Завдяки Стратегії ЄОТС ТИСА ТИСА на Закарпатті реалізують низку інвестиційних проектів (ФОТО)

У понеділок, 5 березня 2018 року у Береговы відбулися чергові річні загальні збори Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА).

Завдяки Стратегії ЄОТС ТИСА ТИСА на Закарпатті реалізують низку інвестиційних проектів (ФОТО)

Керівник Об’єднання – голова загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) Оскар Шестак на початку зібрання привітав присутніх офіційних представників ЄОТС ТИСА, а саме співголову Об’єднання, голову Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса, засновника – мера м.Кішварда Тібора Лелесі, а також запрошених гостей – урядового комісара з питань координації співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою (Угорщина) та Закарпатською (Україна) областями Іштвана Грежу, керівника Генконсульства Угорщини в м.Берегово Матяша Сіладі та консула Генконсульства Угорщини в м.Ужгород Болажа Лопперта, а також партнерів - Берегівського міського голову Золтана Баб’яка та голову Берегівської РДА Іштвана Петрушку, а також депутатів та представників обласного органу самоврядування Саболч-Сатмар-Березької області, міського самоврядування м.Кішварди.

У ході зборів учасники заслухали звіт директора ЄОТС ТИСА Андреї Сабоне Цап про діяльність Об’єднання у період між загальними зборами, схвалили річний і балансовий звіти за 2017 рік, узгодили план роботи Об’єднання на 2018 рік.

Відтак основна увага була приділена обговоренню проектів, поданих Об’єднанням у рамках оголошених конкурсів Програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» (ENI), у двох з яких ЄОТС ТИСА виступає головним партнером. Оскар Шестак зазначив, що обидві прикордонні регіони відзначились активністю, особливо у контексті участі областей та ЄОТС ТИСА у реалізації грантових проектів. Подякував за тісну співпрацю та плідну роботу.

Зі свого боку Михайло Рівіс відзначив активну увагу угорської сторони до Закарпаття, допомогу, яка надається передусім у межах роботи ЄОТС.

 - Наші сподівання були не марні, як бачимо Об’єднання ТИСА запрацювало на повну силу, - підкреслив Михайло Рывыс та нагадав, що за перші два роки діяльності підготовлена Інтегрована територіальна Стратегія.  У відповідності із діючими програмами розвитку вона включає, зокрема й пропозиції щодо потенційних можливостей спільної реалізації соціальних, екологічних та інфраструктурних проектів через ЄОТС ТИСА. Відтак Стратегію у минулому році успішно презентовано в Брюсселі – у Комітеті регіонів ЄС, Ужгороді та Кішварді.

Щодо проектів, то як зауважив Михайло Рівіс, однією з основних умов участі у програмах міжнародної технічної допомоги, у яких передбачається фінансування інфраструктурних та інвестиційних складових проектів, є функціонування організації не менше двох років, що у кінці 2017 року співпало з досягненням дворічної діяльності ЄОТС ТИСА.

- Доклавши спільні зусилля, ЄОТС ТИСА підготувало проект, який передбачає будівництво в області сміттєпереробного заводу. Другий проект подано до ЄС за сприяння та активної підтримки Міністерського комісаріату з питань Стратегії ЄС для Дунайського регіону Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини, на виконання рекомендацій Доповіді Консультативної місії ЄС з вирішення проблем Солотвинського солерудника. Ще один проект стосується розвитку туризму прикордонних регіонів. Відтак, на сьогодні ЄОТС ТИСА вийшло на якісно новий рівень, – резюмував співголова ЄОТС ТИСА, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс. Він також додав, що нині  маємо всі підстави сподіватися на те, що Об’єднання буде успішним конкурсантом і виграє ці надзвичайно важливі для області пректи.

Директор Об’єднання Андреа Сабоне Цап та заступник директора Юдіта Євчак поінформували про реалізацію ще одного проекта. Об’єднання отримало грант для проведення міжнародних конференцій на тему «Сприяння європейській та євроатлантичній інтеграції України на прикладі Закарпаття», які відбудуться 22 березня в угорському місті Кішварда, і 25 травня в Ужгороді. Вже підтвердили свою участь у заходах представники Комітету регіонів ЄС, Європарламенту, Уряду Угорщини. Тож, організатори наразі очікують на позитивну відповідь МЗС України.

Насамкінець роботи загальних зборів учасники зустрічі обговорили також конкретні завдання, проведення низки заходів відповідно до підписаної між двома областями Програми розвитку співробітництва, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

06 березня 2018р.

Теги: обєднання, ТИСА, проекти

НОВИНИ: Соціо

18:06
/ 2
На Закарпатті заради порятунку шпилькових від масового всихання мобілізували біологічних захисників природи
17:26
Флеш-арт до Міжнародного дня захисту дітей відбувся на Театральній в Ужгороді
17:18
71 автобус виїхав на маршрути Ужгорода
16:03
Дитсадки у Мукачеві запрацюють 9 червня
11:50
У Мукачеві провели майже півтисячі операцій із заміни суглобів
11:29
У Мукачеві відкриють школу батьківства, материнства та подружнього життя
11:12
На Закарпатті відновлено пропускні операції у пунктах пропуску "Малий Березний" і "Малі Селменці"
02:59
Закарпатець скинув 37 кг ваги і відкрив клуб здорового способу життя у Мукачеві
01:03
З понеділка Мукачево також запускає громадський транспорт
00:14
/ 4
Компромісом, що дозволив розблокувати КПП "Тиса", стало мито 55 центів за кілограм "італійської" посилки
19:17
/ 4
КПП "Тиса" блокували перевізники з "подрібненими" партіями товару - голова Закарпатської ОДА
15:18
/ 12
КПП "Тиса" тимчасово розблоковано, на місці перебуває голова Закарпатської ОДА - ЗМІ
14:13
/ 8
Держприкордонслужба опублікувала світлини і відео з заблокованого КПП "Тиса" на Закарпатті
13:13
/ 12
На КПП "Тиса" авто прикордонників виштовхали на узбіччя
11:45
/ 10
Перевізники заблокували КПП "Тиса"
02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
01:47
/ 7
Під тиском ЗМІ закарпатські чиновники скасували тендер і купують респіратори в 4 рази дешевше
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 2
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 2
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 3
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 11
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
» Всі новини