Повну реконструкцію пункту пропуску "Ужгород" планують завершити до листопада 2019 року (ФОТО)

Про це йшлося на 14-му засіданні Українсько-Словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва. Захід проходив протягом 26 та 27 листопада у місті Ужгород.

Повну реконструкцію пункту пропуску "Ужгород" планують завершити до листопада 2019 року (ФОТО)

За словами Андрія Рахуби, директора департаменту матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури ДФС України,сьогодні в пункті пропуску «Ужгород», як на вантажному так і на пасажирському напрямку, відбуваються роботи в частині встановлення відповідного технічного обладнання, здійснюється реконструкція пасажирського напрямку. На ужгородський напрямок виділена вагома сума – до 50 млн грн. Ці кошти повинні реалізуватись в цьому році, і ще майже така ж сума реалізується в наступному році.

Водночас Микола Ясевич, заступник начальника Закарпатської митниці ДФС поінформував присутніх про перспективи, які стосуються інших пунктів пропуску на українсько-словацькому кордоні.

– Ми проаналізували статистичну базу перетину кордону у автомобільних пунктах пропуску Закарпатської області 2013-2017 року і спостерігаємо у всіх категоріях переміщення тенденцію до зростання, зокрема, вантажних автомобілів на 20 %, легкових автомобілів – на 18%, і майже на 30% автобусів. Якщо брати словацьку частину нашого кордону, а саме «Ужгород-Вишнє Німецьке», то там спостерігається найбільш критичний момент перевищення пропускної здатності легкових автомобілів – на 30%, у «Малому Березному» – на 46%, – підкреслив Микола Ясевич.

Особливо критична ситуація з вантажними автомобілями. Пропускна здатність єдиного пункту пропуску для вантажного сполучення «Ужгород-Вишнє Німецьке», через роботу сканера на словацькій стороні – не перевищує 300 транспортних засобів. При цьому українська сторона може пропускати 500 вантажівок за добу.

Фахівцями Закарпатської митниці ДФС проведено комплексне дослідження всіх кордонів і фактично наразі робота зосереджена на трьох напрямках: реконструкція діючих пунктів пропуску, будівництво нових пунктів пропуску та створення сервісних зон.

– В пункті  пропуску «Ужгород» розпочалася реконструкція в цьому році. На цей рік заплановано облаштувати всі центральні будівлі і основний масив зробити будівельних робіт, на напрямку «виїзд з України».  В наступному році облаштовуватиметься напрямок «в'їзд в Україну» і пішохідна ділянка. Плануємо закінчити реконструкцію у 2019 році до листопада, – наголосив заступник начальника Закарпатської митниці ДФС.

Микола Ясевич розповідає, що рішенням Кабінету міністрів у державній програмі розвитку зафіксований пункт пропуску «Забрідь-Уліч», при цьому міжнародного договору нема; є пункт пропуску «Чєрна-Соломоново», якому присвячений окремий договір, але будь-яких інших рішень уряду нема; є пункт пропуску «Сторожниця-Загор» – це теж міждержавна угода з 1997 року щодо точки з’єднання з дорогою D1.

У Закарпатській митниці ДФС переконані, якщо зараз ситуацію з відкриттям нових пунктів пропуску кардинально не змінити, то за два-три роки на кордоні може бути колапс, який уже спостерігається, але періодично, йде мова про вантажне сполучення.

– У ході дослідження визначено можливість відкриття нового пункту пропуску «Паладь Комарівці – Руське». Мова про нього йде з середини дев'яностих років. Цей пункт пропуску знаходиться на відстані 20 кілометрів від «Ужгорода» і 15 кілометрів від «Чєрна-Соломоново». Сім сіл з нашої сторони і п'ять сіл зі словацької сторони підписали на попередній зустрічі добросусідства угоду про те, що вони взаємодіють щоб цей пункт пропуску відкрити. Якщо зараз там він відкриється, це буде гарна логістична розв’язка, яка виходить на трасу M6 (Чоп – Київ). Відтак ми можемо зняти навантаження в пункті пропуску «Ужгород-Вишнє Німецьке». Фактична характеристика пункту пропуску «Паладь Комарівці – Руське»: пішохідне сполучення, чотири смуги для легкових автомобілів, дві для автобусів та дві для вантажних транспортних засобів до 7,5 тонн. Це дозволить збільшити пропускну здатність легкових авто на словацькому кордоні, відносно до існуючої на 30%, вантажівок – майже в два рази, оскільки зніме напругу по вантажах до 7,5 тонн, – каже Микола Ясевич.

Також у Закарпатській митниці ДФС пропонують вирішити проблему накопичення транспортних засобів на дорозі перед пунктами пропуску будівництвом сервісних зон. Наразі розроблено концептуальний проект, архітектурне розміщення і розташування сервісної зони «Ужгород», повідомили Закарпаття онлайн у ГУ ДФС у Закарпатській області.

28 листопада 2018р.

Теги: реконструкція, пункт пропуску

НОВИНИ: Соціо

14:08
/ 1
Під час перевірки у Берегівському лісгоспі виявили численні порушення
13:42
На Закарпатті пройшла Регіональна платформа з обговорення конституційних змін щодо місцевого самоврядування
13:36
В Ужгороді відбулися громадські слухання з обговорення містобудівної документації
12:38
/ 4
В Ужгороді звітувалися керівники 11 комунальних підприємств
12:26
/ 1
У лісах Ужгородщини порахували диких парнокопитних та хутрових
12:10
На Міжгірщині гірські рятувальники вчилися шукати людей у лавинах
11:54
На Тячівщині п'яний водій Audi, не впоравшись із керуванням, врізався в електроопору
11:33
/ 1
В Ужгороді із підприємцями обговорили застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі
11:15
/ 1
Мер Ужгорода Андріїв публічно звітуватиметься перед містянами
10:33
В УжНУ презентували книги про закарпатців-жертв політичних репресій
09:45
/ 1
В Ужгороді рекомендували зняти з обслуговування понад 50 морально та технічно застарілих автобусів
09:21
На Закарпатті водій мікроавтобуса спробував перетнути кордон, запхавши у перегородки вікон 320 пачок сигарет
09:17
Усі держлісгоспи Закарпаття за результатами діяльності 2019 року є прибутковими
02:17
ВІДЕОФАКТ. "Закарпатські" леви і тигри чудово почуваються у снігах Міжгірщини
01:28
Тячівська ОТГ посідає третє місце у рейтингу громад
18:18
/ 3
Маршрут поїзда Миколаїв-Івано-Франківськ буде продовжено до Рахова
18:05
Чопський прикордонний загін відсвяткує День частини
17:10
В Ужгороді відкриють креативний медіацентр для учнів міста
17:03
У "Паланку" в Мукачеві навесні на туристів чекає нова історична вистава
16:03
/ 1
У пункті пропуску "Ужгород" водій "Шкоди" з пасажиром залишили 57 пляшок алкоголю, 3 телевізори та ігрову приставку
13:33
У Мукачеві публічно представили інформацію про виконання бюджетних програм місцевого бюджету-2019
13:12
В Ужгороді презентують другий воркшоп "Втілити спонтанне, уявне" в рамках проєкту "Бібліотека єднає людей"
11:35
На Закарпатті станом на 1 лютого нараховувалося 5,3 тис безробітних
11:31
Мешканці сіл Закарпаття можуть вирішувати земельні питання у сільрадах
11:26
Сіль Солотвина, яку ще можна повернути
» Всі новини