На сесії Закарпатської облради планується старт проекту щодо відселення ряду медзакладів з елітної нерухомості в центрі Ужгорода

В обласному центрі Закарпаття назріває черговий скандал, пов'язаний з цілком очевидним намаганням причетних до обласної влади осіб приватизувати в зручний спосіб об'єкти нерухомості, розташовані в центрі міста.

Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка
Закарпатська обласна клінічна стоматологічна поліклініка

На пленарному засіданні 16-сесії Закарпатської обласної ради, що має відбутися завтра, 26 вересня, планується старт проекту з "великого переселення" на околицю міста, відому як "БАМ", кількох закладів охорони здоров'я – Закарпатської обласної клінічної стоматологічної поліклініки (набережна Незалежності, 8), КЗ "Обласний госпіталь ветеранів війни" Закарпатської обласної ради (вул. Льва Толстого, 13) та Закарпатської обласної станції переливання крові (вул. Л. Толстого, 15).

Як вказується у пояснювальній записці до відповідного проекту рішення, опублікованого на офіційному сайті обласної ради, перераховані заклади "на сьогоднішній день користуються окремими будівлями в центрі міста Ужгорода загальна оціночна вартість яких становить близько 60 мільйонів гривень".

Натомість, новим місцем розташування цих медичних закладів має стати нині закинута споруда колишнього пологового будинку, розташована на території Ужгородської міської клінічної лікарні. Остання, до слова, через недоглянутість вже кілька разів потерпала від пожеж.

Рік тому у вказану будівлю з центра Ужгорода, з будинку за адресою пл. Театральна, 6, уже переселили обласний Центр здоров'я. Цей заклад працював на попередньому місці понад пів століття. Тепер запущено проект приватизації ласого майна і прийшла черга інших об'єктів елітної нерухомості, на які, цілом очевидно, накинули оком обласні чиновники.

Аби полегшити процес "прихватизації", іншим проектом рішення облради передбачається змінити статус цілого ряду медзакладів з балансоутримувачів споруд, в яких вони розташовані, на їх орендарів  з натупною передачею, "без проведення конкурсу, в оренду строком на 10 (десять) років з орендною платою 1 (одна) гривня на рік".

Жодних логічних обгрунтувань "переселенню" медзакладів з центру міста на вулицю Грибоєдова не наводиться.

Більше того, цілком очевидно, що перенесення з центру на околицю міста наприклад обласної стації переливання крові може неабияк ускладнити роботу з донорами. І це при вже існуючій серйозній проблемі з отриманям крові для потреб пацієнтів.

Відповідно, неприкрита спроба вивільнення з метою наступної "прихватизації" вказаних споруд викликала, за інформацією Закарпаття онлайн, невдоволення відповідних медичних колективів, що може перерости в нову точку соціального напруження.

Варто згадати, що ще в 2013 році, в період президентства Віктора Януковича і "губернаторства" Олександра Ледиди було витрачено велику суму бюджетних коштів на розробку проекту по облаштуванню у вказаній споруді колишнього пологового будинку обласного перинатального центру. Під грандіозний проект тодішньої влади, що мав стати одним з ключових передвиборчих проектів режиму В.Януковича, навіть ліквідували Ужгородський міський перинатальний центр, понизивши його у статусі до пологового будинку.

Фінансування будівництва обласного перинатального центру мало розпочатися ще до кінця 2013-го року. Однак кануло в лету разом з політичним режимом Партії регіонів.

Натомість на сесію облради виноситься проект рішення Про затвердження завдання на проектування об’єкта «Реконструкція нежитлової будівлі літ. Б по вул. Грибоєдова, 20б в м. Ужгород під розміщення медичних закладів», яке передбачає повторне виділення коштів на розробку нового проекту реконструкції цієї споруди.

Не варто сумніватися, що, окрім зазіхань на вивільнені приміщення, в плани авторів цієї ініціативи також входить перспектива "освоєння" бюджетних коштів в процесі "реконструкції нежитлової будівлі літ.Б по вул.Грибоєдова, 20б в м.Ужгород під розміщення медичних закладів".

25 вересня 2019р.

