Випускаючи з-під варти підозрюваного в жорстокому вбивстві, Ужгородський міськрайонний суд "відмінив" постанову Апеляційного (ДОКУМЕНТИ)

Тим часом, за інформацією редакції, це не перше вбивство, скоєне підозрюваним

Випускаючи з-під варти підозрюваного в жорстокому вбивстві, Ужгородський міськрайонний суд "відмінив" постанову Апеляційного (ДОКУМЕНТИ)

На електронну адресу редакції Закарпаття онлайн надійшов коментар прес-служби Ужгородського міськрайонного суду, в якому йдеться про те, що, начебто, "у публікації інтернет-видання Закарпаття онлайн від 18.04.2018 за назвою "У Нижній Апші люди з обіду блокували трасу Мукачево-Рахів-Рогатин через "заминання" правоохоронцями жорстокого вбивства" міститься некоректна інформація в частині рішень, постановлених Ужгородським міськрайонним судом за підозрою у вбивстві 14-річним хлопцем свого односельчанина."

Як йдеться у коментарі, "за результатами розгляду клопотання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу, слідчим суддею постановлено ухвалу від 16.03.2018, за якою 14-річному мешканцю Тячівщини обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на один місяць (до 13 квітня 2018 року).

Разом з тим, на початку квітня до суду надійшло клопотання від слідчого відділу  ГУНП в Закарпатській області щодо продовження строку тримання під вартою неповнолітньому підозрюваному. За результатами розгляду останнього, 05.04.2018 року слідчим суддею до особи застосовано альтернативний запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт з покладенням заборони покидати місце свого проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду. Тривалість дії вказаної ухвали суду становить два місяці (до 03.06.2018).

При розгляді клопотання слідчим суддею враховано... те, що потерпілою стороною, а саме батьком померлого, подано нотаріально завірену заяву про те, що він  жодних претензій до підозрюваного не має."

При цьому, ще ранше, у своїй офіційній інформації з цього приводу суд констатував, що "в ході розгляду судом клопотання про продовження строків тримання під вартою, правоохоронцями не доведено обставин, що виправдовують подальше утримання підозрюваного за гратами".

Тим часом для редакції Закарпаття онлайн залишається незрозумілим, у зв'язку з якою такою об'єктивною нагальністю, окрім ймовірної корупційної складової, в якій звинувачують поліцію і суд жителі Нижньої Апші, була продиктована необхідність у зміні запобіжного заходу щодо підозрюваного у вбивстві з утримання під вартою на домашній арешт ще 5 квітня, тобто, за понад тиждень до 13 квітня, коли збігав термін утримання ймовірного вбивці під вартою.

Крім того, за інформацією Закарпаття онлайн, суддя Ужгородського міськрайонного суду достроково прийняв ухвалу про зміну запобіжного заходу з утримання під вартою на домашній арешт попри те, що ще 22 березня утримання ймовірного вбивці під вартою до 13 квітня було підтверджене відповідною постановою Апеляційного суду Закарпатської області. Тобто, суду вищої інстанції.

Що суттєво, суд також досить "некоректно" скористався заявою батька убитого хлопця про те, що він не має претензій до підозрюваного. Як ствердив у розмові з кореспондентом Закарпаття онлайн сам Василь Поп, вказану заяву він підписав у день похорону сина, на прохання батьків його ймовірного вбивці, перебуваючи в стресовому стані і будучи переконаним, що в такий спосіб не повністю знімає відповідальність, а просто відвертає максимально жорстке кінцеве покарання для підлітка, що вбив його сина.

А отже, суд міг, але не скористався можливістю перевірити відсутність претензій у батька жертви особисто.

У кінцевому підумку той змушений був виправляти ситуацію у доступний йому спосіб. Відповідно, у розпорядженні Закарпаття онлайн є датована 12 квітня копія нотаріально завіреної заяви Василя Попа, якою той скасував свою попередню заяву і повідомив, що насправді він має претензії до підозрюваного Василя Турди.

