Закарпатській обласній станції переливання крові необхідно реалізувати 250 л донорської плазми, непридатної для лікування

У ході 12-ї сесії облради крайові парламентарі розглянуть проект рішення «Про надання згоди Закарпатській обласній станції переливання крові на реалізацію замороженої плазми».

Закарпатській обласній станції переливання крові необхідно реалізувати 250 л донорської плазми, непридатної для лікування

Як зазначає автор документу - департамент охорони здоров'я ОДА, в Закарпатській обласній станції переливання крові накопичується плазма, яка непридатна для лікувальних цілей за своїми показниками (хільоз, мутність, хлопкування,  підвищення АЛТ, порушення співвідношення консерванту та крові і інше) через відсутність самостійної переробки донорської плазми на препарати крові у зв’язку із закінченням дії сертифікату про державну реєстрацію медичного імунобіологічного препарату альбуміну та зміною вимог до виробництва препаратів крові ( виробництво альбуміну прирівняне до фармацевтичної галузі), що зумовлює додаткові витрати бюджетних коштів на її зберігання та утилізацію.

На сьогодні у закладі зберігається майже 250 літрів  замороженої плазми, яка може бути використана тільки на виробництво препаратів крові або утилізована по закінченню терміну зберігання.

З метою уникнення накопичення закладами служби крові України значних залишків плазми, що не використовуються з лікувальною метою, для прийняття спільного рішення, 10 жовтня 2017 року відбувся круглий стіл «Державне регулювання виготовлення та обігу компонентів  і препаратів донорської крові» організований Міністерством охорони здоров'я України за участі Державної служби лікарських засобів України.

Згідно з рекомендаціями цього круглого столу необхідна своєчасна реалізація плазми, яка є непридатною для подальшого використання із лікувальною метою.

Як кожний біологічний продукт, плазма має суворо визначений термін використання та зберігання і не може бути  використана після їх закінчення, оскільки втрачаються її лікувальні властивості.

Заморожена плазма, яка не придатна для лікувальних цілей, може бути використана тільки шляхом передачі суб’єктам господарювання для виробництва препаратів крові на договірних умовах.

Єдиним виробником препаратів крові в Україні є науково-виробниче підприємство Біофарма, яке може закупити дану плазму по договірній ціні 600грн. за 1 л (при її собівартості 550 грн).

 Проте, якщо заклад не реалізує дану плазму за запропонованою ціною, то у вересні – жовтні цього року весь запас плазми, який не можна використати з лікувальною метою і який знаходиться в Закарпатській обласній станції переливання крові буде утилізований в зв'язку із закінченням терміну зберігання.  

Своєчасна реалізація залишків донорської плазми для виробництва препаратів дозволить уникнути невмотивованих бюджетних витрат на її зберігання та утилізацію і дасть змогу залучати додаткові кошти на фінансування діяльності закладу.

У разі реалізації плазми до закінчення терміну зберігання будуть отримані кошти в сумі 150,0 тис. грн., які можна використати для виробничих потреб закладу.

Тож, департамент охорони здоров'я ОДА просить надати дозвіл на реалізацію донорської плазми, непридатної для використання із лікувальною метою, що зберігається в Закарпатській обласній станції переливання крові за договірною ціною.

У разі схвалення даного проекту рішення, депутатським корпусом облради надається згода Закарпатській обласній станції переливання крові на реалізацію замороженої плазми, що обліковується на балансі закладу, у кількості 250 літрів. А головний лікар Закарпатської обласної станції переливання крові має забезпечити реалізацію замороженої плазми відповідно до вимог чинного законодавства України. Кошти від реалізації замороженої плазми в подальшому спрямовуватимуться на потреби Закарпатської обласної станції переливання крові, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

20 липня 2018р.

Теги: плазма, станція

НОВИНИ: Соціо

17:57
У Закарпатській ОДА розповіли, як розподілили вантаж тестів, захисних костюмів та респіраторів
16:45
Подорожувати Ужгородом тепер можна і онлайн
16:28
Майже 5 млн грн виділили з бюджету Ужгорода на надбавки медикам
14:37
В Ужгороді для забору матеріалу для проведення тестування на коронавірус до пацієнтів виїжджатимуть мобільні бригади
14:23
На Закарпатті розпочався "сезон тиші"
13:13
Для лікарні Мукачева закупили автоматичний аналізатор газів крові
12:36
Ужгородців просять повідомляти про необґрунтоване завищення цін до територіального відділення Антимонопольного комітету
12:35
В Ужгороді на стерилізацію безпритульних тварин виділили 50 тис грн
09:37
Затверджений Статут Мукачівської ОТГ прописує нові можливості для громади
09:27
/ 1
"Карантинне" закриття ринків на Закарпатті сильно вдарило по місцевих виробниках ранніх овочів
16:45
/ 1
У Мукачеві анонімний благодійник передав для малозабезпечних кілька ящиків з медикаментами
13:16
/ 1
В Ужгороді на публічних консультаціях визначили 2 варіанти, з-поміж яких обиратимуть туристичний логотип міста
11:42
Ужгородська швейна фабрика – одне з перших підприємств, яке перепрофілювалося в умовах карантину
09:16
Лікарі та медичний персонал Мукачева отримали премії від 50 до 100%
22:44
ФОТОФАКТ. У Виноградові освоїли пошив захисних костюмів
18:28
В Ужгороді донори можуть взяти участь в "карантинному" розіграші подарунків
14:57
У пунктах пропуску Чопського загону продовжують пропуск громадян України, що повертаються з Євросоюзу
13:37
/ 3
В Ужгороді встановили спеціальні станції для прибирання за собаками
12:27
Мукачівська райлікарня отримає 4 апарати ШВЛ та аналізатор крові
12:20
Із 1 квітня на Свалявщині – "сезон тиші" у лісах
16:48
/ 2
Юна мукачівка сьогодні буде змагатись у "Голосі країни" за вихід у прямі ефіри
13:01
/ 2
Департамент охорони здоров'я Закарпатської ОДА шукає "протитуберкульозного" фінансового мененджера на 645 тис грн
11:53
/ 3
"Жить" – ужгородський гурт "4исла" презентував нову пісню
11:42
/ 6
Закарпатська митниця оголосила тендер на понад 8,5 млн грн на реконструкцію туалетів у ПП "Тиса"
16:17
/ 1
На усіх пунктах пропуску на Закарпатті черг немає
» Всі новини