На Закарпатті з 38 газет державної та комунальної власності процес роздержавлення пройшли тільки 8 видань

В Ужгороді закарпатські та сумські журналісти під час скайп-зустрічі обговорили процес роздержавлення преси в Україні та областях, зокрема.

На Закарпатті з 38 газет державної та комунальної власності процес роздержавлення пройшли тільки 8 видань

 Йшлося про те, як відбувся процес роздержавлення, як живуть газети сьогодні та які основні проблеми, що їх турбують. А також про те, чи вдалося досягти певних успіхів у вже самостійній діяльності.  Обговорили учасники і налагодження співпраці редакцій із новоствореними об’єднаними громадами, можливості та перспективність кооперації районних газет задля оптимізації їх діяльності.

На Закарпатті з 38 друкованих ЗМІ державної та комунальної власності («районки», міські газети, газети сільських громад, журнали ти та бюлетені) процес роздержавлення пройшли тільки 8 видань. Про це розповів Олександр Горзов, заступник начальника Управління-- начальник відділу державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області.

«У 2015 році був прийнятий Закон про реформування державних і комунальних друкованих, засновниками яких є органи державної влади, органи місцевого самоврядування. Кожному друкованому ЗМІ ми двічі надсилали попередження про те, що треба надати документи, - каже Олександр Горзов. – Процедура реформування завершилася 31 грудня 2019 р. І тільки 1 газета з реформованих газет завчасно подала документи, решта 7 прийшло в останній день. Свідоцтва 30 ЗМІ визнано недійсними». У результаті реформувалися такі видання як «Новини Закарпаття», «Дружба», «Верховина», «Берегово», «Тячів», «Зоря Рахівщини», «Новини Виноградівщини», «Нове життя». За словами Олександра Горзова, ті ЗМІ, що не пройшли процес реформування, запевняли, що колективи були готові вчасно подати всі документи, проте їхні засновники дотримувалися іншої думки.

Ярослав Гулан, представник ІМІ в Закарпатській області, журналісти друкованих та електронних видань зауважив: якщо роздержавлення обласної газети «Новини Закарпаття» пройшло успішно, то міська газета «Ужгород» стала тією газетою, свідоцтво якої було анульовано. «Але міська рада продовжує замовляти розміщення матеріалів про свою діяльність, можливо редакція порозумілася з владою попри те, що ліквідували свідоцтво і вони стали де-факто новою юридичною особою», - каже експерт.- Щодо районок, то залишилися ті, які мали якісний контент і певний наклад до роздержавлення».

Оксана Штефаньо, редактор відділу інформації газети «Новини Закарпаття» розповіла, як працює редакція після реформування. «Наша редакція зареєстрована як Товариство, нині це повноколірне 16-ти сторінкове видання, друкуємося у Львові. До роздержавлення мали вівторковий номер, з 1 січня 2019 виходимо тільки у суботу. Напевно через це трохи упав наклад, але не набагато. «Новини Закарпаття» надалі залишаються найбільшою газетою області, наклад складає 8 тис.580 примірників, передплата 7 тис.примірників»,- каже Оксана Штефаньо.

Газета також має електронну версію у такому ж дизайні як друкований формат. Щоб було зручніше для читачів. Редакція запровадила також платну підписку на електронний варіант - всього 15 грн. на місяць. «Але поки наші люди не дуже готові платити за якісний контент. З кожним місяцем аудиторія збільшується, але все-таки наші читачі надають перевагу друкованій газеті», - додає редакторка відділу.  Загалом проблем у роботі редакції та творчому процесі після роздержавлення у «Новина Закарпаття» немає, каже Оксана Штефаньо. Проте дуже ненадійно працює Укрпошта, від цього страждають передплатники у відділених селах, адже туди кореспонденцію та газети доставляє тільки Укрпошта, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.

17 вересня 2019р.

Теги: роздержавлення, газети

Коментарі

Берегово 2019-09-17 / 12:59:59
нас старших людей мало цікавить ваше роздержавлення,у нас була одна нормальна газета "Берегово"на двох мовах раз на тиждень і ми старше покоління ,яке живе без інтернета були в курсі ,що робиться в місті і чим живе громада міста.А вже рік ми відірвані від важливих подій міста.Хіба це нормально,якщо мер намагається робити багато хорошого для жителів міста то чому не може створити одну хоча б газету і для нас не важливо ,яка форма власності.

НОВИНИ: Соціо

18:33
Іршавський історико-краєзнавчий музей отримав звання зразкового
18:27
На Закарпатті ведмедів Синевира лікують та підгодовують перед настанням холоду
13:19
На Закарпатті на серцево-судинні захворювання хворіють 630 тисяч краян
12:14
/ 1
До місцевих бюджетів Закарпаття надійшло 3,8 млн грн туристичного збору
11:38
/ 1
В Ужгороді вшанували пам'ять загиблих у Бабиному Яру
10:22
/ 1
У школах Мукачева запровадили електронну систему "Моя школа"
03:41
Близько 2 тисяч закарпатців звернулися за електронними трудовими книжками
03:38
/ 2
Закарпаття останнє в рейтингу областей за результатами ЗНО
01:54
/ 25
Керівник Закарпатської обласної прокуратури представив колективу своїх заступників
01:06
/ 2
Три села закарпатської Міжгірщини повстали проти варварської вирубки лісу
17:48
Злочини проти закарпатських журналістів: справи «виснуть» у судах
17:46
/ 4
Відбулася заключна онлайн-конференція проєкту міст-побратимів Ужгорода та Кошиці "Крок до ефективного управління в місті Ужгород"
15:25
/ 1
Майже 200 фур: до КПП "Тиса" на Закарпатті — 9-кілометрова черга
13:06
/ 2
400 призовників очікують на проходження осінньої строкової служби на Закарпатті
05:02
/ 3
Левко Довгович – "Заслужений діяч мистецтва України" та лауреат "Премії Пам’яті народа"
04:46
/ 7
Верховний Суд відмовив меру Ужгорода Андріїву у справі щодо керівника пологового будинку (ДОКУМЕНТ)
03:43
/ 4
У Єпископській резиденції МГКЄ провели День відкритих дверей
02:58
В Ужгороді проходили виставки собак
01:36
/ 8
В Ужгороді відбулася інавгурація нового Апостольського адміністратора МГКЄ владики Ніла
11:52
/ 1
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Чопа
02:50
/ 7
Греко-католики за Карпатським хребтом. Коли чекати на возз’єднання українців з українцями?
00:45
/ 5
ФОТОФАКТ. Нова фотозона "Я люблю Ужгород" – антивандальна і перебуває під цілодобовим відеоспостереженням
14:12
/ 1
В Ужгороді відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг "Шаную воїнів, біжу за Героїв України"
14:07
/ 6
Головним лісівником Закарпаття став Віктор Яковець
09:32
За минулу добу на Закарпатті підтверджено 90 випадків COVID-19, четверо хворих померло
» Всі новини