Закарпаття долучається до проєкту з розвитку культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом промоції ремісництва та гастрономії

Три університети та партнери об’єднали зусилля у проекті «Kra’gas», що пропонує інноваційний підхід для просування спадщини та туристичного потенціалу ремесел та гастрономії в транскордонному регіоні як спільний регіональний туристичний напрям, таким чином зближаючи місцеві громади та зменшуючи лінії розмежування між країнами-членами ЄС Угорщиною та Румунією та їх сусідом, Україною.

Закарпаття долучається до проєкту з розвитку культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом промоції ремісництва та гастрономії

Головний партнер проекту, Торгово-промислова палата повіту Марамуреш, університет Бабес-Болай (Румунія), з Угорщини – університет м. Мішкольц та Торгово-промислова палата  округу Боршод-Абауй-Земплен, з України – Ужгородський національний університет та Закарпатський Фонд підтримки підприємництва «ТЕС Фонд». Проект «Kra’gas» фінансується за підтримки ЄІС ТКС Угорщина – Словаччина – Румунія  -Україна 2014-2020.

У час глобалізації та культурної однорідності, спадщина, ремісництво та гастрономія є співтворцями регіональної ідентичності. Відтак, вони сприймаються як стратегічні «родзинки», що впливають на розвиток туризму.

Аналіз культури ремесел та гастрономії території транскордонного регіону підкреслить загальний культурний фон громад. Розуміння ремесел та гастрономії як невід'ємних складових спільної культурної спадщини Карпатського єврорегіону допоможе сприймати проектний регіон більше як спільну культурну сферу, ніж як сукупність малих місцевих культур. Цей підхід прокладе шлях для другого кроку проекту, де розробка та просування туристичного тематичного маршруту (на основі дослідження) створить туристичний цільовий інструмент, просуваючи регіон не як перелік конкретних регіональних напрямків, а як загальний туристичний напрямок.

Партнерство побудовано таким чином, щоб сприяти розвитку регіональних ремесел та гастрономічної культури як відповідних компонентів культурної спадщини та як загальних регіональних туристичних напрямків.

Основна мета: розвивати транскордонну співпрацю в регіоні проекту, просуваючи ремесла та гастрономічну культуру регіону як невід'ємних складових культурної спадщини Карпатського єврорегіону та як загальних регіональних туристичних напрямків, таким чином наближаючи місцеві спільноти та усуваючи межі між членами ЄС Угорщиною та Румунією та її сусідом, Україною.

Результатами проекту буде одне антропологічне дослідження, дозволить виділити схожість, пов’язану з ремеслами та гастрономією регіонів-партнерів. Планується розробка тематичного прикордонного туристичного маршруту ремісництва і гастрономії, реалізовано один рекламний тест маршруту, проведено один міжнародний фестиваль ремісництва та гастрономії та створено веб-сторінку туристичного маршруту.

Перша фаза впровадження проекту присвячена переважно науково-дослідній діяльності та управлінській та планувальній діяльності.

25 травня 2020р.

Теги: проєкт, розвиток, промоція, ремесла

НОВИНИ: Соціо

16:35
"Путівник у світ шрифту Брайля" презентували в Ужгороді
13:48
Черговий проект "Норвегія-Україна" урочисто відкрили в обласному центрі Закарпаття
13:05
В Ужгороді підписали меморандум, покликаний сприяти розвитку туризму в області
12:37
/ 1
У Мукачеві ОСББ отримають прилеглі земельні ділянки в користування
11:45
Людмила Сюзева: "Пізнай Ужгород" – проєкт, який дозволяє побачити місто по-новому
11:39
На закарпатському МП "Тиса" в українця вилучили незадекларовані 20 тис євро
11:35
Віктору Ряшку присвоїли звання Почесного громадянина Мукачева
11:34
В Ужгороді – виставка "Такі, як є: стоп булінг!"
10:52
Мукачівські депутати звернулися щодо бюджетної децентралізації: місто може втратити 25 млн через "новації"
10:36
/ 1
ЦНАП Мукачева вже надає 326 адмінпослуг
10:16
У Мукачеві обдаровані вихованці мистецьких закладів отримуватимуть стипендії
16:46
На Закарпатті розпочався сезон збору і заготівлі паприки
16:37
В Ужгороді погодили розробку проєкту будівництва регулюючої споруди на Ужі біля Боздоського парку
16:33
В Ужгороді попередньо погодили комплексну Програму відновлення історичного центру на 2021-2023 роки
13:34
/ 2
Чопський прикордонний загін запрошує на службу за контрактом на посади інструкторів-кінологів
11:05
Близько 8 тисяч закарпатців працевлаштувала обласна служба зайнятості з початку року
10:50
В Ужгороді стартувала Міжнародна науково-практична конференція щодо розвитку системи надання послуг людям з інвалідністю
10:37
Новенькі 130 газових плит BORGIO, що прямували до Одеси, залишилися на митниці на Закарпатті
10:31
Про забезпечення доступу до правосуддя для біженців, шукачів притулку йшлося упродовж засідання круглого столу в Ужгороді
10:08
У Мукачеві учні, що мають успіхи в навчанні, отримують міську стипендію у 1 тис грн
09:28
На Закарпатті відбудуться заходи до Дня туризму
09:16
В Ужгороді відбулася багатостороння зустріч з представниками іноземних консульств із питань захисту прав інвесторів
02:57
В Ужгороді оселився представник найбільшого в світі материкового виду сухопутних черепах
02:26
/ 1
Аеропорт "Ужгород" має запрацювати восени - голова Закарпатської облради
01:46
Сьогодні відбудеться чергове засідання виконкому Ужгородської міськради
» Всі новини