В Ужгороді зі спорткомплексу "Юність" "витискають" безкоштовний настільний теніс (ФОТО, ВІДЕО)

Йдется по олімпійський вид спорту, який через незрозумілі дії керівництва обласного спортивного закладу та приватних осіб може опинитисяь під загрозою зникнення. Саме цим занепокоєна спортивна спільнота і ветерани спорту, які представляють та розвивають настільний теніс на Закарпатті.

В Ужгороді зі спорткомплексу "Юність" "витискають" безкоштовний настільний теніс (ФОТО, ВІДЕО)

У четвер, 12 вересня, в Ужгороді, в комунальному спорткомплексі "Юність", що належить Закарпатській обласній раді, відбулася досить емоційна зустріч обурених представників і ветеранів настільного тенісу Закарпатської області із керівництвом спортивного закладу, який, відповідно до законодавства, зобов'язаний сприяти розвитку різних видів спорту.

Як інформує громадський правозахисник Віталій Грегор, спортсмени хотіли з'ясувати одне - скільки ще буде недоступним спортивний зал №3, де роками проводилися їх тренування та змагання, виховався не один чемпіон України, і чи буде взагалі місце для настільного тенісу в даному закладі, оскільки воно - єдине в Ужгороді.

Адже вже близько місяця в даному залі невідомі особи, які ведуть себе вкрай зухвало, здійснюють ремонтні роботи на замовлення керівниці приватного спортивного клубу ГО СК "Карпатія" і закарпатської федерації художньої гімнастики Валентини Плавайко.

Ні термінів закінчення робіт, ні жодних дозвільних документів на ці роботи не показають - ні ремонтники, ні пані В.Плавайко, ні директор спорткомплексу "Юність", керівник Закарпатського обласного відділення КФВС МОН України Іван Риляк.

За інформацією представників настільного тенісу, є загроза того, що після несанкціонованого ремонту теперішнє місце для їх занять віддадуть повністю під художню гімнастику, представникам якої вже тимчасово надали поруч частину території спортивного залу.

І якщо художня гімнастика має багато приміщень для проведення занять, в різних школах та закладах як Ужгорода, так і інших населених пунктів Закарпаття, то для малого тенісу спорткомплекс "Юність" - це єдине місце для повноцінних тренувань і обласних змагань.

Це пов'язане зокрема і з тим, що гімнастика, окрім бюджету, добре фінансується власним коштом через різні приватні клуби (немалими внесками батьків дітей), а малий теніс розвивається здебільшого на ентузіазмі представників та тренерів ЗДЮСШ, оскільки належного фінансування за рахунок бюджету немає роками.

Як зазначають спортсмени та безпосередні учасники неодноразових змагань, в даному спорткомплексі, на цього директора вже роками безуспішно надсилалися скарги, оскільки той всіма можливими методами "витискає" настільний теніс і не тільки.

Так, два роки тому керівник "Юності" "вижив" і тренажерний зал, наразі в спортивному комплексі не має жодного тренажера, а це був один із найсерйозніших пауерліфтингових залів. Спортсмени пов'язують це із корупційною схемою керівництва закладу - створили умисно несприятливі умови, піднявши спочатку оренду, яку ті не спроможні були оплатити, і вижили їх.

Сам керівник спортзакладу І.Риляк чітко так і не відповів обуреним присутнім, коли буде закінчений ремонт та чи буде можливим подальше продовження занять представників настільного тенісу на попередньому чи іншому належному місці. Повідомив, що ремонт здійснює пані В.Плавайко за приватні кошти, а про те, що вже додатково розміщенні дзеркала для гімнастів, які технічно унеможливлють безпечні умови для заняття тенісистів, "перший раз чує" і пообіцяв розібратись.

Наразі в спорткомплексі для настільного тенісу надали тимчасово колишній невеликий тренажерний зал. Однак він, за словами тенісистів та старшого тренера з настільного тенісу, тренера ЗДЮСШ Яни Демідової, не відповідає ні елементарним умовам та спортивним стандартам, ні фізичним можливостям для проведення тренувань, а тим більше змагань.

