Шахрайство в закарпатському "Ощадбанку": фахівця, обвинувачену в підробці документів, банк взяв на поруки, а судять хол-менеджера – екс-медсестру (ФОТО)

У закарпатському Міжгір’ї триває судовий розгляд справи щодо незаконного заволодіння грішми з банківських рахунків клієнтів «Ощадбанку».

Шахрайство в закарпатському "Ощадбанку": фахівця, обвинувачену в підробці документів, банк взяв на поруки, а судять хол-менеджера – екс-медсестру (ФОТО)

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Міжгірським районним судом Закарпатської області розглядається кримінальна справа про обвинувачення колишньої працівниці Ощадбанку, яка, нібито, зловживаючи довірою працівників та клієнтів, шляхом обману, умисно, заволоділа грошовими коштами клієнтів банку в сумі  понад 42 тисячі гривень .

Слід зазначити, що в даній справі визнано потерпілими 11 осіб.

Дії колишньої працівниці банку С. кваліфіковано за ч. 3 ст. 190, ч.1 ст. 200, ч. 2 ст. 200, ч. 3 ст. 357, ч.1 ст. 358, ч.3 ст. 358, ч. 4 ст. 358,ч.1 ст. 361, ч. 2 ст. 361 та ч.1 ст. 362 КК України (ознайомитися з повними текстами судових рішень у вказаному кримінальному провадженні можна в ЄДРСР за №302/882/18).

Також під час попередніх судових засідань стало відомо, що обвинувачена у даній справі – екс-медсестра, а у філії фінустанови працівники систематично порушували посадові інструкції . 

Так, на  минулому судовому засіданні по справі  обвинуваченої екс-медсестри, колишньої  працівниці  «Ощадбанку», що відбулося  17 квітня 2019 року,  було допитано 4-х  її колишніх колег. Троє з допитаних  дали покази як свідки, а одна особа –  як потерпіла, що працювала на посаді провідного економіста, завідувача сектору роздрібного бізнесу Міжгірського відділення «Ощадбанку». Слід також зауважити, що остання є крайньою особою, коштами якої нібито заволоділа обвинувачена.

Далі – цікавіше.

Як виявилось, згаданого провідного економіста, завідувача сектору роздрібного бізнесу, яка під час судового засідання давала покази як потерпіла, в рамках цього ж провадження раніше було обвинувачено у вчиненні незаконних дій з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення. Зокрема, йдеться про вчинення злочину передбаченого ч. 1 ст. 200 Кримінального кодексу України (ККУ), а саме:

– Підробка документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків, електронних грошей, а так само придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту підроблених документів на переказ, платіжних карток або їх використання чи збут, а також неправомірний випуск або використання електронних грошей.

При цьому, приголомшливим є той факт, що матеріали досудового розслідування щодо скоєння кримінального правопорушення згаданим фахівцем, було виділено з матеріалів  кримінального провадження, що наразі розглядається судом. Відтак, тепер у кримінальній справі щодо шахрайства у міжгірській  філії «Ощадбанку», раніше обвинувачена особа, згідно з обвинувальним актом, значиться не обвинуваченою, а потерпілою.

Ухвалою Міжгірського суду  дана особа (провідний економіст, завідувач сектору роздрібного бізнесу Ощадбанку) була звільнена від кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 200 ч. 1 КК України у зв’язку з передачею її на поруки трудовому колективу Міжгірського відділення ТВБВ № 10006/037 філії Закарпатського обласного управління АТ “Ощадбанк” за умови, що з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку, а кримінальне провадження щодо неї закрито.

Слід також зазначити, що згадану Ухвалу було винесено тим же суддею, який розглядає кримінальне провадження щодо обвинувачення колишнього хол-менеджера фінустанови, екс-медсестри.

Разом із цим, під час допиту у залі суду 17 квітня 2019 року, допитана як потерпіла,  засвідчила, що має майже тридцятирічний досвід роботи у банківських установах (29 років). Втім, з її показів, попри такий досвід вона не володіє інформацією щодо функціональних можливостей жодної операційної системи банку, а також не вміє  користуватися навіть додатком «Ощад-24/7». При цьому вона досі продовжує працювати у міжгірському відділенні фінустанови.

