Мукачівський "Паланок" очікує на реставрацію та смарт-технологіі

Україна, Угорщина, Словаччина та Румунія! Чотири країни та шість музеїв-учасників розпочинають реалізацію проекту транскордонного співробітництва «Смарт Музей – сучасні форми представлення культурної спадщини».

Мукачівський "Паланок" очікує на реставрацію та смарт-технологіі

Впродовж двох років три музеї в Словаччині , два в Угорщині та один в Україні – Мукачівський замок «Паланок» працюватимуть над тим аби відвідування музеїв стало захопливою пригодою для відвідувачів. В планах - застосування смарт технологій, реставраційні роботи, дослідження, створення нових експозицій з використанням сучасних цифрових рішень, навчання і обмін досвідом, створення кінофільмів про історичні пам’ятки та багато іншого.

«У цьому проекті об’єднує усіх учасників , а це музеї, - прагнення розвитку . Щоб експозиції стали цікавіші і сучасніші. Щоби їх споглядання було захопливим. Використана модель або технологія це створення смарт експозиції, із застосування смарт технологій» - голова правління ГО Асоціація «Ужгород – ХХІй вік», менеджер проєкту «Смарт Музей» Євген Лукша.

Ідеї із застосування смарт-технологій в кожного із шести музеїв надзвичайно різні, до прикладу в одному з музеїв Словаччини хочуть створити смарт-дзеркало. Загальний бюджет проекту становить 800 тисяч євро. Сума гранту Європейського союзу 721 тис. євро , з яких партнери в Україні отримають близько 280 тисяч євро. За словами директора Мукачівського історичного музею Михайла Белеканича на замок «Паланок» в рамках проекту шляхом спів-фінансування передбачено 108 тисяч євро, з яких 25 тисяч - кошти Мукачівського історичного музею. За грантові гроші - 80 тисяч євро капітально відреставрують два корпуси у нижньому дворі замку загальною площею близько 400 кв. метрів. Насамперед тут повністю планують перекрити дах , укріпити фасади стін , замінити вікна та двері. Капітальний ремонт приміщень заплановано як всередині так і зовні корпусів. Після ремонту кімнати приміщень наповнять новими смарт-експозиціями, зокрема тут планують в подальшому облаштувати кінотеатр де демонструватимуть відео-фільми про історію «Паланку», в планах інтерактивна анімація та уроки краєзнавства для дітей в ігровій формі, у верхньому дворі замку хочуть створити експозицію замку «Паланок» у вигляді 3D-моделей , придбають Touch Screen монітори та закуплять відповідну техніку яка дозволить екскурсоводам цікавіше розповідати про історичну фортецю. Також планують придбати два спеціальні широкоформатні екрани, на яких демонструватимуться відео- та фотоматеріали про музеї які є учасниками проекту.

«Смарт-музей» реалізовується міжнародним консорціумом партнерських організацій з України, Словаччини та Угорщини на чолі з громадською організацією Асоціація «Ужгород-ХХІй вік» за підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» 2014-2020. Партнери проєкту: Мукачівський історичний музей (Замок Паланок), Кошицький самосправний край та Агенція регіонального розвитку Кошице у Словаччині, а також Музей ім. Германа Отто (м. Мішкольц) та Керуюче бюро замку Фюзер в Угорщині.

18 листопада 2019р.

Теги: Паланок, реставрація, технології

НОВИНИ: Соціо

18:03
110 мікроавтобусів стоять у черзі перед КПП "Тиса" на Закарпатті
17:20
/ 3
В Ужгороді проведуть акцію солідарності з білорусами
17:16
На Тячівщині після карантину запрацювала "Берізка"
15:31
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-червні 2020 року
15:19
У Мукачеві працюватиме Дитячий театральний центр
15:14
Закарпаття готується до старту нового навчального року
14:19
/ 1
Через заміну газопроводу у Виноградові буде обмежено рух транспорту
12:47
У Мукачеві презентували проєкт "Реміснича мануфактура "Паланок"
11:03
/ 1
На Закарпатті – жодної виборчої дільниці, доступної для різних груп людей, – моніторинг "Опори"
10:04
За добу в Ужгороді виявлено 13 нових випадків коронавірусної інфекції
09:14
/ 3
В Ужгороді відкрили перший у місті мурал
02:51
/ 2
Королі українського лісу
18:05
В Ужгороді презентували документальний фільм "Гуцульська ватра" folk fashion fest 2020
17:48
/ 1
В Ужгороді представили проєкт відновлення аеропорту "Ужгород"
17:21
/ 3
Апеляційний суд в Ужгороді залишив в силі арешт "віджатого" від мешканців приміщення багатоповерхівки на Керченській
16:58
На Закарпатті школи готують до початку навчального року в умовах карантину
16:44
/ 1
У центр реабілітації бурих ведмедів на Закарпатті привезли двох нових мешканців – Балу і Тимошу
15:12
Закарпаття, яке "злетить" восени
14:27
/ 21
В Ужгороді циганські матері-одиначки протестували проти скасування соцвиплат
13:01
У мікрорайоні Паланок у Мукачеві будують новий сквер
13:00
На Закарпатті завершується фестиваль "Рекітське сузір'я"
12:55
Туристична рада працюватиме в Мукачеві
12:04
У Мукачеві реставрують палац Ракоці
10:14
/ 1
На Закарпатті – початок цвітіння амброзії
09:49
/ 1
У Лопушному на Міжгірщині досі не відновили мости й дороги після паводку у червні
» Всі новини