією такою турбіною - від 60 кВт до 150 кВт на годину. Можна вздовж річки поставити пару десятків турбін і отримувати 2-3 МВт дешевої електричної енергії.

митро 2020-06-03 / 16:03:00
назвіть чесного закарпатського писаки всі комусь служать

Іван 2020-06-03 / 10:27:19
Дуже дивно дізнатись, що Василь Бедзір працює на урядовий курєр. він російський агент, пропагує ідеї комунізму та руського міра. куди дивиться СБУ?

Степан Крук 2020-06-03 / 08:44:40
Окрема подяка правозахиснику Віталіку Грегору та редакції "Закарпаття онлайн", що звернули увагу соціуму на таку дуже неоднозначну особу, як Василь Бедзір.

Степан Крук 2020-06-03 / 08:27:10
Василь Бедзір впродовж десятиліть просуває на Закарпатті сепарські ідеї "русинства" та "руського міра". Робить це слизько та хитрожопо, але доволі результативно. Щодо русинства, то це ні в якому разі не просування в культурному середовищі спадщини русинів, їх чарівних пісень, їх говірки, їх самобутніх і неповторних традицій. Ні, для нього русинське питанні - це фактор протистояння із всім українським, це важіль протистояння із "заперевальними", задніпрянськими, придеснянськими тощо. Натомість Василь разом із своєю руською жоною (вона оплот руського язика в Закарпатті та в УжНУ) організовують промаскальські пушкінські, лермонтовські та салтиков-щедрінські слушання, рекламують руську речь. Для цього чоловіка Крим ізконно руський, а війна на Донбасі - громадянський конфлікт. І цей сепар власкор "Урядового Кур'єра"??? Мабуть Песков постарався!?

знак питання 2020-06-03 / 00:18:29
А хто такий Василь Смага?
Щось я такого журналіста на закарпатті не знаю

Сергій Федоринчик 2020-06-02 / 22:39:37
Стаття коротка, але грунтовна. Приємно, що повсюдно тиражована акція випускання мальків (інші псевдоекологічні штампи - прибирання сміття та садіння дерев) оцінена зі справді екологічних позицій - наскільки це зариблення відповідає конкретним умовам? На мою думку, трошки більшої гостроти статті додав би вжиток поняття "конфлікт інтересів" - якщо функція патруля контроль за дотриманням норм, то включення в ситуацію мотиву особистої вигоди призводить до корупції та шкоди інтересам служби.

Дідо 2020-06-02 / 21:46:49
Бедзір дуже грязний і продажний журанліст. Пару років тому дуже хвалив у Кур'єрі будівництво житлового кварталу у Тереблі, зотя уже тоді було понятно, що солотвинйі туди не переселяться а гроші при булівництві розкрали. Короче - продажний тот Бедзір.

студент 2020-06-02 / 21:40:54


Анонімний пепрехід на особистості. Коментар видалено. Адмін


грусть-тоска 2020-06-02 / 21:35:08
Тупий піар, розрахований на тупих людей

#### 2020-06-02 / 20:02:47
Урядовий курьер все печатае всякую херню!

Віталій Грегор 2020-06-02 / 19:57:46
Фактично дана стаття про екологічних іуд, порушення стандартів журналістської етики, лобізм міні-ГЕС і корупційний відтінок схеми із "зарибленням",яке б мали дослідити як контролюючі органи, так і нардепи із екологічного комітету ВР. Бо ця маніпуляція іменем урядової газети - це взагалі дно.

жур-ка 2020-06-02 / 19:48:54
бедзір заробляє на тому, на чому гребують заробляти інші журналісти - на русинстві, на вбивстві річок Закарпаття і т.д.

злий 2020-06-02 / 19:46:30
Б**дьтварі продажні :(
Маму рідну продали би :(

НОВИНИ: Соціо

01:30
Весільна індустрія "на паузі". Закарпатські наречені та івент-агенції шукають альтернативу
17:19
За перше півріччя на Закарпатті сплачено 2,2 млрд грн ЄСВ
16:34
/ 2
На Закарпатті очікують грози зі зливами та градом
15:56
Круглий стіл щодо проєктів, які реалізовуються в рамках програм транскордонного співробітництва, відбувся в Ужгороді
15:51
/ 3
ЗНО з фізики на Закарпатті складав 391 учасник із 559 зареєстрованих
15:13
Понад 46 тисяч закарпатців звернулися за безкоштовною правовою допомогою
13:54
У І кварталі 2020-го на Закарпатті рівень зайнятості населення у віці 15 років і старше становив 50,6%
10:56
Понад 800 тис грн відшкодували перевізникам за перевезення пільговиків у Мукачеві
10:20
ПБС "виграло ремонт" дороги Синевир-Колочава-Буштино на 135 млн грн через помилки в документах трьох конкурентів
09:50
У Мукачівській ОТГ додатково встановлять 43 відеокамери
09:45
Військові та рятувальники допомагають ліквідовувати наслідки повені на Міжгірщині та у Рахівському районі
01:41
/ 2
Антимонопольний комітет заборонив Закарпатській облраді дотувати авіарейси Київ-Ужгород-Київ
00:39
/ 2
Прокурор, що за добу з'ясував, що Москаль може говорити, що хоче, і йому за це нічого не буде, не пройшов атестацію
17:07
Понад сотню курсантів-прикордонників завершили стажування у Мукачівському прикордонному загоні
17:05
/ 3
В Ужгороді на Петефі тривають роботи з оновлення одного із найпопулярніших скверів
16:46
Понад 1300 учасників складали на Закарпатті єдиний вступний іспит з іноземної мови у формі ЗНО
15:28
На в'їзді в Ужгород склали протокол на водія, що здійснював міжнародний рейс із порушенням карантинних заходів
14:38
/ 26
У четвер, 2 липня атестаційна комісія ОГП перевірить на доброчесність прокурора Закарпаття
14:19
Мукачево відправляє постраждалим від повені прикарпатцям допомогу
13:28
/ 8
Реконструкцію Театральної в Ужгороді здійснюватимуть дві кіпрські компанії?
09:36
Будівництво та автозаправку на Ужгородщині перевірили інспектори держпраці
09:24
Екскурсію руїнами церкви святого Юрія провели в Ужгородському замку
09:19
Дві пари двійнят народилися в Мукачеві
18:14
/ 3
Профспілки Закарпаття долучились до всеукраїнської протестної акції
17:35
/ 1
ЗНО з української мови та літератури на Закарпатті сьогодні складали 8029 осіб
» Всі новини