Книжкові проекти видавництв Закарпаття включені в програму "Українська книга" Держкомтелерадіо України

У Держкомтелерадіо сформовано програми «Українська книга» на 2008 рік. Водночас завершується реалізація програми «Українська книга» за 2007 рік. Про це повідомили в прес-службі Держкомтелерадіо.

Книжкові проекти видавництв Закарпаття включені в програму "Українська книга" Держкомтелерадіо України

До проекту програми «Українська книга» на 2008 рік надійшло понад 1 тис. видавничих проектів на загальну суму близько 170млн. грн. Заявки до реалізації програми подали 108 видавництв та видавничих організацій різних форм власності з 16 регіонів України.
Проект програми «Українська книга» включає розділи: видання для дітей та юнацтва, твори класиків української літератури та лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, твори класиків зарубіжної літератури ( в перекладі українською мовою), науково-популярна література, довідкові та інформаційні видання, література мовами національних меншин України.
Держбюджетом України на 2008 рік передбачено фінансування програми у сумі 40 млн. грн., відповідно до звернення Президента України до Уряду, що вдвічі більше від коштів, спрямованих на програму у 2007 р.
Формування переліку книг відбудеться протягом березня 2008 р. за допомогою рейтингового голосування членів Громадської науково-експертної ради Держкомтелерадіо, з урахуванням думки громадськості. У такий спосіб був підготовлений і минулорічний проект програми «Українська книга» для затвердження колегією Держкомтелерадіо. Тоді Громадська науково-експертна рада, по суті, вперше, продемонструвала прозорість і відкритість у формуванні переліку видань, які пропонувалися до включення у програму «Українська книга».
Щодо виконання програми «Українська книга-2007» прес-службі повідомляє, що Держбюджетом на її виконання було передбачено 20 млн. грн. Ці кошти майже повністю реалізовані. До програми включено 135 книжкових проектів 55 видавництв та видавничих організацій 12 регіонів України, а саме: Автономної Республіки Крим, Дніпропетровської, Донецької, Волинської, Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Харківської, Тернопільської, Чернівецької областей.
Зокрема, за державної підтримки забезпечений випуск низки соціально значущих видань, серед яких твори класиків української і зарубіжної літератури, видання для дітей та юнацтва. Крім того, за програмою «Українська книга» було випущено презентаційні альбомні видання: «Україна»; «Тарас Шевченко. Вибрана поезія. Живопис. Графіка»; «Український пейзажний живопис»; «Нариси з історії костюмів»; «Іван Макогон. Життя і творчість»; довідники («Енциклопедія «Українська мова», «Фінансово-економічний словник», «Всесвітня історія» та інші).
У рамках програми виконані доручення і розпорядження Президента та Уряду щодо видання значущих творів літератури. Це твори лауреатів Національної премії ім. Т. Шевченка (видано 5 книжок); книжки, присвячені темі Голодомору 1932-1933 років (профінансовано 2 документальних видання). Окрему нішу в програмі «Українська книга» займають твори М. Грушевського (побачили світ 2 томи добірки), а також ювілейне видання «Повісті» М. Гоголя, присвячене 200-річчю від дня народження письменника. Враховано і побажання Верховної Ради відзначити 120-ту річницю з дня народження видатного театрального діяча Л.Курбаса - вийшла друком книга Н. Корнієнко «Лесь Курбас: репетиція майбутнього».
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів «Про спеціалізовані редакції для випуску літератури мовами національних меншин України» в рамках програми «Українська книга» побачили світ 13 видань на 12 мовах національних меншин.

"ForUm"
21 лютого 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
11:03
Конкурс імені Ірлявського на Закарпатті цьогоріч відбуватиметься дистанційно
09:52
Талановитих дітей запрошують виступити разом із Закарпатським народним хором
15:29
В Ужгородському замку відкриють виставку знахідок з розкопок церкви Св. Юрія
22:23
Історичний музей у мукачівському замку "Паланок" відкриється для відвідувачів з 12 травня
09:48
/ 1
"Ерделівські читання" на Закарпатті перенесли з травня на жовтень
22:51
Ужгородка в Італії виставила на аукціон свою картину, аби допомогти лікарям
» Всі новини