У Києві відкрилася персональна виставка закарпатської художниці Юлії Єгорової-Рогової "Одна мить" (ФОТО)

1 березня 2019 року у Галереї мистецтв Деснянського району в Києві відкрилася персональна виставка закарпатської художниці Юлії Єгорової-Рогової.

У Києві відкрилася персональна виставка закарпатської художниці Юлії Єгорової-Рогової "Одна мить" (ФОТО)

Експозиція є ретроспективною, в ній представлено близько шістдесяти робіт мисткині, виконаних упродовж принаймні десяти останніх років.

Юлія Єгорова-Рогова – закарпатська художниця, яка створює не тільки живописні полотна, але й активно займається керамікою, гончарить, працює у жанрі книжкової графіки. Її персональна виставка, представлена нині в столиці України, має назву «Одна мить». Епіграфом до неї художниця обрала такі слова: «Жити у часі як поза часом – це і є стан, коли ти чуєш, бачиш, відчуваєш… Момент життя, неповторність миті, подих нескінченності...»

Чому «Одна мить»? Юлія пояснює це так: «Одна мить – як прояв, імпульс, невидима історія, як хвиля, часточка однієї секунди… Одна мить – це не просто слова чи думки, перенесені на полотно за допомогою образотворчих засобів, – ні, це радше своєрідний заклик цінувати, відчувати ту хвилину, коли ти можеш щось змінити в своєму житті, це прохання прислуховуватися до миттєвостей».

Виставка відверто вразила всіх присутніх на її відкритті, адже це не просто скомпоновані в певному порядку роботи, художниця вразила творчим підходом та свіжим, оригінальним баченням. Так, переважну більшість експозиції становлять живописні полотна, але вони скомпоновані таким чином, що різні серії переплітаються, поєднані між собою певними нюансами, техніками, колористикою, якимось епізодами чи штрихами – і таким чином створюють не хаотичну, як здалося б на перший погляд, а цілком продуману картину життя, картину, що й складається із миттєвостей.

Родзинкою відкриття виставки в Києві став своєрідний перформанс, влаштований Юлією. Під живу музику solo7string мисткиня стріляла «пензлями-стрілами» по чорному полотні, і під час дотику до нього утворювалися яскраві відбитки. «Таке поєднання музики та дії символізувало створення, народження космосу, нового простору, нового життя. Бо від кожного мого пострілу на чорному полотні наче народжувалася планета. Це були постріли краси, як я їх у підсумку назвала. Більше того, на мою думку, це така собі спроба зробити новий різновид сучасного живопису – я його назвала «полювантизм». Що він означає? Я це так трактую: полювання на полотні, безпечне чи етичне полювання. А в його основі – прямолінійність, відвертість у всьому, у діях, думках, висловлюваннях».

Керамічні твори, представлені на виставці, становлять одне ціле з живописними та перформансом. Приміром, форми з відбитками мушлі, закам’янілими рештками органічно поєднуються з космічними композиціями. Так само переплітаються ці види образотворення з представленими тут же інсталяціями.

Про виставку і саму авторку історик мистецтв Андрій Будкевич так написав: «Який же стиль письма властивий ужгородській мисткині? Сама вона означила так: «В мене спонтанний живопис, кераміка така ж…» Я наважилася назвати цей напрям як абстрактний імпресіонізм». Картини наповнені рухом, доброю енергетикою, емоціями, аж до тонких порухів душі… Витончена поетика притаманна творчості художниці, оскільки Юлія є особою доброзичливою, часто усміхнена, відкрита до Світу і усього нового, цікавого, креативного». Насамкінець мистецтвознавець дуже влучно додає: «…зміст картин (Юлії. – Авт.) так співзвучний рядкам закарпатської поетки Христини Керити: «Постіймо трохи на краєчку казки, це так чудово вірити ще їй».

Виставка «Одна мить» Юлії Єгорової-Рогової триватиме в Києві до 20 березня.

 

Текст підготований за сприяння Юлії Єгорової-Рогової, Фото Наталії Павлик та Юлії Єгорової-Рогової; Фундація розвитку закарпатського мистецтва

07 березня 2019р.

Теги: виставка, художниця, Київ, Єгорова-Рогова

НОВИНИ: Культура

10:18
/ 2
Провідного актора Закарпатського муздрамтеатру удостоєно звання "Заслужений артист України"
22:05
Фестиваль "Срібний Татош" цьогоріч скасували
15:38
Завершується прийом творів на Конкурс малої прози імені Івана Чендея
12:11
/ 1
Дерев'яні церкви Закарпаття – національна спадщина
16:04
Вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
02:23
/ 4
Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
11:33
Закарпатки, що проживають нині в Будапешті, влаштували поетичний флешмоб до дня народження Ліни Костенко
09:25
Письменниця Тетяна П’янкова презентувала в Ужгороді роман "Чужі гріхи"
11:11
Через карантин Мукачівський драмтеатр транслюватиме свої вистави онлайн
15:04
/ 2
В Ужгороді представлять нові видання про Карпатську Україну
11:36
У Зняцеві на Мукачівщині представлять книжку до сторіччя Юрія Гойди
02:51
Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов везуть в Ужгород "Кармен-сюїту" і "Шехерезаду"
14:05
"Максимум хітів" презентували в Ужгороді
09:36
Виставу "Думи мої, думи" до Шевченківських днів показали в Ужгороді
09:23
Концерт до Міжнародного жіночого дня відбувся в Ужгороді
01:03
Ще п'ятеро закарпатських письменників стали членами НСПУ
02:56
У Виноградові відкрилася виставка художниці Гелени Матій
13:02
Дмитро Кешеля презентував школярам в Ужгороді свою нову книгу "Весільна феєрія"
10:44
/ 1
Закарпатську шевченкіану на сцені Закарпатського муздрамтеатру продовжить вистава "Думи мої, думи..."
09:16
В Ужгороді відкрили фотовиставку "Вона"
09:20
До ювілею Ужгородської дитячої музичної школи ім. Чайковського викладачі влаштували "весняний" концерт
18:06
206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили сьогодні в Ужгороді концертом "У нашім раї на землі”
11:42
У скансені в Ужгороді відкрилася "весняна" виставка "Заквітчані"
11:17
/ 1
В Ужгород із концертом завітає Народна артистка України Людмила Марцевич
03:59
/ 1
В Ужгороді звучала "Весна на вулиці Волошина"
» Всі новини