Скульптор з Будапешта Колодко встановив в Ужгороді ще одну угорську міні-скульптурку (ФОТО)

Учора, в суботу, 1 вересня, на стіні Ужгородської дитячої школи мистецтв, біля вхідних дверей, встановили сьогодні міні-скульптурку Ференца Еркеля - угорського композитора, піаніста, диригента, педагога, засновника угорської національної опери.

Скульптор з Будапешта Колодко встановив в Ужгороді ще одну угорську міні-скульптурку (ФОТО)

Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-службі Ужгородської міськради.

Автор роботи - Михайло Колодко, екс-ужгородець, який тепер мешкає в Будапешті і, за інформацією Закарпаття онлайн, отримав громадянство цієї країни. Раніше він вже встановив в обласному центрі Закарпаття ряд скульптурок діячам угорських історії та культури.

Ініціювало встановлення міні-скульптурки Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді, а Ужгородська міська рада підтримала таку ініціативу дипломатичної установи сусідньої країни.

Відкриттю міні-скульптурки передувала офіційна частина, в якій взяли участь Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, Генеральний консул Угорщини у місті Ужгороді Йожеф Бугайла, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Ярослав Галас, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта, керівник консульства Угорщини у місті Берегові Матяш Сіладі, народний депутат України, очільник Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) Василь Брензович, заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, директор Національної угорської опери Сільвестр Оковач.

Скульптурку Ференцу Еркелю відкрили міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та директор Національної опери Будапешту Сільвестр Оковач.

02 вересня 2018р.

Теги: скульптурка, Колодко, Угорщина

Коментарі

to Magyar 2018-09-03 / 10:08:10
В Україні нема такого міста - Берегсас. А є українське Берегово, якщо ви про нього. Так от, те, що в українському місті стоїть пам'ятник національному поету УКраїни, аж ніяк не проблема. Ізовсім не важливо, чиїм коштом його встановлено.
А от те, що коштом Угорщини в містах України ліплять і тулять чужі символи, які не мають жодного відношення до цієї території, то таки проблема.
Ми вже таке мали у Криму і на Донбасі. Результат - відомий

Magyar 2018-09-03 / 09:53:06
У Берегсасі - хто не знає, це місто в Україні! - стоїть памятник Шевченко. За угорські гроші. Це не проблема?

гафка 2018-09-03 / 09:41:29
то що виїхав угорський агент з україни- це дуже добре.Але міг забрати ті потворні скульптури з собою, а не ще й з ворожої країни пхати їх сюди, бо складається враження, що в ужгороді не було інших культурних діячів крім угорських.А от куди дивиться сбу це вже питання.Та й керівники області підспівують мадярям,так що аж гидко.І виникає питання - ми ще в україні, чи вже в угорщині?

цензору 2018-09-03 / 00:46:33


Здебільшого угорським, бо Модьорорсаґ платить стабільно і надав громадянство і можливість жити у Будапешті.

А в решті шукає "покупців": мільйонера Ровта для збоенця Варгола, пекаря Діка для карлика Наполеона (дякувати СБУ, без святостефанської корони) і т.д. і т.п.

Ні, уявити собі, що чинна влада змовить статуетку видатному українцеві, не можна. Бо це не українська влада, а перехідна від ригівської.

Якщо виїхав, то хай їде з кінцями, а не паскудить за гроші держави, якій присягнув на вірність, в українському Ужгороді. Бо нам жити тут, а йому - там.


... 2018-09-02 / 23:11:39
Мир вам і нам!

ЛюбистокWi-Fi 2018-09-02 / 22:20:35
А що змінилося? Ви хУді і кашляєте і ваші коментарії l love you!

цензор 2018-09-02 / 19:43:46
1. Хіба Петефі помилявся?Чи може з того часу щось змінилося?
2. Хіба колодко ставить статуетки тільки угорським особистостям ?
3. Чи можете ви собі уявити, щоб наша влада замовила йому хоч одну статуетку видатному українцю? Чи може визапропонуете кому.
Простіше хаяти ужгородця який виїхав (майже від хорошого життя) ніж підтримати його. Замість цькування угорців запропонуйте щось.

форестер 2018-09-02 / 19:27:09
Ага, десь ми це вже чули: "Там, гдє єсть хоть адін русскій, русская зємля".
Це я, ви - угорський ревізіоніст?
Ніхто не виступає проти пам'ятника Петефі в Ужгороді. Хоч він і обізвав Ужгород п'яницею, що валяється у болоті. Але оце тикання Колодком за угорські гроші всього угорського, яке до Ужгорода чи Закарпаття, не говорячи вже за всю Україну, жодного стосунку не має, - явний перебор.
Добре, що хоча б ту "наполеонівську" корону стопорнули.

Це я 2018-09-02 / 18:40:52
A hto hovoryv za bilshist zaraz?
Ugorci je? Je!

форестер 2018-09-02 / 18:10:05
"Це я", а хіба Ужгород - місто в державі Угорщина? Чи угорці тут хоча б становлять більшість населення?

Це я 2018-09-02 / 17:53:42
Erkel maje konkretnyj zvjazok z Uzhgorodom, jak i z usima ugorskimy mistamy, z usima ugorcjamy.
Ce fakt!

Іван 2018-09-02 / 14:35:41
ММАДЯРАМ АЗАРІВСЬКЕ-ДА ПАШЛИ ВЫ...

Іван 2018-09-02 / 14:33:41
З ПОПЕРЕДНІМИ КОМЕНТАРЯМИ Івана В ЦІЙ ГІЛЦІ Я НЕ ЗГОДЕН

Іван 2018-09-02 / 14:31:57
ХТОСЬ ПИШЕ ПІД МОЇМ НІКОМ

фе-е-е-е 2018-09-02 / 13:53:41
У Андріїва як завжди порожній погляд водянистих очей, що передає відсутність зв'язку з мозком, Мойжіта явно не радий участі в цьому мадярському торжестві, а у Галаса штучна посмішка, що прикриває продажність.
Гидко

Наталці Майстренко 2018-09-02 / 13:48:33
І скульптурки зменшуються - від міні-Петефі на Петефі до так само рахітичного мікро-Еркеля на стіні.
Скоро мадярські мікро-потворки завдяки угорському консульству і будапештцю Колодку будуть стрибати на кожному ужгородському дворовому псови

Тарас 2018-09-02 / 13:45:22
Пане мер ! У вас така посмішка на фото ніби Ви прослухали чоловічий анекдот !Але при чому тут ліліпути яких в Ужгороді наставили достатньо. Взагалі хто це для вароша?

444 2018-09-02 / 13:43:59
послухайте аргумент, Шевченко не був на Закарпатті, як з таким можна дискутувати

Наталка Майстренко 2018-09-02 / 13:40:16
Вітаю угорську спільноту. На Закарпатті їх чисельність зменшується, а кількість скульптурок росте...

Івану 2018-09-02 / 12:52:43
І що, що не був? Петефі не був у всіх кутках Модьорорсагу. Це означає, що він - не національний поет Угорщини і там, де він не був, пам'ятники треба познімати?
Суть в іншому. Тут правильно запитують: яке відношення до Ужгорода, Закарпаття чи загалом України має ця особа з іншої країни, ще й недружньої до України?

НОВИНИ: Соціо

11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову