В Ужгороді презентували "Вікусину парасольку" для дітей від Оксани Фулитки

Напередодні святого Миколая у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 класів Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва відбулася презентація книги Оксани Фулитки "Вікусина парасолька".

В Ужгороді презентували "Вікусину парасольку" для дітей від Оксани Фулитки

 Про творчість молодої письменниці з міста над Іршавкою розповів член правління Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Шкіря.

Нова збірка Оксани Фулитки, -- сказав він, -- відкриває перед найменшими читачами світ Доброти, Щирості і дитячих Мрій. Молода прозаїк успішно переконує малечу у тому, що казка живе у наших фантазіях, у нашій уяві. І кожен, хто мріє ,хто вірить у диво, може творити свою казку. Тож казкарка запрошує малих і дорослих творити диво, творити свою казку. Незважаючи на те, що надворі космічний вік, комп"ютеризація проникла у всі сфери життя, її казкові історії не залежуються в книгарнях, вони зачитуються до дірок. Її диво – історії захоплюють, бентежать, розвивають кругозір творчу уяву і фантазію, спонукають нестандартно мислити. Оксана Фулитка спокушує юного читача неквапливою ліричною оповідністю, замислюваністю сюжету, мовним колоритом, діалектичною образністю, гумористично – іронічною наснаженістю. Нудьгувати юним читачам не доведеться. Усі казочки напрочуд оригінальні. Кожна з них – самостійний довершений твір зі своїм прологом, зав"язкою, розв"язкою і епілогом – резюме, подеколи й з географічною і часовою прив"язаністю.

Про роботу над книжкою розповів редактор видавництва "Карпати" Борис Кушнір. За його словами, авторка бережливо ставиться до тексту, рідної мови, сюжети казочок цікаві, змістовні, вкладає у них свої серце і душу. Вони літературно значимі, у якійсь мірі служать навчальним посібником.

Позитивно оцінив творчість Оксани Фулитки  письменник Василь Густі. Він сказав, що Іршавщина дала чимало майстрів пера, які творять літературну казку. Серед них – Федір Потушняк, Степан Жупанин, Лідія  Повх – Ходанич, Василь Шкіря. У цю когорту уже впевнено вписалася  і Оксана Фулитка. У наш хаотичний і криміногенний час її казки повертають віру в добро і справедливість, акцентують увагу на загальнолюдських слабкостях, які принижують людину, і возвеличує її через достоїнства і позитивні риси характеру.

На те, що книжка гарно проілюстрована, звернув увагу художник з Іршави Василь Ловска. Художнє оформлення зробила мисткиня, подруга письменниці Ганна Ревера. До речі, вона теж взяла участь у презентації збірки.

У зв"язку з тим, що Оксана Фулитка у даний час перебуває у США, на презентації побували її мама Ганна Андріївна та батько Григорій  Михайлович, котрі передали відеозвернення письменниці до присутніх, яке було сприйняте бурхливими оплесками.

Водночас мама розповіла про творчі сходинки дочки. Народилася вона в м. Іршава. У 2009 році закінчила економічний факультет Ужгородського національного університету і почала працювати в контрольно – ревізійному відділі Мукачівської об"єднаної державної фінансової інспекції..

Одночасно писала казки, які згодом, після серії публікацій у місцевих газетах і альманаху творчості молодих авторів "Гірський кришталь", увійшли до першої збірки ліричних казкових оповідей "Казки від Сонька." Відтак світ побачили ще три збірки Оксани Фулитки – "Герої казкового замку", "Казки однієї ночі" та «Театр казок", які адресовані маленьким читачам і їхнім мамусям та татусям, бабусям і дідусям. Особливу увагу дитячого читацького світу привертають казки-п"єси, які успішно ставлять дитячі театральні колективи Закарпаття і надзвичайно тепло сприймаються вдячними малятами. І це зрозуміло, адже і у книгах, і на сценах добро завжди перемагає зло, а твори вчать дітей мудрості, доброті, любові і віри в те, що у світі все хороше обов"язково здійсниться.

Учні 3 – В класу  ЗОШ І – ІІІ ступенів № 5 м. Ужгорода підготували і показали  юним глядачам інсценування на казку "Лісовий переполох".

На завершення зустрічі учасники вистави отримали дипломи за сумлінну, креатину пропаганду творів закарпатських авторів у рамках відзначення 75 –річчя видавництва "Карпати" та активну участь у презентації книги Оксани Фулитки "Вікусина парасолька". Варто відзначити, що у книжці подано близько двадцять казочок. Окремі з них перекладені англійською мовою.  

 

Іван Кополовець 

10 грудня 2019р.

Теги: парасолька, Фулитка

НОВИНИ: Культура

17:02
Концерт естрадно-духового оркестру до Дня Соборності України відбувся в Ужгороді
11:55
/ 1
Вийшов у світ черговий номер щоквартального вісника "Культурологічні джерела"
10:58
/ 1
Навесні в Ужгороді відбудеться І Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс хорового мистецтва імені Михайла Кречка
18:36
Учасник АТО Анатолій Молнар презентував в Ужгороді збірку віршів
18:16
В Ужгороді представили на огляд виставку робіт учнівського конкурсу "Об’єднаймося ж, брати мої!"
00:21
"Puer Natus" – камерний хор "Cantus" презентував нову програму
13:42
Зразкова студія "Золота палітра" презентувала в Ужгороді роботи своїх вихованців
12:23
Закарпатський народний хор, насичено почавши новий рік, готується вітати українців із Днем Соборності
10:25
В Ужгороді відбудеться концерт камерного хору за участі піаніста-професора з Чорногорії
02:45
/ 11
Малий Ґалаґов: збудоване чехами місто в місті
03:54
Виставку робіт В’ячеслава Приходька відкрили в Ужгороді
11:55
"Різдвяна зіронька-2020" засяє у Мукачеві наприкінці робочого тижня
10:29
Естрадно-духовий оркестр філармонії запрошує відсвяткувати День соборності України на концерті в Ужгороді
09:28
/ 1
Академічний камерний хор Cantus презентував в Ужгороді різдвяний концерт Puer Natus
09:26
Свою другу поетичну збірку "Коні мої нековані" презентувала в Ужгороді Марина Попович-Павлік
03:55
Закарпатський народний хор презентував концерт "На Старий Новий рік"
02:55
В Ужгороді представили клаптикові листівки з текстилю
12:48
Закарпатський муздрамтеатр покаже виставу про музику
15:42
/ 1
Скансен в Ужгороді звучав різдвяними піснями з усіх куточків Закарпаття
11:12
/ 1
На Рахівщині колядували "Гуцульські бетлегеми"
10:34
В Ужгород прибуде "симфонічний" The Polar Express різдвяних мелодій
13:48
В Ужгороді презентують текстильні новорічні листівки
16:57
Традиційний "Святий вечір з Карпатами" відбувся з нагоди Різдва у Кошицях
22:16
Ужгородський скансен запрошує на фестиваль "Коляди в старому селі"
04:37
/ 2
В ужгородському скансені відкрилася виставка живописних робіт "Зимовий настрій"
» Всі новини