Теги: нерухомість, реконструкція, приватизація

Коментарі

Лора 2019-09-25 / 22:22:49
Будівля обласної ради , крук ти Незнайка

Юрист 2019-09-25 / 17:06:23
Очевидно, що ці приміщення є «лакомним шматком» для рейдерів. Ніхто про людей не думає! Але місцева влада не до кінця розуміє всю серйозність та наслідки того, що робить. Рекомендую працівникам цих медзакладів звернутися до прокуратури та Приезидента. Можна і до нардепів від Закарпаття. Розголос у ЗМІ також допоможе. Тримайтеся!!!1043

ДБР 2019-09-25 / 16:06:14
Скоро, скоро почнемо!

Ужгородець 2019-09-25 / 15:38:24
Схема «сірого» рейдерства: Оціночна вартість 60 млн. гр , а коли продають такі будівлі в приватні руки то така вартість становить вже до 6 млн. гр.

.... 2019-09-25 / 13:55:27

Стоматолог 2019-09-25 / 13:52:55
Попрошу показати хоч один факт і доказ того, що хтось на чомусь заробив??? попрошу некомпетентних в даному питанні не писати дурниці , якшо вас шось не влаштовує чи на вас хтось колись заробив, то звертайтесь відразу до начальства або з скаргами у відповідні для цього заклади, а не розводьте наклепи! Ми зараз маєм наувазі , що 200 людей може залишитись без роботи, ізза свавілля нашої влади! і хочу наголосити ,що все це звичайні сімейні люди, а не депутати-бізнесмени з кучою машин,квартир і статків!

Ужгородка 2019-09-25 / 13:31:11
А ветеранський госпіталь, а станція переливання крові???!!! Ви що зовсім подуріли? Господи!!!! Коли ж ці злодії нажеруться! Хтось їх повинен зупинити. Тут вже не шини палити треба, а їх самих на палю саджати. Скільки можна терпіти це знущання та це розкрадання?! Клянуть той СРСР, а все ніяк не можуть до кінця розкрасти все те, що за часів тієї злочинної влади було створено громадянами країни... Що за клептоманська влада?

Олег Олегович 2019-09-25 / 13:24:52
НАЧИНАЙТЕ МАЗАТЬ НА ХЛЕБ

Стоматологу 2019-09-25 / 12:55:12
Так відремонтуй собі, якщо кажеш що там приміщення в поганому стані. Можна подумати що не зарибивісь на так званних бюджетних щелепах і зубах. Тать у вас хлопці уже май дорого лікуватися як у приватників.

Стоматолог 2019-09-25 / 11:42:51
Нехай тепер всі хто голосував за цей "брєд", самі беруть і відвозять на свої крутих машинах бабусь і дідусів і діточок на бам лікувати зубки. Не всі мають змогу лікуватися в приватних кабінетах за величезні кошти.
Ви бачили в якому стані там приміщення??? Без належного фінансування ,капремонту, як можна туди перемістити таку кількість установ? Нехай на свої плечах переносять туди і технічно правильно встановлюють всі стомат. установки для яких необхіно повністю переробити і підлаштуати кабінети! Хочуть просто набити кармани грошима, віддати територію під забудову, якомусь "баблистому" бізнесмену і мати з того "долю". А те що 200 людей в результаті опиняться без роботи, іх нецікавить, тому що пацієнти які дуже багато років, відвідувати заклад , знайдуть альтернативу, тільки щоб не пертись туди. Для тих хто каже, що будівля в аварійному стані, зайдіть всередину, подивіться. Сейсмічно-небезпечна зона??Що за абсурд??? Цікаво тоді може всі приватні кавярні і круті нові будівлі навколо теж потрібно знести? Цікаво ,а нові будівлі значить можна буде там строїти на такій небезпечній ділянці?? Люди прошу, будьте людьми, а не бездушними істотами які шукають тільки вигоду і можливість заробити !!!((((

До Степан Крука 2019-09-25 / 10:51:55
Це приміщення комунальної власності обласної ради. Воно вже передано на баланс... А будівля знаходиться в аварійному стані в сейсмічно-небезпечній зоні. Тріщини йдуть по стінах зверху донизу. Геологи стверджують, що розташовувати там будь-що без ГРУНТОВНОЇ ДУЖЕ ДОРОГОВАРСТІСНОЇ реконструкції - недоцільно. Дешевше побудувати нове приміщення з нуля, ніж вкладати кошти в цю руїну.

