У Рахові за участі високопосадовців з Угорщини відкрили Угорський дім (ФОТО)

Урочистості розпочались в римо-католицькій церкві в рамках екуменічного богослужіння. Його проводили єпископ римо-католицької церкви Закарпаття Майнек Антал та пастор реформатської церкви міста Тячів Ласло Карой.

У Рахові за участі високопосадовців з Угорщини відкрили Угорський дім (ФОТО)

У 120-містному залі присутніх вітали отець-декан Ласло Микуляк, мер Рахова Віктор Медвідь, уповноважений Угорського уряду Грежа Іштван, заступник держсекретаря міністерства фінансів Угорщини Йожеф Бочкої, представники міст-побратимів із Угорщини.

Після церемонії відкриття розпочалась різноманітна культурна програма. В ній брали участь діти з угорського дитсадка, учні початкової угорської школи, хори римо-католицької церкви Laudate Dominum та Ave Maria, а також хор і танцювальна група "Едельвейс".

25 березня 2018р.

Теги: Рахів, Угорський дім, Угорщина

Коментарі

До Закарпатця 2018-03-26 / 01:27:58
Ти не Закарпатець!

Коля 2018-03-26 / 01:05:51
В Чехії тоже є Українські церкви.і люди даже там ходять до церкви..хтось даже і паску святит.і всьо нормально.Я за аби Рахів стоїв процвітав.

Закарпатець 2018-03-25 / 16:16:24
Нащо мадяру нам.

*** 2018-03-25 / 13:25:27
Той чат ніхто не читає...

*** 2018-03-25 / 13:23:28
Степан,ви розумна і не проста людина!!! Що робити,як узаконити громадські роботи алкоголіків? Дякую!!!

Степан Крук - ..... 2018-03-25 / 13:21:59
Давайте перейдемо для обговорення алкоголізму на пост, що нижче, про трагедію в Дротинцях, бо тут заважаємо людям обговорювати українсько - угорські відносини

Степан Крук- ..... 2018-03-25 / 13:17:44
Напився, попався у громадському місці - місяць громадських виправних робіт! Подивіться в якому стані наші міста

В. Піпаш 2018-03-25 / 13:13:08
Як корінний рахівець, вважаю, що доволі велика угорська громада Рахова безперечно має право на свій національно-культурний центр, який сприятиме збереженню національної культури, самоіндентичності. Повторюю, що ніхто з українців не збирається денаціоналізовувати угорців, зокрема "насильницьки" (інше питання - що іноді, особливо у змішаних сімях - цей процес є абсолютно природним) Головне, щоб вони поважали державу в котрій живуть, толерантно відносилися до державної мови, українського народу. Що, втім переважно у Рахові, здається, так і є. Бо, у Рахові - "просто інакше не може бути", як би комусь не праглося. Інше питання, що з огляду на політиканськіо-антиукраїнські прагненя керівництва КМКС, щоби цей центр, практично насильницьки (насильницьки, бо рахівські угорці і мудрі і "вчені"), аби їх не збаламутили через цей центр до на авантюри ревізіоністського штибу. Авантюрницьки - бо це лише на власну користь політиканів із КМКСу, які від Рахова мешкають далеко, а рахівські угорці - у національно свідомому місті українців-гуцулів.
Тим паче, що шануючи рахівських угорців, слід визнати - за етнічним походженням вони є переважно змадяризованими швабами-німцями (ше наприкінці ХІХ ст. нівців у Рахові за переписом індентифікувало себе більше ніж угорців, дослідник Елек Фийнеш у 40-х рр. ХІХ ст називає Рахів українсько-німецьким містечком), про що наразі свідчать уже лише прізвища угорців, чехами (втікачів під час 30-літньої війни ХУІІ ст), про що свідчать як прізвища, так і рахівський костьол Яна Непомуцького - саме чеського національного святого, в Угорщині, він є маловідомим, русинів-долинян (гуцули-погано мадяризувалися) і навіть італійців - нащадків робітників, що будували залізницю в останній чверті ХІХ ст, що осіли тут.
Однак, не зважаючи на це, люди, що визнають угорську індентичнісь, плекають її - заслуговують на пошану та підтримку.
Водночас, погоджуюся з тими, хто дорікає на неповагу посадовців, очільників Української держави до створення Українських центрів у місцях компактного проживання українців за межами України, насамперед у прикордонних районах. А як часто наші керівники органів місцевого самоуправління та державної влади, включно із "губернаторами", "мерами" цікавляться життям укранських громад в Словаччині, Румунії, Чехії, Угорщині зокрема?

*** 2018-03-25 / 12:52:43
Коли п'яний у витверезники,його бідна сім'я може хоч поспати...а ще згадайте скільки сталось вбивств через алкоголь, скільки смертей на дорогах!!! Ну чому ми такі байдужі та сліпі???

пенсіонер 2018-03-25 / 12:52:15

Щось у коментарях нема жодного "полум'яного" гуцула, який би ТЕПЕР пояснив, чим Київ гірший за мадяр?
Так де ви, захисники рахівського мера-"піхвознавця"?

Скоро позашивали пірвані на грудях із-за Києва вишиванки та пішли зустрічати хлібом-сіллю "визволителів" мадяр?

Степан Крук -István 2018-03-25 / 12:50:46
Побудуємо! І тут підтримка таких угорців, як Ви не буде зайвою )))

Степан Крук -.... 2018-03-25 / 12:45:46
Так,повинен бути контроль, в першу з боку органів місцевого самоврядування та соціальних служб за неблагополучними сімями. Стосовно витверезників - то це велике благо для алкашів: на вулиці пяницю підібрали, привезли, вимили, в чисте ліжко вклали. Готель!

*** 2018-03-25 / 12:39:12
Роблю в словах помилки від переживання. Боже,як ми могли допустити,щоб такою страшною смертю померла дитина???

István 2018-03-25 / 12:31:58
А скільки українських домів відкривала Україна закордонним українцям?

*** 2018-03-25 / 12:30:45
Місцевій владі зібрати позачергово депутатів,дати доручення обійти свої дільниці,скласти списки таких сімей,щоб вести за ними контроль. А далі потрібно голосувати за відкриття витверезники!!!

Степан Крук -..... 2018-03-25 / 12:18:03
Згідний! Ваші пропозиції??!

*** 2018-03-25 / 11:41:46
Розвиток подій можна побачити вечером,куча п'яних,нуль роботи поліції та соціальних служб!!! А бідні діти,старенькі почекають...

pravylno Kruk 2018-03-25 / 11:31:45
davajte zgadajemo Dmytra Vakarova zamordovanoho magyaramy i nazvemo ploschu Petefi imenem našoho zemljaka

Степан Крук- ..... 2018-03-25 / 11:30:50
Вже робиться! Журналістами обласних і всеукраїнських ЗМІ консолідовано це питання піднімається на найвищому рівні. Слідкуйте за розвитком подій!

*** 2018-03-25 / 11:10:54
На Закарпатті помер від голоду хлопчик!!! Давайте з цим щось робити!!!

НОВИНИ: Соціо

11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 11
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
» Всі новини