Також тренер Я.Демідова висловила занепокоєння, що, фактично, йдеться про близько 60-70 дітей, 120-130 ветеранів, майстрів і кандидатів спорту, а також людей із особливими потребами, що займаються тут настільним тенісом, який з таким підходом керівництва "Юності" може фактично зникнути в Ужгороді.

Тому за підсумками даної зустрічі спортивна спільнота вирішила підготувати звернення як до депутатів обласної ради, власністю якої є даний заклад, так і до профільного міністерства та президента В.Зеленського щоб ті втрутились у ситуацію, а також забезпечили належні умови для розвитку даного олімпійського виду спорту на Закарпатті.

Для довідки слід зазначити, що настільний теніс — олімпійський вид спорту у якому використовують спеціальні ракетки та ігровий стіл, розмежований сіткою навпіл. Станом на 2017-й рік настільний теніс входив в число найпопулярніших видів спорту на планеті і мав понад 850 мільйонів шанувальників, а у федерації цього виду спорту перебувало 226 країн, серед яких і Україна.

13 вересня 2019р.

Теги: теніс, гімнастика, Юність, Риляк

Коментарі

До Ник до ник 2019-09-15 / 17:09:10
Гадаю, ви праві: ІНСАЙД: Субота, 25 Березень, 2017 Художню гімнастику краю курирує крадійка?

О.Д. 2019-09-14 / 13:33:15


НІК, ну так, усі статті, інформації на суспільно значимі теми, як ви самі написали - "порушують актуальні питання", а надто - які зачіпають інтереси тих чи інших осіб, що підсіли на громадські кошти, майно тощо, ЗАМОВНІ ))


Н ик до ник 2019-09-14 / 09:32:28
Даже если 8 человек. В этом случае , человек , старается для детей , она их воспитывает, растут порядочные дети.... А гимнасты даже если 100 детей, как они с ними общаются...4-5 летним девочкам ты корова, что ты делаешь и это ещё мягко сказано... Ещё нужно вспомнить как гимнастика вообще оказалась в 3 зале...
Аня Пушко екс президент гимнастики области , (очень порядочная девушка в отличии от этих пловайко) попросились в мертвое время аккуратно складывать столы и тренироваться на правой стороне( Яна Станиславна согласилась.... После прихода пловайко , они решили что эта часть уже принадлежит им , и наглым способом пытаются выжить настольный теннис из зала... Статья само собой замовна... И выход 4,5 зал вперед пусть строят для гимнастики... А не так что думают вложить 10000 доларов которые собрали с родителей ( половину из которых в карман пловайко пошло))))

loci 2019-09-13 / 21:55:54
так само з юности вижили тренажерний зал
але Трактор футбол грае

НІК 2019-09-13 / 21:07:25
Стаття ЗАМОВНА. Хоча і порушує актуальні питання. Однак, тут чітко говорять про н/т, про ветеранів, які грають в теніс (і мяко кажучи нецензурно висловлюються) а поряд теж олімпійським видом спорту займається до 120 дітей. Серед яких виховались за останні роки КМС, МС, МСМК.
ЄДИНИМ виходом з ситуації є будівництво 4 залу в Юності. Іншого виходу немає бо всі види спорту важливі і розвивати їх треба тільки - ДЕ? Тому не нагнітайте емоції, а переведіть цю ситуацію у РІШЕННЯ - 4 зал.

Віталій Грегор 2019-09-13 / 18:46:37


Для розуміння всієї скандальності цієї ситуації і навіть би назвав спроб "спортивного рейдерства", дублюю нижче коментарі спортсменів і учасників змагань із настільного тенісу із Фейсбука до мої відео-трасляції:

- ***** *****: Риляку в рило з вертушки дай!!! Той за бабки всіх вижене з Юності! Там скоро крім гімнастики нічого небуде! Вони бешені бабки збивають із батьків, ці гроші ніде не світяться, бо ніби добровільні внески, але все на руки! Два роки тому "вижив" тренажерний зал! Ти уяви собі, в спортивному комплексі ніодного тренажера зараз немає!!! Це був один із найсейозніших пауерліфтингових залів!!! Підняли спочатку оренду, які ті не спроможні були оплатити і вижили їх! Зараз ця гімнастика в усіх залах Юності, з неадекватними тренерами! а якщо не віриш, прийди якось в білий день і послухай, як вони із дітьми поводяться! я в шоці, чому на це батьки очі закривають, та ще великі гроші щомісячно платять. Я вже мовчу про побори, коли потрібно на змагання йти!!!"

