У Латвії школи нацменшин почали переводити на латиську мову

Уряд Латвії 13 серпня прийняв поправки, необхідні для початку процесу переведення освіти нацменшин на латиську мову.

Поправки набудуть чинності 1 вересня цього року, але фактичний перехід почнеться 1 вересня 2020 року і процес буде поступовим.

Спочатку зміни торкнуться 10-х і 11-х класів, а роком пізніше - 12-х класів.

За словами представника Міністерства освіти і науки Латвії Інти Берзіні, з 1 вересня наступного року навчальні програми в 10-х класах будуть латиською мовою, однак за школами залишиться право викладати мову і літературу нацменшин.

У свою чергу, цього року в 10-х класах можна буде реалізовувати навчальну програму для нацменшин, 60% змісту якої викладається латиською мовою, а 40% - мовою нацменшини.

З більш детальним планом переходу на латиську мову Міністерство освіти планує ознайомити школи наступного тижня.

Детальніше про це читайте в інтерв'ю Міністр освіти Латвії: Шкільна реформа не залишить підґрунтя для "русского мира"

 

15 серпня 2019р.

Теги: Латвія, нацменшини, освіта

Коментарі

Вуву 2019-08-20 / 00:39:46
От прийідуть латвійці і прийматимуть участь у святкуванні ...
Дня Незалежності.
Не соромтесь. Підійдіть і спитайте в них.
Як вони скажуть.
Значить так і є.
А всякі інші "наукові" філологи хай займаються йолопуками.

Крик 2019-08-19 / 21:45:26
Філолог- страшний неук. Але як все-таки правильно: латиський чи латвійський. Я думаю, шо латиський, то по -домашньому, на кожен день, спрощено, як по-закарпатськи. А правильно - латвійський.

Byby 2019-08-19 / 00:50:46
За то ти украйінський ... "науковий фільольог"...
Який мабуть вже пише працю по фінському йолопукі.

до-вуву 2019-08-18 / 22:39:39
.. по Фінляндії..Ви Йолопуккі-пан вуву

Вуву .... Філологу 2019-08-17 / 23:24:04
Дякую за приємне спілкування.

Вуву 2019-08-17 / 23:21:46
По Фінляндійі.
Складається з двох слів... Фіни як означення народу і "land" (земля).
Тбт. Фінська земля.
Тут слово земля є додатковим смисловим означенням.
Очевидно це повязано із специфічними конструкціями йіхньойі мови.
Тому коли ми говоримо фінська ... Без land ... Ми все розуміємо правильно без вивертів.
А щодо Данія. Данійці. Данійська.
Теж правильно ... Бо цілком просто і логічно ... Що мовою данійців говорять данійці які живуть в Данійі.
Так само як Естонці живуть в Естонійі і говорять Естонською.
Японці живуть в Японійі і говорять Японською.
Ps.
Виключенням є ті крайіни які сфомувались як незалежні ... Але історично були колоніями.
Напр. Бразилія . Бразилійці. Мова португальська.
Інші крайіни Південнойі Америки ...
Мова іспанська.
(Хоча вже часами мож почути коли кажуть іспансько - мексиканська)
Так само і USA ... Англійська але Амерікен.
Чи скажімо Алжир. Де по сьогодні побутують Арабська ... Французька і мови кочових племен.

Вуву 2019-08-17 / 22:56:10
А якщо за вашою ("науковою") логікою
вислів як твердження (чи образливе визначення) ? ..."Хохляцький язик" ... Теж повинно сприйматись як російське "узвичаєне".
Не знаєте ?
Якщо вони нас називають "хохлами" а крайіну "Хохляндія" ...
То невже тепер всі повинні слідувати по цьому напрямку ?
Я переконаний що НІ.
Украйіна. Украйінці. Украйінська мова.

ще до вуву 2019-08-17 / 10:55:00
За вашою логікою: назва країни - назва народу - назва мови.
Тоді має бути так: Фінляндія - фінляндці (а не фіни) - фінляндська (а не фінська); Данія - данійці (а не датчани) - данійська (а не датська).
У випадку "латиші" і "латиська мова" річ іде про ці назви українською. А ви транслітеруєте самоназви з їхньої мови.

