Власники хаотичної забудови на Драгобраті хочуть від влади Закарпаття порядку, інфраструктури і туристів (ФОТО, ВІДЕО)

Власники та представники туристичного бізнесу, що працюють на гірськолижному курорті «Драгобрат», а також представники Закарпатської туристичної організації звернулися до голови Закарпатської ОДА з проханням вплинути на ситуацію з вирішенням проблем, котрі стосуються курорту.

Власники хаотичної забудови на Драгобраті хочуть від влади Закарпаття порядку, інфраструктури і туристів (ФОТО, ВІДЕО)

Місцеві підприємці й самі докладають зусиль до впорядкування території та працюють над проблемними питаннями, проте ситуацію, що склалася з неконтрольованим виділенням землі, електропостачанням та дорогою самостійно вирішити не можуть, оскільки тут потрібна участь органів місцевого самоврядування, керівництва лісгоспу та представників обласної влади.

Про це йдеться у тексті звернення, яке прийняли власники туристичних об’єктів на Драгобраті та туризмознавці під час семінару-дискусії.

Захід проводився з ініціативи активістів руху Free Svydovets. Участь у семінарі взяли експерти з розвитку туризму, представники екологічних організацій та близько 30 власників готельно-ресторанного бізнесу, що працюють на Драгобраті. 

Федір Шандор, туризмознавець, професор УжНУ розповів про розробку стратегії екологічного розвитку курорту «Драгобрат», впорядкування території, якісну співпрацю між власниками різного туристичного бізнесу. Олександр Коваль, засновник і керівник туристичного порталу "Турінформ", експерт з розвитку сільського туризму, брендингу туристичного бізнесу розповів про методики просування та розробку нових туристичних продуктів на різні сезони, акцентування на еко-відпочинок, зелений туризм та туристичні родзинки, які можуть допомогти якісно працювати Драгобрату не тільки взимку, а й в літній сезон. Максим Адаменко, експерт з корпоративного туризму, надав інформацію про потреби для великих груп та організацію корпоративного відпочинку у горах. Також участь у заході взяли Інна Пригара, експертка з еко-туризму та просування локальних брендів, керівник проекту «Традиційна бринза Хустщини», Владислав Товтин, відомий закарпатський екскурсовод, експерт з організації відпочинку для груп, Михайло Штефаньо, розробник нових екскурсій, спеціаліст з розвитку туризму у малих містах і селищах, Оксана Станкевич-Волосянчук, еколог, керівник ГО «Екосфера». 

Федір Шандор, туризмознавець, професор УжНУ зазначив: «Найголовніше ми зробили – зібрали людей і бачимо, що є ініціативна група на Драгобраті, з якою можна будувати відносини і, не побоюсь сказати, майбутнє. Драгобрат – найкращий і найбільший в Україні курорт з природнім снігом. І він має перспективи, найперше – це сам Драгобрат з гірськолижними витягами, друге – унікальна, єдина недоторкана в Україні територія – Свидовець». 

Окрім обговорення еко-концепції та напрямків розвитку курорту, учасники семінару-дискусії озвучили проблеми, які зараз існують на Драгобраті та потребують термінового вирішення. У ході зустрічі було вирішено звернутися до голови Закарпатської ОДА з проханням пришвидшити вплив відповідних державних структур на вирішення проблем, з якими наразі стикаються підприємці та туристи на Драгобраті.  Серед найбільш нагальних виділили такі: 

Ситуація з електропостачанням. За словами власників готелів на Драгобраті, електролінія, через яку постачається електроенергія на круорт (до близько 60 об’єктів готельно-ресторанної сфери), наразі належить ТзОВ «Драгобрат Олімпік», яке уже близько двох років фактично ліквідоване. Крім того, технічний стан електролінії викликає неабияку стурбованість, оскільки це може нести небезпеку не тільки для майна, а й для здоров’я та життя тисяч людей у період відпочинку. 

Аварійний стан дороги, якою із селища Ясіня до Драгобрату доставляють туристів. Питання неодноразово піднімалося та обговорювалося з обласною владою, результативного виішення – не було. 

 Непрозорий розподіл земельних ділянок і непланова забудова на території гірськолижного курорту. За словами власників та представників готелів та ресторанів на Драгобраті, ситуація дійшла до неконтрольованого виділення «під садівництво і селянське господарство» земельних ділянок, які знаходяться впритул, або навіть під самими гірськолижними витягами, що становить не просто незручність, а відверту небезпеку для відпочивальників курорту. 

Екологічна ситуація на курорті теж, за словами місцевих, потребує уваги не тільки підприємців, а й обласної влади. Наразі основні проблеми на території курорту – це недостатня кількість очисних споруд (вони є тільки у кількох готельних комплексах) та неналежне облаштування каналізаційних стоків (зараз стоки потрапляють у потік Свидовець і забруднюють річку Тису). Крім того, існує проблема сортування та вивезення сміття. 

