Мер і головний рабин Ужгорода спільно запалили єврейську ханукальну менору (ФОТО)

Сьогодні ввечері в Ужгороді, на площі Євгена Фенцика біля Закарпатської обласної філармонії (колишньої синагоги), відбулася урочиста церемонія запалювання менори з нагоди єврейського свята Хануки.

Мер і головний рабин Ужгорода спільно запалили єврейську ханукальну менору (ФОТО)

Участь в урочистостях взяли Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, головний рабин обласного центру Закарпаття Менахем Мендель, директор благодійного фонду "Хесед Шпіра" Михайло Галін, представники єврейської громади Ужгорода тощо.

Як відомо, Ханука – єврейське свято дива, перемоги добра над злом. Розпочали сьогодні, традиційно, зі спільної молитви на івриті. Менахем Мендель розповів про цей визначний для єврейської громади день. Зі святом привітав і Ужгородський міський голова Богдан Андріїв. Відтак запалили центральну зірку на шестиметровій менорі.

На урочистостях також звучали єврейські пісні, представили і танці, повідомили Закарпаття онлайн у відділі інформаційної роботи Ужгородської міської ради.

Довідка

Свято дива та перемоги у війні між святістю і нечистотою – Хануку – юдеї відзначають на 25-й день єврейського місяця кіслеві. Цього року його початок припав на 2 грудня. Кожного вечора юдеї обов’язково запалюють свічку. Упродовж святкувань щодня їх кількість зростає. Якщо в перший вечір на підвіконні на менорі горітиме лише одна свічка, то в останній – уже вісім. Після вигнання загарбників з Ізраїлю і взяття Єрусалиму військами Юди Хасмонеямі на прізвисько Макабі (Молот), євреї відновили осквернений і частково зруйнований храм міста. У день його освячення слід було запалити головний храмовий світильник – менору, вогонь якого треба підтримувати постійно. Але не оскверненої олії для світильника виявилося зовсім мало. На виготовлення ж і освячення нової вимагалося вісім днів. Однак, як свідчить єврейський переказ, Всевишній зробив чудо, й олія, якої мало вистачити тільки на одну ніч, горіла всі 8 днів, поки готувалося нова. У пам'ять про це юдеї вісім днів святкують Хануку, щовечора запалюючи в ще по одній свічці. Ханука входить до числа свят, відзначення яких встановили єврейські мудреці.

06 грудня 2018р.

Теги: менора, Ханука, рабин, євреї

Коментарі

Вуву 2018-12-07 / 22:40:29
Йой стьопо ... Де так можна ... Всьо лем на гроші та за гроші ... Так як бись був послідньов тотов ни ...
Та такой нараз тисячку $ зарядив.
Ото не красіво .
Вот конюх носатий нич голосно не каже ... Айбо в жеб му накидали тулько ... Што они в нього типирь як чемодани.
А типирь іще у народі кажуть ош він обрізався по самі тоті "калакольчіки" . І за што ? ... Штоби в ізрайіль утічи жити. Так ци не лучше би било зашити собі тоті жеби ... та мати голові спокій.
А в ізрайілі він буде ... ГОЙ ... бо там онися межи собов по другим закон розуміються та хоснують.
А вот то што народ йім дав власть ... А вони народ скрутили в баранячий ріг ... Так ото тоже паскудство ... Яке може як не йім то дітям і внукам боком вилізти.
Бо жирних місць мало і на всіх пейсатих тоже не хватить.
А уже як свій піде проти свого ... ТО УЖЕ КРАЙНЯК ... ДО 7 КОЛІНА.
А ВІДНОСНО ... Адвокатів стоматологів і лікарів і пожарників ... То серед украйінців тоже є доста ушколованих і не дурних .
Кить треба та і так собі даме раду.
Да ... в слові МЕНОРА і МІНОР ... Штото є сть похожоє.

Степан Крук -saldo 2 2018-12-07 / 10:10:49
Йой! То дуже вун якось нерозлучно по-нашому говорить! Я ся нич не порозумів... Айбо дякуву му. А Вам, мудирці, хочу впувісти, ош національна вражда може Вас привести до Ужгородського міжрайонного суду! Но се щи нич: будете ходити без зубів, із гнилими апендексами, адвокати Вас захищати не будуть, ноторіуси Вас приймати не будуть, кедь будете притісняти єврейців! А з Вас, мої єврейські співвітчизники 1000 доларів за інформаційну пудтримку, бо щи не знати, ко з нас бульший жид: я, чи Ви!!!

Іванко 2018-12-07 / 08:49:46
Я пішки пройтись слабо?! Треба на своїх жидоавтомобілях їздити по ппішохідній зоні

saldo 2 2018-12-07 / 00:27:27
Степану Крукману - то він Вас поздоровив - по-Вашому

Микола 2018-12-06 / 20:29:16
Андріїв стільки землі пороздавав жидам Гоздам, що ті но будуть до кінця його бездарно життя покривати!!!

Степан Крук -Мурга 2018-12-06 / 19:53:21
Пане Мурга! Щось те казали?

Мурга 2018-12-06 / 19:49:58
Хаг Ханука самеах!

ужгородець 2018-12-06 / 19:43:10

Тепер я вже точно знаю, куди звалить Андріїв в ніч виборів з 31 березня на 01 квітня 2019 року...))) - Ізраїль, якій своїх громадян не видає за жодним рішенням любого суду світу.

Документи на єврейське громадянство Бодя, думаю, здав, гроші в Ізраїль перевів, тепер йому треба світитись на загальних єврейських святах.
А ось чи вже обрізався Бодя - це питання.
Але, впевнений, ця інфа дуже скоро вспливе...))) Якщо не в міськраді, то серед торгашок на Краснодонців точно)))

Т.Г.Шевченко 2018-12-06 / 19:28:31
Жиди погані правлять Нами!
А ми ще гірші ніж жиди...
Ми продали Дідівську славу,
й жиди в ярмо Нас запрягли!..

Степан Крук 2018-12-06 / 19:15:42
Що за реакція, шановні! Та нехай єврейці палять свою мінору! Це не автомобільні покришки палити в центрі міста! Таки паліть мінору, єврейці, я за Вас, шоб я так жив!!!! Шановні, в Закарпатті живуть українці, угорці, румунці, німці, русинці, словакці - це наші люди! З усіма іншими розберемося по нашим суровим законам карпатських гір. В Тисі їх топити будемо...

хенерал Гаврилюк 2018-12-06 / 19:15:09
Зі свєтом усіх, зі свєтом!

Москаль 2018-12-06 / 19:12:00
Я просто боюся висоти. Прошлого року, коли мене підняли тим краном, я чуть з переляку нашу священну менору не обісцяв

жора 2018-12-06 / 19:08:23
Москаля там не хватає і прокурора Гаврилюка.

знак питання 2018-12-06 / 19:01:58
А чого Андріїв не хороводив з усіма?
А Боршовський танцював?

Микола 2018-12-06 / 19:00:43
Конюхівський чм@шних готовий обрізатися... А той неудачник з тов рижов нехарнов бородов то хто???

непонятка 2018-12-06 / 18:57:54
А де Москаль? Чого цього року не "зажигав"? Чого пропустив нагоду нарядитися в лайбик і калап з пайсликами?

знак питання 2018-12-06 / 18:54:53
З Боршовським все зрозуміло. Але що там робить конюхівський Андріїв? Його дід що, тримав у Конюхові корчму?

НОВИНИ: Соціо

01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 6
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
09:47
/ 6
В Ужгороді дискутували, чи варто вживати фемінітиви
01:51
/ 6