На Закарпатті працюють інвестори із 45 країн світу

Про це йдеться у проекті рішення «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2018 рік», який вноситься на обговорення депутатів облради.

На Закарпатті працюють інвестори із 45 країн світу

Його розробник - департамент економічного розвитку і торгівлі ОДА вбачає за необхідне доповнити слушними ініціативами окремі розділи. Такі як: «Підвищення ефективності використання трудового потенціалу та сприяння зайнятості населення Закарпатської області», «Посилення інвестиційної привабливості Закарпатської області шляхом оновлення та розширення зведеної бази даних підприємств», «Науково-інформаційне забезпечення реалізації Концепції сталого розвитку Закарпаття шляхом впровадження освітніх інноваційних елементів» та ін.

Актуальними залишаються питання про захист вітчизняного ринку, розширення асортименту та збільшення виробництва високоякісної продукції за прийнятною ціною, пошук інвесторів для модернізації підприємств, відновлення доступного банківського кредитування.

Заслуговує на увагу робота з впровадження проекту зі створення індустріального парку «Соломоново» – сучасної промислової території, побудованої на основі  грінфілд-системи,  забезпеченої необхідною інженерною та транспортною інфраструктурою. На території парку площею 25 га функціонує високотехнологічна промислова зона повномасштабного виробництва пасажирських легкових автомобілів. Вільна інвестиційна площа  (понад 40 га) запланована під нові, сучасні виробництва. Повна реалізація проекту забезпечить збільшення обсягів виробництва автомобілів до 130 тис. одиниць на рік; створення до 6 тисяч нових робочих місць; залучення додаткових інвестиційних ресурсів (до 700 млн дол США) та ін .

Вагома роль в розвитку вітчизняного автопрому належить заводам «Єврокар» та  «Ядзакі-Україна». У результаті реалізації нових інвестпроектів на цих підприємствах у 2018 році очікується залучення іноземних інвестицій близько 55 млн  дол США та  9,1 млн євро, що дозволить працевлаштувати 4,4 тис працівників.

До слова, цьогоріч на підприємствах усіх форм власності прогнозується працевлаштувати на нові робочі місця 11,3 тис осіб, у 2019 – 11,7 тис осіб, у 2020 році – 12,2 тис осіб.

Щодо посилення інвестиційної привабливості Закарпатської області шляхом оновлення та розширення зведеної бази даних підприємств, то в документі підкреслюється, що прямі іноземні інвестиції для області та країни  – це сталий економічний розвиток, реформи промисловості та сільського господарства, впровадження сучасних технологій, підвищення управлінських стандартів, створення нових робочих місць.

Для розроблення ефективної стратегії регулювання інвестиційного процесу надзвичайно важливим є виділення пріоритетних сфер інвестування. Серед них -  розвиток експортоорієнтованого виробництва загалом та зокрема, за рахунок відновлення преференційних режимів для іноземного капіталу, таких як спеціальні економічні зони.

Наголошується на створенні мотиваційних передумов для залучення іноземних інвестицій з урахуванням того, що визначальними у стратегіях зацікавленості іноземних інвесторів мають бути фактори, що підвищують ефективність виробництва на цій території.

В документі подається аналіз стану інвестиційної активності регіону. Так, в області працюють інвестори із 45 країн світу та функціонує 621 підприємство з іноземними інвестиціями. У січні – вересні 2017 року в економіку області вкладено 16,8 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, що на 6,2 млн. дол. США, або на 27,0 відс. менше аналогічного періоду 2016 року.

Між Закарпатською областю та регіонами іноземних держав станом на 1січня 2018 укладено 27 документів міжнародного характеру (угоди, протоколи намірів, меморандуми про співпрацю), згідно з якими здійснюється міжрегіональне співробітництво у торговельно-економічній, науково-технічній сферах, в галузі освіти, а також у сфері розвитку культури і туризму.

Називаються найбільші підприємства регіону з іноземними інвестиціями, серед яких - ТОВ «Ядзакі Україна» (виробництво електроустаткування до двигунів); ТОВ «Гроклін Карпати» (пошиття верху автомобільних сидінь); ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн-Лімітед» (виробництво електро-устаткування до двигунів); ТОВ «Джентерм Україна» (виробництво електроустаткування до двигунів); ТОВ «ФЦА» (операції з нерухомим майном); ТОВ «Петро Карбо Хем Мукачево» (вантажні перевезення) та ін.

Слід сказати, що для посилення інвестиційної привабливості Закарпаття проведено низку ділових заходів, які в підсумку дадуть змогу зацікавити інвесторів, створити нові підприємства, нові робочі місця, а звідси - поліпшити рівень життя наших краян.

Щодо науково-інформаційне забезпечення реалізації Концепції сталого розвитку Закарпаття шляхом впровадження освітніх інноваційних елементів, то автор проекту зазначає, що для цих цілей  створено науковий парк «Ужгородський національний університет».

Головною метою даного наукового парку є забезпечення сталого соціально-економічного розвитку Закарпатської області шляхом впровадження результатів науково-технічної та інноваційної діяльності вищих навчальних закладів і наукових установ, ефективного використання наявного наукового потенціалу, широкого залучення вітчизняних та закордонних науково-технічних розроблень і технологій та ін, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

07 березня 2018р.

Теги: інвестори

Коментарі

Вуву 2018-03-07 / 20:23:28
Молодці гарно так написали.
А що там чутно про тячівський вертолітний завод ?
Далі стойіть ... Занепадає ... Чекає на інвестора.?
(Ну ми то вже знаємо що петя гадає перевагу приватним фальконам а не ветолйотам).

НОВИНИ: Соціо

18:06
/ 2
На Закарпатті заради порятунку шпилькових від масового всихання мобілізували біологічних захисників природи
17:26
Флеш-арт до Міжнародного дня захисту дітей відбувся на Театральній в Ужгороді
17:18
71 автобус виїхав на маршрути Ужгорода
16:03
Дитсадки у Мукачеві запрацюють 9 червня
11:50
У Мукачеві провели майже півтисячі операцій із заміни суглобів
11:29
У Мукачеві відкриють школу батьківства, материнства та подружнього життя
11:12
На Закарпатті відновлено пропускні операції у пунктах пропуску "Малий Березний" і "Малі Селменці"
02:59
Закарпатець скинув 37 кг ваги і відкрив клуб здорового способу життя у Мукачеві
01:03
З понеділка Мукачево також запускає громадський транспорт
00:14
/ 4
Компромісом, що дозволив розблокувати КПП "Тиса", стало мито 55 центів за кілограм "італійської" посилки
19:17
/ 4
КПП "Тиса" блокували перевізники з "подрібненими" партіями товару - голова Закарпатської ОДА
15:18
/ 12
КПП "Тиса" тимчасово розблоковано, на місці перебуває голова Закарпатської ОДА - ЗМІ
14:13
/ 8
Держприкордонслужба опублікувала світлини і відео з заблокованого КПП "Тиса" на Закарпатті
13:13
/ 12
На КПП "Тиса" авто прикордонників виштовхали на узбіччя
11:45
/ 10
Перевізники заблокували КПП "Тиса"
02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
01:47
/ 7
Під тиском ЗМІ закарпатські чиновники скасували тендер і купують респіратори в 4 рази дешевше
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 2
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 2
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 3
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 11
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
» Всі новини