філолог 2019-08-17 / 10:22:33


Вуву, так ви не скажете, хто конкретно назвав дойчську мову "німецькою", а Дойчлянд - "Німеччиною? І чому ви це узвичаєння приймаєте, а латишів і латиську мову - ні?

Може то не мені, а вам би вже пора "включити мозги"?


Вуву 2019-08-17 / 08:35:00
І навіть більше .
В німців є ще і "баварішен" ...
Ну це як для прикладу украйінська і закарпатська.
Але все одно вона німецька.
А якщо німці самі себе називають
Джермані (Germany) тбт.германці
Дойчланд(ами) Прусами і Баварцями .
То це є свідченням історичного формування німецькойі першзавсе мови на колишніх "мовах" а тепер на діалектах ... Єдинойі німецькойі сучаснойі мови.
А ще до того були готи (Gotland) і Візіготи.
Але це все інша тема.
Ми сперечаємось про Латвійську мову.

Вуву 2019-08-17 / 08:20:41
Я дуже радий що ти нарешті "включтв мозги".
Є шанс того що тепер почнеш рити і копати історію(йі) ... Латвійі і німеччини.
А ще "підкидаю ось таке.
Філологи кажуть не задумуючись ...
Угро - фінська мовна група.
При цьому мову угрів ставлять попереду фінськойі .
Незнаєш чому ?
Чому у фінській є подвійні голосні як
... Аа ... Оо .. Уу.
А в мові угрів тбт. Угорській цього нема.
А тепер думай ?

філолог 2019-08-17 / 05:51:55
Вуву, а хто узвичаїв, що Дойчлянд, то Німеччина, а мова дойчів - не дойчська, а німецька? ))

Вуву 2019-08-17 / 00:35:21
Латиськойі мови НЕМА.
Є мова ЛАТВІЙСЬКА... якою спілкуються
Латвійці ... громадяни ЛАТВІЙІ.
І не треба нас "науково" обертати на ідіотів.
Краще розберіться із собою.

Byby 2019-08-17 / 00:31:41
Нічого союі подача.
Звідки ви це взяли шо вона "узвичаєна " як латиська.
Хто йійі так "узвичаєв".
Де наукове підтвердження ?
Де ті наукові факти.
Хто є автор такого "узвичаєння" ...
Назвіть його.

Це все одно що прийти до злодія - бариги "носатого конюха" в кабінет із скаргою (на щось там) ...
А він вам скаже ...
"Ідіть геть і НЕ заважайте свойіми скаргами поацювати".
У вас виходить так само .
Хтось шось "наукове" придумав ... Шоб захистити там якийсь реферат.
Потім це спустили як вказівку по школам.
Ну бож треба показати всім що наші "наукові" філологи не даром хліб йідять.
А далі пішло і пойіхало.
А хто автор цієйі дурні ?
Та ніхто і не знає.
Але самі філологи боротись проти дурні не хочуть.
Бо це як іти самим проти себе.

філолог 2019-08-16 / 15:19:25
Вуву, мова США - англійська, просто її американський різновид - емерікен інґліш. Звідси і ваша придумана "американська )

В українців історично узвичаєна назва народу "латиші" і назва їз мови - "латиська". Тому не фантазуйте)

Вуву 2019-08-16 / 09:48:39
Пойідьте і спитайте в них (якщо мені не вірите) ... Вони так і кажуть АMERICAN .
Тому що вони розуміють глибше різницю між своєю і англійською.
Тбт. Вони визнають що англійська але відразу роблять поправку що американська (англійська).

Хочу з вами сперечатись затято.
І ви як філолог повинні знати що таке похідні назви і похідне словотворення.
В тому власне і є логічна послідовність.
Крайіна називається Латвія
Живуть в ній (логічно і послідовно) Латвійці.
І мова у них латвійська.
Не вірите мені ... Спитайте в них.
Наш приклад ... Украйіна
Живуть Украйінці
Мова Украйінська.
Ps. В Ізрайіль є мож сказати (в цьому плані виключенням.
Тому що в Ізрайілі живуть не тільки єврейі ... А тому ізрайільтяни.
Мова в них єврейська ...
А фактично дві ... Офіційно Івріт
А друга Ідіш (jeddah)
І анікдот в цю тему.
Єврейі є двох категорій ... Розсіяні
І зконцетровані.
Перші живуть по всьому світу.
Другі виключно в ізрайілі.