Зважаючи на ці покази, стороною захисту в судовому засіданні було наголошено на абсурдності ситуації, так як потерпіла із 29-річним досвідом роботи в фінустановах, з її слів, не знає банківських систем та не вміє користуватися навіть додатком, яким користуються пересічні громадяни, клієнти банку.

«Невже за 29 років роботи в банку Ви не вмієте користуватись навіть Ощад-24!?», – вивели з рівноваги адвоката обвинуваченої покази надані потерпілою під час допиту.

Втім, дане зауваження було розцінено в суді як тиск на потерпілу.

Водночас, слід зазначити, що під час  судового засідання, яке відбулося 25 березня, на запитання сторони захисту стосовно того, як колишня  медична сестра протягом одного місяця роботи в банку могла здійснити несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, проводити  незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, підробляти документи, а також оволодіти користуванням усіма операційними системами банку, так і залишилося риторичним. Єдине, що озвучив один із допитаних як свідок керівник фінустанови, цитуємо його думку: "Вродився геній!". 

Вартує уваги і той факт, що всі троє свідків (працівники банку, колишні колеги обвинуваченої), які були допитані під час минулого судового розгляду, засвідчили, що обвинувачена завжди була дуже приязною, комунікабельною та ніколи не відмовляла, коли її просили допомогти чи виконати якесь доручення.

Слід також зазначити, що обсяг матеріалів досудового слідства у даній справі становить тринадцять томів. Також, зауважимо, що обвинувачена своєї вини не визнає. 

Наступне судове засідання призначено на 23 травня 2019 року. 

Саша Клімова, Перший кабельний

21 травня 2019р.

Теги: Ощадбанк, шахрайство, підробка

Коментарі

*** 2019-05-22 / 13:01:51
Ну,якщо у банках працюють,дівочки,просто файні дівочки,заочниці,ну наприклад, хімічного,біологічного,(не в обіду)то про який професіоналізм можна говорити!

*-* 2019-05-22 / 12:36:53
Шановні,банківські працівники, хто-хто, а ви повинні знати, що до кожної картки підключена послуга-СМС, особливо у вас(це обов'язково) і нема чого на медсестру спихати свою провину. У Вас у штаті є посада медсестри?

Адвокат 2019-05-22 / 10:13:51
Знаєте що дорогі працівники банку,до званої медсестри гроші пропадали в вашому банку,встановлювалисте кредити на людей і пропадали у великих сумах,після званої медсестри пропадають кошти!!!А тепер хто краде???

Банкомат 2019-05-22 / 09:45:12
Як одна людина втерлася в довіру всім працівникам банку,можна втерти я в довіру одній людині но не всьому колективу!!!Щось ви мутите!

Клієнт 2019-05-22 / 09:23:29
І це все одна людина зробила?Цього не може бути?

Спам 2019-05-22 / 09:15:59
А цікаво пані Буришин,до цього яке відношення має?

банківські працівники 2019-05-22 / 08:59:47
Ця так звана медсестра зафіксована на всіх відеокамерах банкоматів, де знімала грошові кошти з карток клієнтів, нам втерлася в довіру, навіть з картки свого колеги зняла гроші

Ужгород 2019-05-22 / 06:32:40
Я одне не розумію,як хол-менеджер,який не має доступу до грошей,до карточок,до банківських програм,змогла украсти гроші????В Міжгір'я в банку гроші в каридорі(Холі)валяються?!То повний ідіотизм.

Ощад 2019-05-22 / 03:46:46
Мені дуже цікаво,що робить в банкові працівник,який має 29 років стажу,а не знає і не вміє нічого робити????Куди дивиться начальство????А чи може то брехня в залі суду!!!!!

Кук 2019-05-21 / 21:57:02
А як інакше можна боротися з бандою Міжгірщині,де суддя,прокурор,адвокат,начальник поліції паряться в одній бані!!!!А на сайті суду опоблікували статтю де хваляться що засудили бабцю 65 голову за ковбасу і лимон,а Міжгірських злодіїв не судять,бо тоті ся з ними ділять!!!!Банду геть!!!!