Як інформує прес-служба суду, "при розгляді клопотання слідчим суддею враховано ... неповнолітній вік підозрюваного й вимоги Конвенції про права дитини". Однак дивним чином не враховано неймовірну жорстокість скоєного вбивства, а отже - реальну небезпеку, яку може представляти підозрюваний для суспільства. Тим більше, що в розпорядженні суду, очевидно, також були криваві фото з місця злочину, які є і в розпорядженні Закарпаття онлайн, і які редакція не може опублікувати виключно з міркувань етики саме через зафіксовану на них патологічну жорстокість. А також інформація про 28 (!) ран від ударів ножем, виявлених на тілі вбитого хлопця.

Крім того, за інформацією, яку наразі перевіряє редакція, це не перше вбивство, скоєне підозрюваним.

Тому, запитання до дій правоохоронців і суду, які в силу певних мотивів "некоректно" випустили з-під варти підозрюваного в жорстокому вбивстві, є не тільки у жителів Нижньої Апші, які у зв'язку з цим вийшли на масовий протест, а й у решти суспільства, інтереси якого відстоює своїми публікаціями редакція Закарпаття онлайн.

Саме тому, як уже сьогодні інформувало Закарпаття онлайн, прокуратура Закарпатської області 10 квітня оскаржила до апеляційного суду Закарпатської області рішення суду першої інстанції, тобто саме Ужгородського міськрайонного суду, яким 14-річному школяру, що підозрюється у вбивстві 15-річного хлопця, змінено запобіжний вигляді тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

19 квітня 2018р.

Теги: вбивство, Апша

Коментарі

Кум 2018-04-22 / 12:47:43
Тобто, суду в особі такого собі дєбіла бедьо, недостатньою підставою є той факт, що даний відморозок, який наніс потерпілому 28 колото-різаних поранеь, і тільки через це представляє велику сусупільну небезпеку для суспільства у разі перебування на свободі ? Ще забули написати, що бедьо врахував при прийнятті рішення "портрети американських президентів", які він дуже сильно полюбляє, як і більшість служителів Феміди.

Вуву до румуна 2018-04-20 / 06:13:57
А вот і будєт ... Патаму шта тіпирь нужна будет занесті єщо адін міліон ... ДА полнітєльНА.

Румун з Апша 2018-04-20 / 00:21:07
Все у нас знают что 1 милион доларов занесли в Ужгарод кому надо патаму нечего не будет все поделили по чесному

До водія 2018-04-19 / 23:29:42
Розумію Вас і інших людей, які застряли тоді на трасі.
Але вважаю що апшани румуни молодці, бо уміють зібратися разом коли треба і відстояти себе. Чому не пішли? Вони зробили розумніше всі прийшли до них. І тепер у всіх тих хто замішаний у відпусканні конкретно болітиме голова, тому що якщо не найдуть крайніх ВСЕ село знову встане.

Водій 2018-04-19 / 22:56:18
Перекривають трасу, чому не підуть до того судді який випускає за бабки і до того прокурора який з цим погоджується, хай вони відповідають за свої прийняті рішення, а як завжди в нашій країні перекрити дорогу і як завжди страждають звичайні люди, тому що ні суддя ні прокурор тією трасою не їздять і їм в сраці

Свіжак 2018-04-19 / 20:08:13
В різних країнах світу провели опитування «Де добувається найбільше грошей на квадратний сантиметр площі?»
У Венесуелі більшість відповіли «На нафтових родовищах»
У Катарі: «На газовому шельфі»
У ПАР: «На алмазних копальнях»
У Україні: «У кріслі судді»

суддя Дредд 2018-04-19 / 18:34:44
Прізвище судді вам вказали нижче у коментарях

Вуву 2018-04-19 / 18:24:05
Я теж за те що прізвище сужді(ів) плвинно бути назване ... Якщо ми гасправдві хочемо жити у аідкритому суспільстві.