філолог 2019-08-16 / 00:43:39


Вуву, назва мови походить від назви народу - латиші, а не від назви держави.

В США основною мовою є американська? Це відкриття, яке тягне на ШНОБЕЛівську премію. Бо всім відомо, що мова США - англійська.


Вуву 2019-08-15 / 19:52:07
Ви розумна людина ... Для чого кидатись в іншу крайність.
Тим більше що ви (і не тільки) правильно мене зрозуміли.
Тбт. мою думку яку я доніс.
Але якщо так тонко вникати в деталі
... То англійська має відмонності від американськойі не тільки у вимові а і вживаних словах.
На "ЮТубі" є багато відео на цю тему.

Якщо сполученоштатськоамериканська ... слово довге ... І його замінено коротким Американська.
То в слові ... латвійська ... Нема ніяких незручностей щодо вимови (цього слова) ... щоб його "НАУКОВО" скорочувати ... спотворювати і перекручувати.

Так так само як і по ... Запорожській області.

Адмін 2019-08-15 / 16:12:08
Вуву, за вашою логікою, в США мова - сполученоштатоамериканська ))

Адмін 2019-08-15 / 16:10:18


https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0


НОВИНИ: Різне

01:26
Уперше в Україні: суд заборонив стаціонарному цирку експлуатувати тварин
15:00
/ 5
Зеленський і Коломойський шукають "компроміс" щодо Приватбанку — FT
13:54
Київстар та Microsoft пропонують бізнес-клієнтам спільне хмарне рішення Azure Stack with Kyivstar
01:33
/ 6
У ЄС відбулось перше слухання за санкційною процедурою проти Угорщини
14:13
Київстар відкриває першу онлайн-школу мобільної грамотності "Смартфон для батьків"
23:41
/ 44
Києву поки не варто розраховувати на поступки Угорщини за лінією НАТО - Кулеба
23:31
/ 1
Зеленський ветував Виборчий кодекс з відкритими списками
15:40
/ 1
Рада відтермінувала на 3 місяці штрафи за нерозмитнені "євробляхи"
15:36
/ 8
"Слуги народу" скаржаться, що Офіс президента хоче зробити з них "абсолютно ручих тваринок"
16:01
/ 15
"Слуги народу" у ВР поспіхом прийняли свій закон про імпічмент президента
17:57
/ 3
З часу вступу в дію штрафів, складено 243 протоколи на "євробляхи"
17:11
При вивезенні Цемаха з Донецька загинув розвідник, інший втратив ногу
16:59
Стало відомо, кого Україна віддала в контексті обміну Росії
22:38
/ 31
ОБМІН ВІДБУВСЯ: Літак із бранцями Кремля прилетів до "Борисполя"
01:03
/ 3
Зеленський вслід за Порошенком не підтримав петицію про легалізацію зброї
01:34
/ 6
Кузьміна, який 5 років ховався від влади, зняли з розшуку
01:16
/ 4
Суд звільнив бойовика Цемаха, причетного до збиття MH17
01:10
Вищий антикорупційний суд починає свою роботу
09:51
/ 1
"Київстар" навчив школярів Берегівської гімназії підприємництву та діджитал-грамотності
01:09
/ 5
МЗС України висловило протест угорському дипломату
00:58
/ 3
Зеленський повернув Раді закон про підтримку "Пласту"
00:55
/ 1
Зеленський ветував закон про хімічну кастрацію педофілів
00:39
Як у Росії: "Слуга народу" хотіла заборонити вільний продаж SIM-карт
11:55
/ 3
IDM Group: сучасному місту - сучасний забудовник
23:21
/ 5
ВР "ЧАСТКОВО" ЗНЯЛА НЕДОТОРКАННІСТЬ З НАРДЕПІВ
» Всі новини