На Закарпатті, виявивши білборди з ознаками порушення закону, спостерігачі повідомили поліцію (ФОТО)

У кількох містах Закарпаття спостерігачі ОПОРИ зафіксували білборди партій, які вже офіційно зареєстровані як суб’єкти виборчого процесу, без вихідних даних – інформації про установу, що здійснила друк, тираж, замовника тощо.

На Закарпатті, виявивши білборди з ознаками порушення закону, спостерігачі повідомили поліцію (ФОТО)

Через те, що на плакатах не було всієї необхідної інформації, спостерігачі ОПОРИ підготували скарги до поліції. Мова йде про борди із символікою  політичних сил: «Українська стратегія Гройсмана», «Опозиційна платформа «За життя», «Національний корпус», «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Європейська солідарність».

У містах Мукачево, Ужгород, Тячів та Берегово станом на 25 червня розміщені борди партії «Європейська солідарність». На плакаті зображене фото Петра Порошенка, логотип партії, посилання на сайт та напис «Захистимо європейське майбутнє України», однак вихідних даних немає. У Тячівському районі є білборди цієї ж політичної сили із фотографією Ірини Геращенко й таким самим написом та білборди просто із написом «Захистимо європейське майбутнє України». На всіх згаданих плакатах вихідні дані відсутні.

24 червня, у Хусті спостерігач ОПОРИ зафіксував роздачу листівок із іменем потенційної кандидатки у народні депутати від ВО «Свобода» по округу №71 (центр - Хуст) Наталії Дубчак. На аркуші зображене фото  та розміщена  біографія й основні аспекти передвиборної програми. На листівці відсутні вихідні дані. У коментарі комунікаційниці ОПОРИ пані Наталія зазначила, що друкувала матеріали на власному принтері. Однак відзначимо, що згідно зі статтею 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України», будь-яка друкована агітаційна продукція має містити інформацію про установу, що здійснила друк або ж вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

«Поки що у факті розповсюдження листівок з іменем кандидатки є ознаки передчасної агітації, - зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА  у Закарпатській області Ярослав Гулан. - Однак з моменту офіційної реєстрації у факті  роздачі листівок з іменем кандидатки можуть вбачатися ознаки адмінправопорушення за статтею 212-13 КУпАП».

Станом на 23 червня у Тячеві на вулицях зафіксовано розклеєні  листівки з іменем ще не зареєстрованого кандидата у народні депутати по округу №72 (центр - Тячів) Вадима Носи. На листівці розміщений логотип партії «Слуга народу».  Відзначимо, станом на ранок 24 червня кандидат з таким іменем ще не зареєстрований у жодному з округів області. У коментарі комунікаційниці ОПОРИ Вадим Носа зазначив, що ні він, ні його команда не виготовляла жодних листівок, а про походження ціих йому нічого невідомо. Схожі листівки, але із іменем Іван Маргітич спостерігач ОПОРИ зафіксував і у Берегові.

Крім цього, в Ужгороді у під’їздах окремих багатоповерхівок  з’явилися буклети з іменем кандидата у народні депутати Роберта Горвата. На буклеті зображене фото чинного нардепа та напис «Звітує народний депутат України. Роберт Горват. Мій досвід – реальні справи». На звороті буклету описані пункти передвиборчої програми Роберта Горват із 2014 року, які були виконані. Також у буклеті є інформація про обсяг коштів, які були залучені для Закарпаття, про законопроекти співавтором яких був Роберт Горват тощо. Відзначимо, на буклеті немає вихідних даних.  У преслужбі народного депутата України Роберта Горвата зазначили, що звіт підготовлено та поширено з метою належного та своєчасного інформування громадян про діяльність народного депутата України. Відповідно до пункт 12 частини 1 статті 24 Закону України «Про статус народного депутата України» народний депутат України зобов’язаний інформувати виборців про свою депутатську діяльність через засоби масової інформації, на зборах виборців періодично, але не рідше двох разів на рік. У відповідності до статті 82 Конституції України звіти за кожну сесію VIII скликання Верховної Ради України відображені на сторінці народного депутата України офіційного порталу Верховної Ради України та поширювалися на зустрічах з виборцями та прийомах громадян.

«Звіт народного депутата України не містить матеріалів передвиборної агітації у розумінні статті 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Підготовку та друк звіту народного депутата України здійснено за кошти на виконання депутатських повноважень у відповідності до частини 8 статті 28 Закону України «Про статус народного депутата України», - повідомили у пресслужбі Роберта Горвата.

Також станом на 25 червня в Ужгороді з’явилися білборди кандидата у народні депутати Роберта Горвата. На них розміщене фото та ім’я політика й напис: “Звітує народний депутат України. 13,5 мільйонів гривень залучено на розвиток об’єктів благоустрою Ужгорода та Ужгородщини”. на плакаті є вихідні дані: замовник - кандидат у народні депутати Горват Р. І., друк здійснено ФОП Туряниця І. І., тираж 100 примірників, відповідальний за друк Туряниця І. І..

На вулицях Ужгорода станом на 22 червня розміщені агітаційні плакати «Національного корпусу». На борді зображене фото Андрія Білецького, який 19 червня зареєстрований ЦВК як кандидат за списком партії ВО «Свобода». На білборді напис «На захисті країни». Вихідні дані на плакаті відсутні, а оскільки це містить ознаки порушення законодавства, спостерігач ОПОРИ звернувся до правоохоронних органів.

