Форум активних громадян проходить сьогодні в Ужгороді (ФОТО)

На відкритті Ужгородський міський голова Богдан Андріїв привітав учасників, відзначив, що присутні багато молодих людей, подякував експертам, які підготували ґрунтовні дослідження, діляться досвідом і для цього приїхали в обласний центр Закарпаття.

Форум активних громадян проходить сьогодні в Ужгороді (ФОТО)

Експерт із місцевого розвитку, представник Інституту політичної освіти, ужгородець Олександр Солонтай відзначив, що Ужгород, серед іншого, унікальний зараз тим, що не втрачає так стрімко кількість населення, як багато інших українських міст, тут ведеться активне житлове будівництво і саме місцевий економічний розвиток має всі шанси бути для всіх мешканців, політиків, бізнесу об’єднавчим фактором. Він нагадав, що з початком бюджетної децентралізації Ужгород отримав значний фінансовий ресурс, але вже за рік почало і продовжує зростати навантаження зобов’язань на місто, тому коштів на розвиток, ремонти, реконструкції стає все менше.

Очевидно, оскільки плануються законодавчі зміни, наступного року місто вже не отримуватиме доходів від пайової участі і акциз із пального. Тому надалі дуже важливим буде розширення повноважень на місцях. Також експерт відзначив, що буквально донедавна на державному рівні обласним центрам була заблокована можливість створювати об’єднані територіальні громади, тому місцевій владі потрібно вносити свої пропозиції до проєктів, які вже є у Верховній Раді щодо вдосконалення механізмів співпраці з іншими адміністративними одиницями.

Виконавчий директор і консультант з юридичних питань Офісу реформ Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша зауважив, що один зі стратегічних напрямків розвитку Ужгорода – створення агломерації з суміжними сільськими територіями, така робота триває і, як наголосив міський голова Богдан Андріїв, уже є її позитивні приклади з Баранинською ОТГ, Холмоком тощо.

Голова правління Асоціації ОСББ «Лучани» Юлія Собатюк розповіла про важливість об’єднуватися для вирішення проблем мешканців багатоповерхівок, форми управління для співвласників житла, моделі організації договірних відносин, навела практичні приклади залучення коштів, зокрема на енергоефективнісь. Відзначалося, що Ужгород – серед лідерів за кількістю створених ОСББ.

Депутатка міськради міста Первомайськ на Миколаївщині Наталія Саблін покроково розповіла про те, як мешканцям міста долучитися до бюджетних процесів, розподілу коштів. Для цього потрібно: цікавитися, які вже діють законодавчі механізми; писати колективні звернення; створювати електронні петиції; проводити зустрічі з міськими депутатами; приходити на прийом до міського голови; розповідати про проблему у ЗМІ і соцмережах; створювати органи самоорганізації населення; залучатися підтримкою депутатської бюджетної комісії; проводити загальні збори громадян; звертатися до депутатів обласної ради та парламенту. Також пані Наталія надала перелік електронних ресурсів, де брати інформацію про бюджет, розподіл коштів.

Крім активних обговорень під час панельних дискусій, експерт Віталій Шарлай презентував результати опитування жителів Ужгорода, яке проводив Міжнародний Республіканський Інститут.

Також у рамках Форуму – презентація та обговорення 4 проєктів випускників Академії громадянина, які пропонують реалізувати в Ужгороді. Зокрема: «Чиста та якісна вода – це основа здоров’я мешканців Ужгорода», «Стратегія заміщення використання пластикових виробів на користь екологічно безпечних виробів із біоматеріалів», «Створення велоінфраструктури в Ужгороді», «УПС: Ужгород проти сміття». Учасники Форуму голосуванням мали можливість підтримати проєкти.

Форум активних громадян організували Міжнародний Республіканський Інститут (МРІ) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ужгород – третє в Україні місто, де провели такий захід.  

20 лютого 2020р.

Теги: форум

НОВИНИ: Соціо

14:34
Нове сучасне обладнання майже на 3,4 млн грн закупили в лікарню Ужгорода за кошти міського бюджету
13:58
У Підзамковому в Ужгороді стартував УжГрінФест
10:58
На Закарпатті вводиться тимчасове обмеження руху великогабаритного транспорту
09:39
Інклюзивна кондитерська "Золоті серця Закарпаття" закривається через нестачу коштів
09:32
/ 2
З початку року у місцевих бюджетах Закарпаття – понад 2,7 млрд грн податків
04:28
Нацпарку "Синевир" передадуть конфіскованих ведмедів Балу та Тимошу
04:09
/ 5
На Закарпаття масово повертаються туристи
04:02
Жителі Великої Доброні на Ужгородщині за 5 років самотужки відремонтували вже 7 км доріг
03:41
Дитячі літні табори відновлять роботу на Закарпатті 7 серпня
03:26
/ 4
Ремонт площі Петефі в Ужгороді обіцяють завершити до кінця цього року
14:05
Ужгородець сплатив майже 190 тис грн аліментів
13:23
/ 4
На стіні спорткомплексу УжНУ "Буревісник" за кілька днів з'явиться мотиваційний мурал
12:01
/ 1
Загальна кількість чоловіків на Закарпатті на 7,4% менша, ніж жінок
11:38
/ 4
Зеленський призначив суддів в Ужгородський міськрайоний, Іршавський і Тячівський райсуди
10:38
На Закарпатті вручили ключі від 16 шкільних автобусів
10:28
Через конфлікт центр іпотерапії для реабілітації дітей у Мукачеві – під загрозою знищення
10:13
Мін’юст зареєстрував Статут Мукачівської міської ОТГ
09:49
У Мукачеві породіллям й надалі видаватимуть бебі-бокси
00:54
В День Незалежності в Ужгороді відбудеться Марш Захисників України
17:42
/ 1
Після реорганізації районного рівня закарпатські громади можуть залишитися без коштів
16:56
В Ужгороді дитсадки відновили роботу
16:50
На Закарпатті за 7 місяців сплачено понад 2,6 млрд грн ЄСВ
16:22
/ 3
Чи бути сміттєспалювальному заводу у Мукачеві, вирішуватиме виключно громада
16:07
У Мукачеві відновили роботу 33 дитсадки
16:03
/ 2
Якщо дозволить епідеміологічна ситуація, на Закарпатті у вересні проведуть масштабні дні добросусідства з Польщею
» Всі новини