житель 2019-05-21 / 14:36:45
жона місного політика Буришина була у долі

Читач 2019-05-21 / 13:47:12
Зарплати там мізерні, тому величезний потік кадрів в банк - з банку. Хороші спеціалісти там працювати не будуть, от і беруть молодь без досвіду, яку і навчити фактично нікому! То про яку роботу може йти мова?

*-* 2019-05-21 / 10:55:35
шо вже мутили, то мутили, але ОДИН висновок напрошується - в "Ощадбанку" велика кадрова проблема, якщо беруть на роботу фахівців без економічної чи юридичної освіти. А наявні працівники не володіють банківською справою. І хай як там "розпинається" пан Пишний, а кадри вирішують все, тому і банк весь час у якихось скандальчиках... Прикро, що в державному банку, ще й СИСТЕМНОМУ, такий недолугий топ-менеджмент, і це вже майже 30 років...

жірналістка 2019-05-21 / 09:55:49
Для того, мабуть, вам і опублікували сисе чтиво

потерпілий 2019-05-21 / 08:52:18
Ця псевдожурналістка Саша Клімова приїжджає на судові засідання разом із адвокатами обвинуваченої. Яскравий приклад "обективності" деяких продажних журналістів

НОВИНИ: Кримінал

22:11
В Ужгороді рідні померлої породіллі вимагали суворого покарання для гінеколога з Хуста
21:50
У "польському" Volkswagen-і румуна в ПП "Тиса" виявили 364 пачки контрабандних сигарет
21:06
/ 11
Один з випущених на волю суддею Малюком наркоторговців є його родичем
20:19
/ 8
Суддя Придачук випустив ще 2-х затриманих наркоторгівців взагалі без застави
17:23
/ 12
"Завдяки" судді Малюку ще 4 наркоторговці, затримані в ході спецоперації на Закарпатті, виходять на волю під заставу
16:36
ФОТОФАКТ. На Берегівщині водій легковика смертельно наїхав на велосипедистку
09:07
11 нелегалів у двох групах затримали на Закарпатті
00:43
/ 7
Житель Великоберезнянщини "викрав" з банкомату 5 тис грн, які не забрав їх власник
00:20
/ 2
ДБР розслідує дії поліцейських, через які чоловік вистрибнув з 4-ого поверху Ужгородського міського відділу поліції
23:56
/ 5
У Порошкові пошкоджено 30 могил. Вандалами виявилися циганські коні
23:38
/ 18
Ужгородський суддя Малюк випустив двох наркоторговців під заставу
11:28
На Мукачівщині велосипедист після наїзду автівки опинився в реанімації
02:22
/ 1
У Виноградові водій на швидкості в'їхав у огорожу
15:31
/ 7
Затримано 9 закарпатців, які налагодили схему збуту наркотиків і психотропів у трьох районах області
10:39
Поблизу Чопа затримали француза на велосипеді, що подорожував до Києва, не знаючи про кордон між Словаччиною та Україною
09:19
У вантажівці з картоном, що прямувала з Росії до Сербії, на Закарпатті виявили велику патрію контрабандних сигарет
21:38
/ 1
НАЗК знайшла приховані доходи в деклараціях мера Ужгорода Андріїва і голови Рахівської райради Дана
15:39
/ 19
За повідомленнями про катування двох ужгородців у міськвідділі поліції зареєстровано кримінальне провадження
14:53
/ 1
Німець намагався перетнути кордон на Закарпатті, везучи в автівці мисливський ніж
13:17
/ 1
В Ужгороді вночі група молодиків зчинили стрілянину
12:36
/ 1
Незаконні посіви конопель виявили на Берегівщині
12:04
У лісі неподалік Чинадієва на Мукачівщині вивили дві земельні ділянки з насадженнями конопель
18:03
/ 1
На митниці на Закарпатті припинили ввезення в Україну Jeep Commander з неправдивими документами
17:52
Водія, що у п'яному стані смертельно наїхав жінку на Виноградівщині, засуджено до 6 років тюрми
17:07
В Ужгороді затримали двох жінок, підозрюваних у шахрайстві, та чоловіка, що поцупив сумку
» Всі новини