На Закарпатті пройшов відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine-2019 (ФОТО)

Україна в 2016 році офіційно долучилася до міжнародного руху WorldSkills International, який сьогодні об’єднує 74 країни світу.

На Закарпатті пройшов відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine-2019 (ФОТО)

Мета його – підвищити престиж робітничих професій та розвивати професійну освіту. У кожній окремій країні та в усьому світі саме через конкурси професійної майстерності популяризуються кращі практики і професійні стандарти.

Ось уже чотири роки поспіль, у міжнародному форматі за пріоритетними секторами світової економіки, проводиться в Україні Всеукраїнський конкурс професійної майстерності WorldSkills. Це найбільше у світі змагання серед учнів, студентів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та закладів вищої освіти, молодих кваліфікованих робітників і фахівців у віці від 18 до 22 років. Долучення української молоді до цього масштабного конкурсу сприяє не тільки популяризації робітничих професій та професійній орієнтації молоді, але й розвитку державно-громадського партнерства в системі освіти, упроваджує кращі міжнародні досягнення у вітчизняну професійну освіту.

Цьогоріч Всеукраїнський конкурс фахової майстерності WorldSkills, організований Міністерством освіти і науки за підтримки Федерації роботодавців України, вперше проходитиме із 17 компетентностей.

У 25 регіонах України впродовж жовтня-листопада 2019 року відбувалися відбіркові етапи Всеукраїнського конкурсу на обласному рівні, де кожен учасник мав можливість перевірити себе та свої навички в обраній справі.

До участі у конкурсних змаганнях у трьох компетентностях «Перукарське мистецтво», «Електромонтажні роботи» та «Технології моди» долучилися здобувачі професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти Закарпаття, молоді робітники промислових підприємств області. Змагання проходили на базі трьох закладів професійної (професійно-технічної) освіти області за підтримки департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, участі представників державних органів влади, центрів зайнятості, соціальних партнерів, роботодавців, інших почесних гостей.

Спонсорами у різних компетенціях виступили школа-студія «Колібрі» міста Ужгород та Мукачівська міська рада, які надали допомогу як у підготовці, так і в проведенні заходів.

За роботою спостерігали компетентні фахівці – незалежне журі та експерти, серед яких – досвідчені майстри своєї справи, приватні підприємці, соціальні партнери, представники вишів, ЗП(ПТ)О області, студій, товариств, фірм. Вони покроково оцінювали правильність виконання завдань, чіткість та якість роботи, творчий підхід конкурсантів.

Свою майстерність продемонстрували на базі Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету учасники з компетенції «Перукарське мистецтво» – здобувачі освіти випускних груп названого закладу освіти та випускниця Хустського професійного ліцею сфери послуг.

Змагаючись за звання кращого, учасники Конкурсу із перукарського мистецтва виконували комерційну чоловічу стрижку з укладанням, характерну для клієнтів сучасного перукарського салону.

Перемогу здобув Володимир Фоменко, учень Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету.

Локацією для компетенції «Електромонтажні роботи» стало Вище професійне училище № 3 м.Мукачево. Роботу конкурсантів у прямій трансляції мали можливість побачити супроводжуючі особи та всі бажаючі.

Здобувачі освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти та фахової передвищої освіти Вищого професійного училища № 3 м. Мукачево, Закарпатського машинобудівного технікуму, випускники Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів, Свалявського професійного будівельного ліцею, молоді робітники, які працюють на заводі «Флекстронікс ТзОВ» м. Мукачево та у будівельній фірмі «Gazda» м. Ужгород, змагалися, аби обрати найдостойнішого.

Дотримуючись вимог техніки безпеки та охорони праці, учасники конкурсу виконували монтаж електричної схеми шафового ліфту для запуску двигуна.

За результатами оцінювання конкурсних завдань перше місце посів Сокал Іван, майстер виробничого навчання ВПУ № 34 м. Виноградів.

