В Ужгороді презентували "Вікусину парасольку" для дітей від Оксани Фулитки

Напередодні святого Миколая у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва відбулася презентація книги Оксани Фулитки "Вікусина парасолька".

В Ужгороді презентували "Вікусину парасольку" для дітей від Оксани Фулитки

 Про творчість молодої письменниці з міста над Іршавкою розповів член правління Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Шкіря.

Нова збірка Оксани Фулитки, -- сказав він, -- відкриває перед найменшими читачами світ Доброти, Щирості і дитячих Мрій. Молода прозаїк успішно переконує малечу у тому, що казка живе у наших фантазіях, у нашій уяві. І кожен, хто мріє ,хто вірить у диво, може творити свою казку. Тож казкарка запрошує малих і дорослих творити диво, творити свою казку. Незважаючи на те, що надворі космічний вік, комп"ютеризація проникла у всі сфери життя, її казкові історії не залежуються в книгарнях, вони зачитуються до дірок. Її диво – історії захоплюють, бентежать, розвивають кругозір творчу уяву і фантазію, спонукають нестандартно мислити. Оксана Фулитка спокушує юного читача неквапливою ліричною оповідністю, замислюваністю сюжету, мовним колоритом, діалектичною образністю, гумористично – іронічною наснаженістю. Нудьгувати юним читачам не доведеться. Усі казочки напрочуд оригінальні. Кожна з них – самостійний довершений твір зі своїм прологом, зав"язкою, розв"язкою і епілогом – резюме, подеколи й з географічною і часовою прив"язаністю.

Про роботу над книжкою розповів редактор видавництва "Карпати" Борис Кушнір. За його словами, авторка бережливо ставиться до тексту, рідної мови, сюжети казочок цікаві, змістовні, вкладає у них свої серце і душу. Вони літературно значимі, у якійсь мірі служать навчальним посібником.

Позитивно оцінив творчість Оксани Фулитки  письменник Василь Густі. Він сказав, що Іршавщина дала чимало майстрів пера, які творять літературну казку. Серед них – Федір Потушняк, Степан Жупанин, Лідія  Повх – Ходанич, Василь Шкіря. У цю когорту уже впевнено вписалася  і Оксана Фулитка. У наш хаотичний і криміногенний час її казки повертають віру в добро і справедливість, акцентують увагу на загальнолюдських слабкостях, які принижують людину, і возвеличує її через достоїнства і позитивні риси характеру.

На те, що книжка гарно проілюстрована, звернув увагу художник з Іршави Василь Ловска. Художнє оформлення зробила мисткиня, подруга письменниці Ганна Ревера. До речі, вона теж взяла участь у презентації збірки.

У зв"язку з тим, що Оксана Фулитка у даний час перебуває у США, на презентації побували її мама Ганна Андріївна та батько Григорій  Михайлович, котрі передали відеозвернення письменниці до присутніх, яке було сприйняте бурхливими оплесками.

Водночас мама розповіла про творчі сходинки дочки. Народилася вона в м. Іршава. У 2009 році закінчила економічний факультет Ужгородського національного університету і почала працювати в контрольно – ревізійному відділі Мукачівської об"єднаної державної фінансової інспекції..

Одночасно писала казки, які згодом, після серії публікацій у місцевих газетах і альманаху творчості молодих авторів "Гірський кришталь", увійшли до першої збірки ліричних казкових оповідей "Казки від Сонька." Відтак світ побачили ще три збірки Оксани Фулитки – "Герої казкового замку", "Казки однієї ночі" та «Театр казок", які адресовані маленьким читачам і їхнім мамусям та татусям, бабусям і дідусям. Особливу увагу дитячого читацького світу привертають казки-п"єси, які успішно ставлять дитячі театральні колективи Закарпаття і надзвичайно тепло сприймаються вдячними малятами. І це зрозуміло, адже і у книгах, і на сценах добро завжди перемагає зло, а твори вчать дітей мудрості, доброті, любові і віри в те, що у світі все хороше обов"язково здійсниться.

Учні 3 – В класу  ЗОШ І – ІІІ ступенів № 5 м. Ужгорода підготували і показали  юним глядачам інсценування на казку "Лісовий переполох".

На завершення зустрічі учасники вистави отримали дипломи за сумлінну, креатину пропаганду творів закарпатських авторів у рамках відзначення 75 –річчя видавництва "Карпати" та активну участь у презентації книги Оксани Фулитки "Вікусина парасолька". Варто відзначити, що у книжці подано близько двадцять казочок. Окремі з них перекладені англійською мовою.  

 

Іван Кополовець 

10 грудня 2019р.

Теги: парасолька, Фулитка

НОВИНИ: Культура

14:28
На Великоберезнянщині відбувся воркшоп "Музей і туризм"
13:35
В останні вихідні вересня Закарпатський муздрамтеатр покаже три вистави
13:30
В Ужгороді в перший день жовтня стартує Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль
11:59
В Ужгороді презентували культурний маршрут "Шлях гуні"
09:25
У Мукачеві відкрили виставку живопису Dercen Art Gallery
17:50
Сакральна виставка "З вірою у серці" експонується в Ужгороді
17:48
"Музика для душі" звучала в Ужгороді
12:41
Закарпатський Cantus влаштовує концерт до Міжнародного дня музики
14:38
У Палаці культури та мистецтв у Мукачеві відкриють виставку картин Dercen Art Gallery
13:43
У Мукачеві пройде відкрита АРТ-зустріч
17:44
В Ужгороді лунала "Музика кіно"
16:02
П'єсу закарпатського драматурга поставили у Дрогобичі
02:39
Написанню книжок вчили на фестивалі "Книга-фест" в Ужгороді
15:24
В Ужгороді оголосили переможців конкурсу "Книга-фест"
14:59
Мукачівський драматичний театр відкриє 74 театральний сезон виставою "Поліанна"
11:07
Творчий вечір з нагоди ювілею Наталії Орєшнікової відбувся у "Бавці" в Ужгороді
03:10
Хіти світової кіноіндустрії прозвучали у Закарпатській обласній філармонії
09:37
Народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Ужгород" привітали із 35-ою річницею
15:39
В Ужгороді відкрилася художня виставка Шандора Балога
13:05
Закарпатський муздрамтеатр зіграє виставу у скансені в Ужгороді
18:04
/ 1
В Ужгороді три дні поспіль триватиме "Книга-фест 2020"
11:33
Вечір поетичних читань "Пам'ять і протиріччя" відбудеться в Ужгороді
11:14
/ 3
Митці Ужгорода зібралися на триденний пленер на Великоберезнянщині
02:40
На Ужгородщині відкрилась художня школа "Ром-Арт"
01:31
Театр із Хуста з оркестром завітали до Ужгорода з вересневим міксом музичних жанрів
» Всі новини