Також в Ужгороді, Мукачеві, Тячеві та Берегові станом на 22 червня спостерігачі ОПОРИ зафіксували зовнішню рекламу партії із написом «Українська стратегія” та іменем зареєстрованого ЦВК кандидата від цієї партії Володимира Гройсмана». Вихідні дані – відсутні.

Ще один білборд партії «Українська стратегія Гройсмана» спостерігачка зафіксувала в Ужгороді 22 червня. На плакаті розміщене фото Володимира Гройсмана та напис «Розпочали будувати продовжимо. Українська стратегія Гройсмана». Відповідно до вихідних даних, які є на борді, плакати надрукували у Торговому домі «Гранд Афіш», тираж - 1300 штук, замовник - політична партія «Українська стратегія Гройсмана». Відомо, що партія «Українська стратегія Гройсмана» була зареєстрована ЦВК 21 червня, відтак станом на 22 червня у цієї партії, ймовірно, не було створено виборчого фонду. У цьому випадку вбачаються ознаки агітації не з виборчого фонду, що суперечить частині 6 статті 68 Закону “Про вибори народних депутатів України”.

20 червня у Сваляві спостерігач ОПОРИ зафіксував білборди «Радикальної партії Олега Ляшка». На плакатах розміщений напис - «Захистимо землю - захистимо Україну» та підпис - «Радикальна партія Ляшка». Також на борді є вихідні дані, згідно з якими замовником реклами є політична партія «Радиклаьна партія Олега Ляшка», надрукували - ТОВ «Компанія Формат-М», тираж - 520 примірників. Однак за інформацією ОПОРИ, «Радикальна партія Олега Ляшка» станом на 20 червня ще також не відкрила виборчий фонд.

На вулицях Ужгорода, Мукачева та у Тячівському районі без вихідних даних розміщена й реклама партії «Опозиційна платформа «За життя». На плакаті розміщений логотип партії та напис «Опозиційна платформа «За життя» об’єднані заради миру».

26 червня 2019р.

Теги: білборди, порушення, спостерігачі

НОВИНИ: Політика

04:30
/ 6
У Пилипці на Міжгірщині місцеві вибори розпочалися політичним фальстартом на футбольному майданчику
18:42
/ 2
Ексголова Мукачівської РДА і радник голови ОДА Гайдай очолив Луганську ОДА
00:42
/ 43
Викладачі угорського інституту в Берегові, завдяки яким виш отримує акредитацію, постійно проживають в Угорщині чи зовсім не викладають
17:14
/ 26
НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо мера Берегова Бабяка
01:23
/ 24
Депутат Ужгородської райради Роланд Цебер, відвідуючи окупований Крим, "засвітив" свій угорський паспорт
00:08
/ 12
В Угорщині виник конфлікт через участь закарпатців з подвійним громадянством у тамтешніх виборах
00:34
/ 40
Угорщина почала створення на Закарпатті власної мережі закладів професійної підготовки
16:28
/ 26
22 грудня у 9 ОТГ на Закарпатті пройдуть місцеві вибори
13:47
/ 27
Голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко озвучив заяву щодо "формули Штайнмайєра"
17:19
/ 37
Ужгородці вийшли на акцію проти капітуляції
16:58
/ 32
"Відродженці" з Закарпатської облради, ексрегіонали і медведчуківці, хочуть позачерговою сесією підтримати план Зеленського по Донбасу
22:36
/ 19
"Прем’єра" проросійської "Підкарпатської Русі" Гецка заочно засудили до 12 років ув'язнення
12:10
/ 7
Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом видачі угорських паспортів на Закарпатті
21:46
/ 8
Гайдай, якого Бондаренко не хотів бачити першим заступником голови Закарпатської ОДА, очолить Кіровоградську ОДА
22:46
/ 12
Ужгородська громада: тест на цивілізованість
13:24
/ 11
Україна-Угорщина: чи сприятиме діалогу ідея створення Притисянської ОТГ?
14:34
/ 3
"Кремлівськорусинські" "друзі" Земана незаконно навідалися в окупований Росією Крим
12:05
/ 20
Україна і жест Земана
00:46
/ 17
Чубирко, з яким "ненормативно" переписувався в ВР нардеп Лунченко, є соратником Медведчука на Закарпатті
17:04
/ 9
Суд призначив експертизу поширюваної на Закарпатті угорськомовної газети "Карпатойо" на предмет сепаратизму
14:47
/ 4
Закарпатські нардепи-"мажоритарники" не голосували за "касові" ускладнення для малого бізнесу, "за" лише "слуги народу"
13:51
/ 3
Хустський райсуд постановив конфіскувати 100 тис грн "допомоги" для "Радикальної партії Ляшка"
01:57
/ 13
Нардеп Лунченко в ВР у айфоні матюкається і читає "Закарпаття онлайн"
00:27
/ 3
МЗС викликало посла Чехії через зустріч Земана з русинами щодо "автономії" Закарпаття
23:33
/ 3
Єврокомісар Орбана: чим загрожує Україні новий керівник політики сусідства ЄС
» Всі новини