Молоді кравчині виборювали призові місця з компетенції «Технології моди» на базі Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну в Хустському професійному ліцеї сфери послуг.

Учениці Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, Хустського професійного ліцею сфери послуг і випускниці зазначених закладів освіти, які працюють на швейних підприємствах Сваляви й Хуста, продемонстрували свої практичні вміння, фантазію та творчий підхід у виконанні технічних ескізів, розкрою, виготовленні сукні та її декоруванні.

Переможницею стала Наталія Дочинець – кравчиня Акціонерного товариства «Прометей».

Регіональний відбір Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» – 2019 в області завершено. Переможців нагороджено дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів, учасників – дипломами, медалями та подарунками.

У фіналі, на всеукраїнському рівні у Києві у квітні-травні 2020 року, команда Закарпаття змагатиметься у 6-ти компетенціях: «Перукарське мистецтво», «Електромонтажні роботи», «Технології моди», «Кондитерське мистецтво», «Токарні роботи», «Кулінарне мистецтво» та представлятиме нашу область у національному відборі конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine».

05 грудня 2019р.

Теги: етап, конкурс

НОВИНИ: Соціо

04:39
Відбулася зустріч представників українських організацій Словаччини і співробітників Посольства України в СР
04:13
"Укравтодор" у 2020 році планує будівництво об'їзної автодороги в Берегові
02:56
Наявне населення Закарпаття становить всього 925 тисяч – міністр
19:41
Нардеп Петьовка провів низку зустрічей з представниками місцевого самоврядування та бізнесу на Тячівщині
18:00
101-шу річницю Гуцульської республіки відзначили у Ясінях, на Рахівщині
15:39
Василь Габор презентував в Ужгороді "Приватну колекцію" та розповів про нові видання
15:36
/ 3
В Ужгороді планують впровадити систему велопрокату
15:32
/ 11
Суд відмовив у задоволенні вимог захисників закарпатської Боржави
11:50
/ 1
Через приховані 220 пачок сигарет українець позбувся на митниці на Закарпатті мікроавтобуса вартістю майже 365 тис грн
10:42
Центр громадськості та національних культур у Мукачеві очолить Олександр Галай
10:40
/ 4
В Мукачеві іменем виноградаря назвали вулицю
10:37
/ 3
Суд щодо скасування дозволу на будівництво ВЕС на закарпатській Боржаві пішов в нарадчу кімнату
10:29
/ 7
Міністр Оржель звернувся до Авакова з проханням покласти край незаконним схемам в Ужанському нацпарку
10:21
У ЦНАПі мешканці Мукачівської ОТГ можуть отримати понад 300 видів адмініпослуг
10:19
/ 2
Лісівники Закарпаття за період ялинкової кампанії продали 3758 новорічних ялинок на суму майже 234 тис грн
09:33
Якість харчування у закарпатських дитсадках контролюють за новою системою
01:27
"Бродвейські" "Про що мовчать чоловіки" з Дмитром Танковичем порадували 50-відсотковою скидкою на кожен другий квиток
01:09
/ 2
Закарпатець Юрій Каналош виступить у першому півфіналі нацвідбору Євробачення-2020
18:03
10 тисяч ялинок вивезли зі сміттєвих майданчиків Ужгорода та району за тиждень
16:44
/ 3
На Закарпатті з робочим візитом перебуває делегація краю Височина Чеської Республіки
16:39
Співпрацю громади Ужгорода з Холмківською ОТГ обговорили в обласному центрі
16:11
/ 2
На Ужгородщині прокуратура вимагає визнати недійсним договір про незаконне використання 172 га земель сільськогосппризначення
15:58
/ 4
У період "ялинкової" кампанії на Закарпатті під час рейдів виявили 5 незаконно зрубаних ялинок
15:43
/ 10
У четвер, 23 січня в Ужгороді відбудеться судове засідання щодо скасування дозволу на будівництво ВЕС на Боржаві
14:05
У грудні 2019-го субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на Закарпатті отримували 45,8 тисяч домогосподарств
» Всі новини