- Julia Kolach: Просто хоть шо роблять, директор радий шо роблять ремонт за свій кошт тому на стороні тої, а люди проробили тренерами все життя і на них з висока плюють, це хамство просто, причому щей є діючі спортсмени віком 45+

- Олег Энский: На цього директора давно жалілись, він витісняє настільний теніс як тільки може. Гімнасти мають більший бюджет тому що не малі гроші збирають від дітей. Ужгородці не дайте пропасти настільному тенісу в Ужгороді.

Відео-трансляція зустрічі представників настільного тенісу та керівництва спорткомплексу "Юність" 12.09.2019: https://www.facebook.com/vitaliy.mcgregor.5/videos/173853183660189/


Степан Крук 2019-09-13 / 17:39:46
Треба тим дятлам затиснути в тиски те, що від їх юності залишилося!

НОВИНИ: Соціо

11:15
Мер Ужгорода Андріїв публічно звітуватиметься перед містянами
10:33
В УжНУ презентували книги про закарпатців-жертв політичних репресій
09:45
/ 1
В Ужгороді рекомендували зняти з обслуговування понад 50 морально та технічно застарілих автобусів
09:21
На Закарпатті водій мікроавтобуса спробував перетнути кордон, запхавши у перегородки вікон 320 пачок сигарет
09:17
Усі держлісгоспи Закарпаття за результатами діяльності 2019 року є прибутковими
02:17
ВІДЕОФАКТ. "Закарпатські" леви і тигри чудово почуваються у снігах Міжгірщини
01:28
Тячівська ОТГ посідає третє місце у рейтингу громад
18:18
/ 3
Маршрут поїзда Миколаїв-Івано-Франківськ буде продовжено до Рахова
18:05
Чопський прикордонний загін відсвяткує День частини
17:10
В Ужгороді відкриють креативний медіацентр для учнів міста
17:03
У "Паланку" в Мукачеві навесні на туристів чекає нова історична вистава
16:03
/ 1
У пункті пропуску "Ужгород" водій "Шкоди" з пасажиром залишили 57 пляшок алкоголю, 3 телевізори та ігрову приставку
13:33
У Мукачеві публічно представили інформацію про виконання бюджетних програм місцевого бюджету-2019
13:12
В Ужгороді презентують другий воркшоп "Втілити спонтанне, уявне" в рамках проєкту "Бібліотека єднає людей"
11:35
На Закарпатті станом на 1 лютого нараховувалося 5,3 тис безробітних
11:31
Мешканці сіл Закарпаття можуть вирішувати земельні питання у сільрадах
11:26
Сіль Солотвина, яку ще можна повернути
11:07
/ 3
Закарпатець залишив на митниці 90 кг кукурудзи, джинси та 135 банок ікри, що віз з Угорщини
10:50
УжНУ – серед учасників міжнародного проєкту з реалізації заходів енергоефективності
09:38
/ 3
Поліцію Закарпаття очолить нинішній заступник начальника поліції Київській області Шляховський – журналіст
09:27
/ 1
До остаточного перспективного плану Закарпаття увійшли 64 ОТГ
09:18
При перетині кордону на Закарпатті у ходових колесах та запасці автіки іноземця знайшли безакцизний та акцизний Compliment
17:48
/ 4
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
17:22
/ 8
На конкурс на посаду директора міської поліклініки Ужгорода документи подала лише 1 претендентка – Мирослава Брецко
17:13
/ 2
У Мукачеві школярі флешмобом відзначили День Державного Герба та Героїв Небесної Сотні
» Всі новини