пенсіонер 2018-04-19 / 18:07:06

Звернення В.Балоги з цього приводу. Вперше пан Балога відкрито погнав на В.Петьовку.
http://30seconds.net.ua/blogs/1531/

суддя бедьо в.і. 2018-04-19 / 14:35:49
це я!

Ваня 2018-04-19 / 13:15:42
Суд продажня с..а.

Gobi 2018-04-19 / 12:44:45
Чому немає фамілій суддів що відпустили вбивцю ?????? закарпаття повинне знати їх в обличчя цих хапуг

НОВИНИ: Кримінал

18:03
Хустянина, що ударом ножа вбив чоловіка й побив його дружину, засуджено на довічно
09:21
6 тисяч пачок сигарет виявили поблизу кордону на Закарпатті, попередивши 2 спроби тютюнової контрабанди
03:32
/ 7
Сьогодні суд в Хусті розгляне корупційний протокол щодо ексрадника голови райради Величка
02:18
/ 1
Через 2 роки суд конфіскував затриманий в ПП "Ужгород" електромобіль "TESLA" і присудив буковинцю штраф у 1 млн грн
01:59
Вирок незмінний: вбивця 27-річного мукачівця отримав 15 років ув’язнення
01:54
ФОТОФАКТ. У Стеблівці на Хустщині мотоцикліст збив велосипедиста
18:11
/ 20
На Закарпатті затримали податківця при отриманні 2 тис дол хабара
09:35
На Закарпатті контрабандисти, викриті прикордонниками, втекли, покинувши 10 ящиків "молдовських" сигарет
23:03
/ 10
У справі розтрати бюджету Ужгорода майже на 1 млн прокуратура ввійшла в зговір з підозрюваним – правозахисник
21:38
/ 7
Під тиском ЗМІ і громадськості розслідування у резонансній справі зникнення чоловіка у Виноградові передано від місцевої поліції в область
17:49
/ 3
Погоджено підозру колишньому сільському голові з Виноградівщини, який, попри недовіру, й надалі нараховував собі зарплату і премію
16:57
/ 14
Розгляд клопотання про "запобіжку" головному "господарнику" Ужгорода та підряднику зірвався через неявку прокурора
14:36
/ 1
ВІДЕОФАКТ. У Виноградові люди прийшли до будинку жінки-свідка вбивства Василя Гоблика і вимагають передати справу в область
09:16
У Сваляві затримали наркоторговця, котрий приніс на продаж клієнту метамфетамін
20:18
На Львівщині у зіткненні вантажівки та мікроавтобуса загинув закарпатець
16:53
П'яний мукачівець, втікаючи від патрульних, зніс дорожній знак
12:37
/ 3
На Великоберезнянщині затримали 4-х "екскурсантів" з Індії
02:50
/ 2
У ПП "Тиса" у трьох мікроавтобусах виявили 208 одиниць електронної техніки та парфумів
17:35
/ 4
У справі вбитого виноградівця Василя Гоблика "вималювалися" "мовчазна" жінка-свідок та ймовірний конфлікт інтересів
00:44
/ 1
Патрульні оприлюднили відео погоні за водієм Audi "під кайфом"
21:42
/ 12
У Франківську п'яні заробітчани з Закарпаття жорстоко побили ветерана АТО
16:28
На Ужгородщині погоджено підозру водію, який смертельно збив велосипедиста
16:11
/ 7
Суд обиратиме "запобіжку" головному "господарнику" Ужгорода Бабидоричу ще в одній справі про розтрату коштів
14:46
/ 2
Зброю та марихуану виявили в автівках подорожувальників на кордоні на Закарпатті
12:31
Одного з фігурантів лютневої стрілянини у Мукачеві звинувачено ще і в неправдивому замінуванні ресторану
» Всі новини