В Ужгороді організували заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю (ФОТО)

Заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю організували у вівторок в обласному центрі Закарпаття аби акцентувати суспільству на проблемах і потребах таких осіб.

В Ужгороді організували заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю (ФОТО)

В Ужгородській міській раді відбувся тренінг "Психологічна готовність до змін. Спосіб мислення та комунікації". На ньому людям з інвалідністю розповіли про необхідність відкритості, закликали поділитися своєю історією, думками, наголошувалося й на рівності прав та згуртованості.

Організатори – Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації "Вибір" спільно з Ужгородською міською радою. Зустріч провели в рамках реалізації грантового проєкту "Удосконалення послуг із догляду за здоров’ям у соціальних закладах" за фінансової підтримки Програми транскордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020.

Тематична акція “Я можу і ти можеш” опівдні відбулася на площі Поштовій. Наголошувалося, що Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем такої категорії громадян, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, звертає увагу суспільства на переваги, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Учасники акції розповідали особисті історії, для всіх охочих провели інструктажі, як використовувати спецзасоби для пересування – зокрема, можна було спробувати їхати на візках. На благодійному ярмарку можна було придбати вироби ручної роботи людей з інвалідністю. Долучилися до акції й різноманітні організації: благодійний фонд “Карітас”, Закарпатський регіональний центр соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації "Вибір", ГО “Товариство захисту осіб з особливими потребами “Надія”, Ужгородський міський територіальний центр соціального обслуговування, благодійного фонду “Все можливо”, громадська організація “Щасливі діти”, медико-соціальний реабілітаційний центр “Дорога життя” тощо.

На липень 2019 року на обліку в Ужгороді зареєстровано 5 тисяч 383 людей з інвалідністю, з них 486 – дітей з інвалідністю. Про це йшлося на пресконференції в Ужгородській міській раді. Міський голова Богдан Андріїв зазначив, що реалізація грантового проєкту "Удосконалення послуг із догляду за здоров’ям у соціальних закладах" за фінансової підтримки Програми транскордонного співробітництва Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020 дасть змогу покращити соціальну адаптацію та реабілітацію осіб з інвалідністю. У місті є кілька громадських організацій осіб з інвалідністю і діяльність міської ради спрямована, зокрема і, на те, аби ці люди могли навчатися, працювати, брати участь у громадському житті.

Менеджерка проєкту Леся Носенко розповіла, що ставили мету – покращити здоров’я клієнтів закладів соціальних послуг у Кошицькому краї (залучено 13 організацій) та Закарпатській області (7 організацій). Зазначила, що проєкт стартував 1 листопада і розрахований до кінця жовтня 2020 року, сприятиме викоріненню стереотипів і зміні поглядів суспільства на людей з інвалідністю.

Запрошення до проєкту надсилали майже двом десяткам організацій, а учасниками стали найактивніші, готові працювати на довгострокову перспективу.

Наталія Ліхольот, представниця Програми транскордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014–2020», розповіла: “В Україні пріоритетні регіони програми – Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька області. Уже проведено два конкурси проєктних пропозицій, із Закарпаття відібрано 35 проєктів”. 14 листопада стартував останній конкурс проєктних пропозицій із загальним бюджетом 17,3 млн євро. Останній день подання заявок – 13 лютого 2020 року, наголосила Наталія Ліхольот.

Керівниця Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації "Вибір" Василина Марко подякувала владі за підтримку, розповіла про завдання центру – залучити молодих працездатних людей з інвалідністю до суспільної роботи.

На пресконференції анонсували й подальше проведення різноманітний тренінгів та акцій у рамках проєкту, а ще – надання соцпослуг людям з інвалідністю й через онлайн-простір.

04 грудня 2019р.

Теги: інвалід

НОВИНИ: Соціо

18:28
В Ужгороді донори можуть взяти участь в "карантинному" розіграші подарунків
14:57
У пунктах пропуску Чопського загону продовжують пропуск громадян України, що повертаються з Євросоюзу
12:27
Мукачівська райлікарня отримає 4 апарати ШВЛ та аналізатор крові
12:20
Із 1 квітня на Свалявщині – "сезон тиші" у лісах
16:48
/ 2
Юна мукачівка сьогодні буде змагатись у "Голосі країни" за вихід у прямі ефіри
13:01
/ 2
Департамент охорони здоров'я Закарпатської ОДА шукає "протитуберкульозного" фінансового мененджера на 645 тис грн
11:53
/ 3
"Жить" – ужгородський гурт "4исла" презентував нову пісню
11:42
/ 6
Закарпатська митниця оголосила тендер на понад 8,5 млн грн на реконструкцію туалетів у ПП "Тиса"
16:17
/ 1
На усіх пунктах пропуску на Закарпатті черг немає
13:40
В Ужгороді за донорами, хто не може через карантин самостійно здати кров, готові відправляти транспорт
13:09
/ 3
Випробування Боржавськими полонинами: витримали не всі
13:04
/ 2
Поблизу Ужгорода з'явилась алея дуба червоного
14:42
Закарпатською митницею з початку року пропущено 626 573 транспортні засоби
13:36
У лютому мережі АЗС на Закарпатті продали пального на понад 288 млн грн
13:34
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-лютому перевезено 790,4 тисяч тонн вантажів
13:14
Торік обсяг вирощування сільськогосподарських тварин в аграрних підприємствах Закарпаття збільшився на 29,7%
13:00
Закарпатгаз запровадив швидку реєстрацію в онлайн-сервісі 104.ua
09:44
На закарпатських пунктах пропуску – жвавий пасажиропотік
09:42
З наступного тижня Укрпошта доставлятиме ліки у віддалені села Закарпаття
02:34
/ 1
Суд у Львові призначив розгляд апеляційної скарги захисників Боржави щодо дозволу на будівництво ВЕС
22:51
/ 4
Гроші на кордоні. З життя закарпатських митників
16:23
На Закарпатті на митниці вилучили 1440 упаковок миючих засобів
15:04
ФОТОФАКТ. У Мукачеві вже квітне "шалена" сакура
14:23
У ході публічної консультації в Ужгороді 77,2% учасники обговорення підтримали ідею побудови підземного паркінгу на Поштовій
10:59
Цьогоріч у Мукачеві до першого класу підуть понад 1200 учнів
» Всі новини