Степан Крук 2019-09-25 / 10:44:13
Абсолютно абсурдна ідея! 1). Медичні заклади, котрі перебувають (разом із будівлями) на балансі облради переносять у приміщення комунальної власності міста. Отже область буде орендувати ці приміщення у міста і сплачувати за них. 2). Технічна спроможність колишнього пологового будинку обмежена - єдиний загальний вхід для пацієнтів та донорів із єдиним ліфтом. 3). Величезна будівля колишнього пологового будинку потребуєт капітального ремонту, а отже і значних коштів. 4). Є проблема відвідування пацієнтів-ветеранів Обласного госпіталю ветеранів війни у новому приміщенні, адже громадський транспорт не не підїжджає до будівлі колишнього пологового будинку, котре знаходиться в тилу території - це 300-400 метрів.

Досить грабувати громади 2019-09-25 / 10:19:06
Класна ідея!

Іvo 2019-09-25 / 10:09:50
Мені кажеся, час зберати шини.

Доктор 2019-09-25 / 09:40:30
Є ідея!
Повністю підтримую!!!!!

Є ідея! 2019-09-25 / 09:17:16
Є зустрічна пропозиція: переселити на Грибоєдова, 20 Обласну раду та Обласну адмінстрацію. А з чудової будівлі в центрі міста зробити або музей або розважально-тренувально-навчальний дитячо-молодіжний центр. Більше б користі для громади було!

Похоронщик 2019-09-25 / 09:03:29
Мажорнім»хустські хлопчики»; хочуть ще на дембель рейданути щось в Ужгороді

НОВИНИ: Соціо

18:07
З огляду на сильні дощі на Закарпатті підвищаться рівні води в річках
15:46
Аспірант біологічного факультету спільно із закордонними науковцями досліджує букові деревні "водойми"
15:35
У Рахові запрацював унікальний музей гуцульської бриндзі
15:20
/ 1
В Ужгороді тривають громадські обговорення щодо перейменування однієї з вулиць на честь єпископа Мілана Шашік
14:12
/ 3
В Ужгороді облаштовують автобусні зупинки
13:18
Понад 600 безробітних з інвалідністю скористались послугами Закарпатської служби зайнятості
11:21
/ 1
На Берегівщині повернули в державну власність землі вартістю близько 2 млн грн
11:19
До 30-річчя Міжнародних спортивних ігор школярів в Ужгороді випустили фотобуклет
10:50
/ 1
Закарпатська митниця наблизилися до мільярдного надходження до Держбюджету
10:49
Незаконний вивіз двох малих дітей попередили на Закарпатті
10:28
"Щасливі діти" в Ужгороді презентуватимуть проєкт і роздаватимуть подарунки
09:49
В Ужгороді за участі міжнародних експертів говорили про розвиток відносин України та країн Центральної Європи на тлі гібридної війни
03:04
На МП "Ужгород" виявили вантаж на 100 тис. євро при задекларованих 35 тис.
01:35
У справі скасування "екологічного" висновку щодо ВЕС на Боржаві суд оголосив перерву до 20 жовтня
18:33
Іршавський історико-краєзнавчий музей отримав звання зразкового
18:27
/ 2
На Закарпатті ведмедів Синевира лікують та підгодовують перед настанням холоду
13:19
/ 3
На Закарпатті на серцево-судинні захворювання хворіють 630 тисяч краян
12:14
/ 1
До місцевих бюджетів Закарпаття надійшло 3,8 млн грн туристичного збору
11:38
/ 3
В Ужгороді вшанували пам'ять загиблих у Бабиному Яру
10:22
/ 1
У школах Мукачева запровадили електронну систему "Моя школа"
03:41
Близько 2 тисяч закарпатців звернулися за електронними трудовими книжками
03:38
/ 2
Закарпаття останнє в рейтингу областей за результатами ЗНО
01:54
/ 29
Керівник Закарпатської обласної прокуратури представив колективу своїх заступників
01:06
/ 3
Три села закарпатської Міжгірщини повстали проти варварської вирубки лісу
17:48
Злочини проти закарпатських журналістів: справи «виснуть» у судах
» Всі новини