Закарпатській обласній станції переливання крові необхідно реалізувати 250 л донорської плазми, непридатної для лікування

У ході 12-ї сесії облради крайові парламентарі розглянуть проект рішення «Про надання згоди Закарпатській обласній станції переливання крові на реалізацію замороженої плазми».

Закарпатській обласній станції переливання крові необхідно реалізувати 250 л донорської плазми, непридатної для лікування

Як зазначає автор документу - департамент охорони здоров'я ОДА, в Закарпатській обласній станції переливання крові накопичується плазма, яка непридатна для лікувальних цілей за своїми показниками (хільоз, мутність, хлопкування,  підвищення АЛТ, порушення співвідношення консерванту та крові і інше) через відсутність самостійної переробки донорської плазми на препарати крові у зв’язку із закінченням дії сертифікату про державну реєстрацію медичного імунобіологічного препарату альбуміну та зміною вимог до виробництва препаратів крові ( виробництво альбуміну прирівняне до фармацевтичної галузі), що зумовлює додаткові витрати бюджетних коштів на її зберігання та утилізацію.

На сьогодні у закладі зберігається майже 250 літрів  замороженої плазми, яка може бути використана тільки на виробництво препаратів крові або утилізована по закінченню терміну зберігання.

З метою уникнення накопичення закладами служби крові України значних залишків плазми, що не використовуються з лікувальною метою, для прийняття спільного рішення, 10 жовтня 2017 року відбувся круглий стіл «Державне регулювання виготовлення та обігу компонентів  і препаратів донорської крові» організований Міністерством охорони здоров'я України за участі Державної служби лікарських засобів України.

Згідно з рекомендаціями цього круглого столу необхідна своєчасна реалізація плазми, яка є непридатною для подальшого використання із лікувальною метою.

Як кожний біологічний продукт, плазма має суворо визначений термін використання та зберігання і не може бути  використана після їх закінчення, оскільки втрачаються її лікувальні властивості.

Заморожена плазма, яка не придатна для лікувальних цілей, може бути використана тільки шляхом передачі суб’єктам господарювання для виробництва препаратів крові на договірних умовах.

Єдиним виробником препаратів крові в Україні є науково-виробниче підприємство Біофарма, яке може закупити дану плазму по договірній ціні 600грн. за 1 л (при її собівартості 550 грн).

 Проте, якщо заклад не реалізує дану плазму за запропонованою ціною, то у вересні – жовтні цього року весь запас плазми, який не можна використати з лікувальною метою і який знаходиться в Закарпатській обласній станції переливання крові буде утилізований в зв'язку із закінченням терміну зберігання.  

Своєчасна реалізація залишків донорської плазми для виробництва препаратів дозволить уникнути невмотивованих бюджетних витрат на її зберігання та утилізацію і дасть змогу залучати додаткові кошти на фінансування діяльності закладу.

У разі реалізації плазми до закінчення терміну зберігання будуть отримані кошти в сумі 150,0 тис. грн., які можна використати для виробничих потреб закладу.

Тож, департамент охорони здоров'я ОДА просить надати дозвіл на реалізацію донорської плазми, непридатної для використання із лікувальною метою, що зберігається в Закарпатській обласній станції переливання крові за договірною ціною.

У разі схвалення даного проекту рішення, депутатським корпусом облради надається згода Закарпатській обласній станції переливання крові на реалізацію замороженої плазми, що обліковується на балансі закладу, у кількості 250 літрів. А головний лікар Закарпатської обласної станції переливання крові має забезпечити реалізацію замороженої плазми відповідно до вимог чинного законодавства України. Кошти від реалізації замороженої плазми в подальшому спрямовуватимуться на потреби Закарпатської обласної станції переливання крові, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

20 липня 2018р.

Теги: плазма, станція

НОВИНИ: Соціо

09:58
У Мукачеві почали будувати пішохідний міст через Латорицю
03:11
/ 2
Замість сміттєпереробного заводу жителі Ужгородщини просять виділити ділянки під пасовища
03:04
Закарпатські виші готуються до прийому документів на вступ
01:42
/ 3
Голова Держлісагентства на Закарпатті був неприємно вражений ситуацією з переробкою деревини і каратиме за "сімейний" бізнес
15:18
/ 3
Службову перевірку щодо супроводу авто поліцейськими на КПП "Лужанка" розпочали на Закарпатті
13:14
/ 2
У Реабілітаційний центр диких птахів на Міжгірщини передали молодого боривітра
10:14
В УжНУ завершилася V Міжнародна літня школа з програмування
09:36
/ 1
Дванадцятиметровий "Прапор Єдності" несуть на Закарпаття
12:20
/ 3
У Мукачеві всю ніч шукали 2-річного хлопчика, що заснув у закинутому будинку дачного сектору
12:14
/ 3
Карма Боржави: як не вітряки, то Олімпіада
09:43
/ 4
Вступна кампанія на Закарпатті в умовах карантину супроводжується складнощами та дефіцитом абітурієнтів
09:37
Відкриту управлінську студію, присвячену покращенню роботи обласної галузі освіти, провели в Ужгороді
09:34
/ 1
Екофестиваль відбувся в Ужгороді
04:19
/ 10
На КПП "Тиса" розпочали спорудження 2 туалетів за 8,5 млн грн
03:52
На Закарпатті сім'я медсестри, що померла від коронавірусу, отримає 1,5 млн грн допомоги
17:20
Фільм про столітнього закарпатця став двічі найкращим на Міжнародному фестивалі "Поза часом"
17:17
Про посткарантинні наслідки для туризму Закарпаття та шляхи його розвитку говорили в Ужгороді
14:34
/ 5
Нове сучасне обладнання майже на 3,4 млн грн закупили в лікарню Ужгорода за кошти міського бюджету
13:58
У Підзамковому в Ужгороді стартував УжГрінФест
10:58
/ 1
На Закарпатті вводиться тимчасове обмеження руху великогабаритного транспорту
09:39
/ 4
Інклюзивна кондитерська "Золоті серця Закарпаття" закривається через нестачу коштів
09:32
/ 2
З початку року у місцевих бюджетах Закарпаття – понад 2,7 млрд грн податків
04:28
Нацпарку "Синевир" передадуть конфіскованих ведмедів Балу та Тимошу
04:09
/ 7
На Закарпаття масово повертаються туристи
04:02
Жителі Великої Доброні на Ужгородщині за 5 років самотужки відремонтували вже 7 км доріг
» Всі новини