На Закарпатті стартував новий освітній проект для угорських та українських школярів – пришкільні мовні табори GoCamp

Проходитимуть вони за участю 20 іноземних волонтерів з 7 країн світу та українських менторів зі всієї України. Проект GoCamp-Закарпаття має на меті об’єднати угорських та українських школярів.

На Закарпатті стартував новий освітній проект для угорських та українських школярів – пришкільні мовні табори GoCamp

За ініціативи міністерства освіти і науки України та громадської ініціативи GoGlobal та підтримки посольства США з 13 по 23 серпня в місті Берегово і Берегівському районі більше півтисячі школярів із 10 шкіл району об’єднають навколо вивчення англійської мови, розвитку критичного та проектного мислення, навичок лідерства та подоланню культурних бар’єрів.

У Великоберезькій двомовній ЗОШ І-ІІІ ступенів, що у 10 км від Берегово, на відкритті проекту заступник міністра освіти Павло Хобзей зазначив: «Чим більше мов знає сучасна людина, тим більше в неї можливостей. Якби в нашій країні англійською володіли, так як російською, то країна була б цілком інакшою. Найкращим способом вивчення мови є англомовні літні табори і я сподіваюсь, що наступного року табори GoCamp охоплять більше дітей. Нам також дуже важливо, що велика увага приділяється роботі з вчителями і вони працюють зі школярами згідно з новими методиками викладання».

Культурна ізоляція угорської меншини на Закарпатті заважає дітям угорського походження природньо розвиватися на території України, бути вільними у виборі місця подальшого навчання, а в перспективі – роботи, та зменшує можливості для отримання якісних соціальних та медичних послуг.

 «Метою нашої GoGlobal є інтеграція України в глобальний світ і внутрішня інтеграція. Нам вже вдалося працювати з дітьми Сходу та з дітьми з лінії вогню. Ми розуміємо, що у багатьох моментах саме англійська мова є тією нейтральною темою, яка об’єднує і батьків і дітей. Всі розуміють важливість і потребу у вивченні англійської мови, аби бути успішним у цьому світі». Власне тому організатори вирішили об’єднати дітей з угорських та українських родин,  які б хотіли разом вивчати англійську мову. Для них це будуть перші носії мови, яких вони вперше побачать. Окрім того, діти вперше зможуть виїхати за межі свого регіону не лише в сусідні країни, зокрема, Угорщину, а саме до Львова, який вони ніколи не бачили. «Для нас - це можливість об’єднати та показати, що в угорських та українських школярів багато спільного. Тому ми хочемо зробити англійську таким медіумом спілкування», - додає Нечипоренко.

З прийняттям нового закону “Про освіту” частка предметів, що викладатиметься українською у школах з мовою навчання національних меншин, має збільшитися. Це покращить шанси кожної дитини на успішну самореалізацію.

«Для посольства США в Україні крайнє важливо бути єдиним фінансовим спонсором GoGamp-Закарпаття. Школярі-учасники проекту вдосконалюють англійську, краще розуміють своє місце в Україні та світі. Посольство усвідомлює важливість викладання англійської мови в Україні і тому цього року відкриває дві стипендії в Берегово та Ужгороді», - зауважує керівник RELO Office при Посольстві США в Україні Джон Сільвер.

Напередодні міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначала, що зараз уряд докладає зусиль, аби вирішити принаймні мовну проблему, та дати нашим дітям ширший спектр можливостей. «46 млн гривень пішло з державного бюджету на  обладнання кабінетів української мови у школах національних меншин. Адже довгий час в плані устаткування саме кабінети української мови були найбільш упослідженими в цих закладах. Однак зусиль тільки Уряду недостатньо – ми обмежені у своїх ресурсах та можливостях. Тому ми надзвичайно вдячні ініціативі GoCamp та Американському посольству в реалізації такої важливої ініціативи, як пришкільні мовні табори. Протягом табору з дітьми працюватимуть іноземні волонтери та українські ментори, школярі спілкуватимуться між собою і отримають поштовх до власного розвитку в межах України», - підсумовала міністр.

16 серпня 2018р.

Теги: щколярі, табори

Коментарі

Привіт 2018-08-17 / 11:58:59
Школярі в Україні всі українські, просто ще не всі україномовні))

Орбан Сійяртович 2018-08-17 / 01:48:53
А я - проти!

НОВИНИ: Соціо

09:20
За виявлені в Перечинському лісгоспі грубі порушення на понад пів мільйона грн "покарано" 27 посадовців на 6 тис грн
17:45
/ 5
В Ужгород із візитом навідався заступник міністра освіти і науки України
16:50
У травні на Мукачівщині знову "розквітне" "Кохання в Сент-Міклоші"
16:41
В Ужгороді презентували результати майстерні друку слоганів і гасел "Ваш текст тут"
16:17
/ 4
В УжНУ започаткували серію неформальних зустрічей "Кава з ректором"
16:15
Для ужгородських матусь організували експрес-курс користування соцмережами
16:10
Закарпаттю прогнозують снігопади, хуртовини та штормовий вітер
14:34
Майже на чверть знизилась кількість захворювань на ГРІ та грип на Закарпатті
13:04
/ 21
Агенцію регіонального розвитку Закарпатської області очолив Денис Ман
12:33
У закарпатській Колочаві створять атракційну пасіку та проведуть фестиваль меду
11:11
На митниці на Закарпатті вилучили незадекларований дитячий одяг, сумки та рюкзаки
10:58
/ 1
Торік на Закарпатті реконструювали майже 8 км газопроводів на 9,7 млн грн
23:46
/ 3
Найпопулярніший в Україні потяг "Ужгород - Лисичанськ" виявився другим за збитковістю
22:30
/ 2
Ужгород входить до трійки лідерів за вартістю квадратного метра житла в Україні
18:35
/ 4
На сторінці закарпатських рятувальників у Фейсбуку з'явилося вітання з "Днем захисника Вітчизни" зі скріншотом з американського фільму
14:23
/ 1
У Барвінку під Ужгородом волонтери будували вольєри для безпритульних тварин
13:48
Держстат порахував, скільки закарпатців користуються інтернетом і телебаченням
13:10
У мисливських угіддях Закарпаття триває облік чисельності диких тварин
01:53
Закарпатських реабілітологів навчатимуть на семінарі в Чехії
19:08
/ 18
Звільнено третього члена "лісової мафії" Мурги - директора ДП "Ужгородське ЛГ" Василя Кия (ДОКУМЕНТ)
16:39
/ 9
На Закарпаття приїде заступник міністра освіти і науки України
15:06
/ 2
Ігри ІІ туру Закарпатської ліги КВН пройдуть в Ужгороді 6 та 13 березня
14:56
На черговому засіданні виконкому в Ужгороді поговорять про тарифи на послуги з поховання та на платні медичні послуги у пологовому
12:06
Закарпатські пластуни провели 20-ий лижний табір "ФЕСТ"
16:58
/ 1
В автівці угорки, що перетинала кордон на Закарпатті, знайшли 225 пачок сигарет
» Всі новини