Медична допомога для туристів на курорті в крайні роки забезпечувалася волонтерами – однією  громадських організацій, яка результативно працювала над тим, аби туристи, котрі потребують невідкладної домедичної допомоги, могли отримати її одразу на території курорту, а не за 10 кілометрів по аварійній дорозі у селища Ясіня. Представники волонтерських громадських організацій зверталися до органів державної влади з проханням виділити земельну ділянку для організації медичного пункту на території Драгобрату. Проте, питання дотепер не вирішено. 

Транспортне сполучення у Рахівському районі в останні роки зазнало сильного негативного впливу. 

«Ми не розуміємо, чому Управління транспорту Закарпатської ОДА закриває очі на цю проблему – фактичний «обхід» транспортом туристичних родзинок Рахівщини.  Крім того, інтенсивнішої роботи заслуговує і промоція нашого регіону, оскільки зараз складається враження, що обласна влада  чомусь «забуває» про Драгобрат, який має всі шанси стати одним із найкращих курортів в Україні», – зазначають представники Закарпатської туристичної організації та ініціативна група підприємців, власників готелів та садиб на  гірськолижному курорті «Драгобрат» у зверненні до керівництва області. 

17 жовтня 2019р.

Теги: власники, порядок, інфраструктура, Драгобрат

Коментарі

Микола 2019-10-18 / 14:54:03
Нехай скидуються . Дехто набудував сараів і хоче щоб бюджет провів дороги комунікаціі.Объеднуйтесь та берить кредитки .

112 2019-10-18 / 05:07:42
Власники готелів хочуть аби їм все зробити, а кошти у бюджет не платять і самі визнають, що хаотична забудова і землю виділяють під садівництво і сг. Для чого таким власникам землі капітальної дороги, електрики та інших комунікацій?

НОВИНИ: Соціо

23:39
Першу бочку молодого вина відкрили в Ужгороді – стартувало "Закарпатське Божоле – 2019"
18:03
/ 3
У понеділок суд в Ужгороді розпочне по суті перевіряти законність "екологічного" висновку по ВЕС на Боржаві
17:26
На новорічно-різдвяні свята призначено 2 додаткових потяги на Закарпаття
16:51
"Закарпатське Божоле" в Ужгороді уже пригощає перших відвідувачів
16:48
В Ужгороді в рамках акції "Намалюй життя" замальовують рекламу каналів наркотиків на парканах і стінах
16:35
У Берегові погодили приєднання кількох сільських громад до міської ОТГ та виділили кошти на притулок для тварин-безхатьків
16:24
У прикордонному Чопі для вояків на передовій передали виготовлені школярами обереги, дитячі малюнки та солодощі
16:13
На митниці на Закарпатті з наступного року може "експериментально" запрацювати електронна черга
15:47
Для забезпечення прозорості у сфері ремонту та будівництва автодоріг у Закарпатті – в ОДА підписано Меморандум
15:15
На Закарпатті радійників, телевізійників та працівників зв’язку привітали із прийдешнім професійним святом
15:08
Ще два пожежно-рятувальні підрозділи запрацювали на Тячівщині та на Берегівщині
15:03
До кінця 2019 року Закарпаття одержить майже 13 млн грн із ДФРР для реалізації 6 проектів
10:06
/ 2
УжНУ підписав угоду про співпрацю з трьома угорськомовними освітніми закладами Закарпаття
09:20
/ 1
137 закарпатців отримають грошима пільги на оплату житлово-комунальних послуг за жовтень
09:19
На Закарпатті на цукровий діабет хворіють близько 40 тисяч людей
03:46
/ 6
Громада церкви у Пилипці на Міжгірщині відстояла у Верховному Суді своє право на перехід до ПЦУ
03:34
Сесія Ужгородської міськради знову пройшла з протестами і суперечками
02:05
/ 1
Нардеп Петьовка: ВР підтримала прохання громад щодо акцизного збору для місцевих податків
17:57
Сільрада Забріді на Великоберезнянщині передала керівництву ОДА листа з проханням скасувати документацію щодо будівництва мініГЕС
17:29
На Закарпатті буде свій смарт-музей з використанням цифрових технологій
17:26
/ 1
Депутати Закарпатської облади просять збільшити у держбюджеті фінансовий ресурс місцевим бюджетам на 2020 рік
17:22
В Ужгороді шукають інвестора для створення мережі міського велопрокату
16:48
На Закарпатті проведуть міжнародний Форум щодо проблемних питань Солотвина та солерудника
16:43
В Ужгороді відбулося засідання робочої групи Центру допомоги учасникам АТО при обладміністрації
16:12
За 10 місяців на Закарпатті сплачено понад 3,6 млрд грн ЄСВ
» Всі новини