У Середньому заклали перший камінь у будівництві угорського культурного центру імені Бутлера (ФОТО)

У середу, 10 липня, у селищі Середнє, що на Ужгородщині, відбулася урочиста закладка наріжного каменю нової будівлі Середнянського культурного центру імені Бутлера.

У Середньому заклали перший камінь у будівництві угорського культурного центру імені Бутлера (ФОТО)

Будівництво фінансується угорським урядом.

На урочистостях виступили  ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца ракоці ІІ, голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ілдіка Орос, , уповноважений міністра, відповідального за розвиток співпраці Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини та Закарпатської області України, а також координатор програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського регіону Іштван Грежа, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло, заступник голови Закарпатської обласної ради та Товариства угорської культури Закарпаття Йосип Борто, голова Середнянської селищної ради Емеріх Кріцкі.

Після вітальних промов відбулося урочисте закладання наріжного каменя, під час якого гості спільно помістили капсулу з найголовнішими даними установи та умовами створення. Священник римо-католицької церкви Середнього отець Валентин освятив капсулу.

Урочиста програма завершилася культурною програмою у виконанні ужгородського гурту "Csipkes" ("Чіпкеш").

11 липня 2019р.

Теги: Середнє, угорці

Коментарі

Alex 2019-07-16 / 09:49:48
Шо має Середнє до мадярів? Ліпше би культурний центр в Ужгороді як слід облаштували..Усе нещасне і недолуге в їх "пам'ятках"....

Alex 2019-07-16 / 09:43:51

Закарпатець 2019-07-15 / 16:16:16
Вуву! Не позорься!
Пошлятина та ще й по відношенню до жінок це ниже плінтуса!

Вуву до максима 2019-07-14 / 03:24:03
Катерино . катерино .
Катерина встала.
Дала йісти дала пити .
Тай ще чогось дала.
(З укр.нар.пісні).

Максим 2019-07-13 / 23:23:35
Браво, Катерина!
Вуву, вчись. Тебе красиво поставили на місце. Думай, що пишеш. Бикуванням зараз нікого не переконаєш. Тому - думайТЕ)))

Вуву 2019-07-13 / 20:53:13
Я ж писав що для чоловіка біле то для
Жінки чорне.
Твойі слова вилітали з твого рота швидше ніж ти була здатна головою думати .
Всі мають слухати тільки тебе і вірити тільки тобі ... Бо ти завжди права ... Навіть тоді коли не права.
Щодо твойіх тупих питань ... То йіх дуже багато ... Довго треба буде писати відповіді
А взагалі перед свинями як відомо перли не розсипають.

Закарпатець 2019-07-13 / 14:33:53
Браво , Катерина !

Катерина до вуву 2019-07-13 / 12:55:50
Злорадство бидлоти.
Відповідь на хамство проста......
Корова тебе на цей світ привела і жінка у тебе корова. І якщо ти відносишся до родини парнокопитних, жуєш в стойлі і мичиш, на цей світ здатний плодити тільки собі подібних, то це не значить, що всі оточуючі тебе - родичі.
Це ти хреновий диванний патріот, який вічно скиглить про боротьбу за якусь незалежність, про своїх загиблих побратимів, вічно чимось чи кимось ображений.
Ми уже давно незалежна держава!!!
І "хуни", як ти пишеш, одні з перших у Вишеградській четвірці визнали нашу державу у тих кордонах , які є.
Вічно тобі щось загрожує. Піди до церкви і стань під чашу. Може й поможе.
Якого хрена сидиш на дивані ? Постав свій бокал з пивом і йди на схід і воюй!
Одним із перших загиблих за Україну був закарпатський угорець!!!!
Чому він загинув??? Чому??? Щоб ти і тобі подібні гнобили його родичів???
Чому на фронті ніхто не вимагає спілкуватися виключно державною?
Головне , щоб ти був патріот і захищав свою країну!!!!
Таких як ти "великих і правильних патріотів" на Галичині хоч пруд пруди. Всі вони за боротьбу з москалями, тільки спочатку махнуть у РоССєю на заробітки прямим поїздом Львів-Москва щоб на патрони заробити . І не тільки на сході.....у Криму тоже москалі. Чому за Крим не йдеш воювати? Піди і захисти своїх корів від Путлера тримаючи автомат , а не ховайся за жіночими спідницями і не скигли з бокалом пива у рука !!!!

Вуву 2019-07-12 / 19:59:56
Можна сказати і так.
Сьгодні вони дбають про свою історію і культуру і памятки.
А завтра тим коровом і бикам (які ще не виздихали) скажуть що це йіх територія була і є .
Невіриш ? Так подивись кругом.
А тепер дурна корово іди і не мукай а
йди і вчи хуньоньолв якшо хочеш мати хорошу роботу в хуна на фермі і йісти йіхній кенєр.
Ті то памятають навіть про якогось там бутлегера бля.
А наші сука інтернаціоналісті по голові трахані забули все .
Тому вас і сприймають за бидло і третій сорт рабсили.
Так що катерина можеж витерти сльози і лигати шмарки - слину.
(Слабість і тупість наших людей йім подобається ... Таких легко нагинати)

Катерина 2019-07-12 / 17:01:42
Знаєте?......у мене немає жодного упередження до мадярів, словаків чи румунів. Тут на Закарпатті ми спокон віку уживалися. Не було міжнаціональних чи міжрелігійних конфліктів між ними і русинами. Наголошую.......ру-си-ни...... від слова русин , а не руЦкий !!!
І чим далі, тим все більше переконуюся....для українців біда не в тому, що корова здохла, а то біда , що у сусіди ще жива.
Мадяри дбають про свою історію, культуру, пам'ятки, про етнічних мадярів, які волею історії опинилися за кордонами сучасної Угорщини, а ми замість того щоб займатися своїми проблемами і добробутом своїх співвітчизників можемо тільки злорадно заздрити і обсирати.
Просто сумно, от і все.
Всі наші проблеми у наших головах !!!!
Шкода......

Вуву 2019-07-11 / 17:23:15
Ороска "лічно" прийіхала запхати капсулу ...
Закласти йійі первим ліпшим каменем што йій під руку попаде ...
І даже замісити перший раствор бетону на бетономіщалці .
Для чого зробила аккуратну причьоску і оділа домашні папучі ... Ія ія овв.
І буде ця .... Зданіє називатися. "културкурія". Йііі хааааа !!!

Катерина 2019-07-11 / 09:46:40
Подивіться на руїни історичної будівлі.
Як же треба ставитися до власної історії, щоб до такого стану довести пам'ятку???
А скільки подібних будівель по всьому Закарпаттю????
Катастрофа!!!!

Читач 2019-07-11 / 07:49:16
Імені Путлера...

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК