Закарпатська облрада просить в уряду відновити фінансування протипаводкової програми

Враховуючи нагальну необхідність комплексного вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням у Закарпатті протипаводкових заходів, обласна рада на першому пленарному засіданні 10-ї сесії ухвалила рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо шляхів вирішення питань із забезпечення протипаводкового захисту в області» та скерувала його до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Закарпатська облрада просить в уряду відновити фінансування протипаводкової програми

У документі зазначається: «Депутати Закарпатської обласної ради висловлюють вдячність за оперативний розгляд поданих облдержадміністрацією матеріалів та підписання відповідного доручення від 29.01.2018  № 2884/1/1-18 про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що склалася 15-17 грудня 2017 року на території Закарпатської області.

Документи пройшли розгляд комісії ДСНС України і експертну оцінку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Згідно з регламентом матеріали повинні отримати ще оцінки у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі та Міністерстві фінансів України, а це може зайняти час, необхідний для проведення в літній міжпаводковий період всього комплексу першочергових відновлювальних робіт протипаводкового захисту населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод.

Враховуючи оцінку протипаводкових об’єктів, зруйнованих паводками, потребу проведення невідкладних (першочергових) робіт з їх відновлення, просимо прискорити розгляд питання про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету України. Позитивне вирішення зазначеного питання –  черговий крок у відновленні фінансування протипаводкової програми у Закарпатті».

Далі в Зверненні  наголошується, що Українські Карпати і Закарпаття  відносяться до зливонебезпечних районів Європи. Тому тут завжди є потенційна небезпека виникнення паводків. Дослідження науковців показують, що паводки в Карпатах повторюються 4-5 разів на рік. Їх катастрофічні прояви спостерігались і протягом попередніх століть. Але у періоди підвищеної водності територій та загальної геофізичної активності вони відбуваються з особливо часто. Саме такий період триває з 90-их років минулого століття і Закарпаття з року в рік дедалі більше потерпає від руйнівної сили  катастрофічних повеней, запобігання наслідкам яких практично неможливе через постійну нестачу фінансового ресурсу упродовж тривалого часу. Не фінансується і виконання програми запобігання повеням «Тиса», завдяки якій свого часу Закарпаття було суттєво убезпечено від  руйнівних наслідків стихії.

«Доводиться констатувати, що дамби практично усіх річок краю не в змозі повноцінно виконувати  захисну функцію, відтак існує постійна  загроза  зсувних процесів у гірській місцевості, вимивання родючих грунтів, небезпека життю населення і гостей краю, руйнування транспортної  інфраструктури області тощо. Все це вкрай негативно позначається на екології та економіці краю, а також інвестиційній привабливості як Закарпаття, так і України в цілому.

На сьогодні питання постають  вже настільки гостро, що вирішити  їх можна тільки комплексно за умови  невідкладної серйозної уваги на загальнодержавному рівні. Адже саме своєчасне, адекватне і дієве реагування на виклики – запорука успіху в подоланні проблеми, що дозволить уникнути біди та необґрунтованих видатків у майбутньому.

З огляду на важливість питання, ми, депутати обласної ради, просимо, вельмишановний Володимире Борисовичу, Вашого сприяння щодо прийняття Кабінетом Міністрів України рішення з визначення проблеми катастрофічних паводків у Закарпатській області надзвичайною ситуацією державного рівня», - йдеться в документі, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

02 березня 2018р.

Теги: програма, уряд, облрада

НОВИНИ: Соціо

17:48
/ 2
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
17:22
/ 4
На конкурс на посаду директора міської поліклініки Ужгорода документи подала лише 1 претендентка – Мирослава Брецко
17:13
/ 1
У Мукачеві школярі флешмобом відзначили День Державного Герба та Героїв Небесної Сотні
16:41
/ 2
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні перевезено на 37,1% менше вантажів, ніж цього ж місяця торік
15:59
/ 2
На Закарпатті відбудеться Регіональна платформа з обговорення змін до Конституції щодо місцевого самоврядування
14:12
В Ужгороді презентували мобільний додаток, що полегшує людям із порушенням слуху спілкування в держустановах
14:08
На Закарпатті в січні, порівняно з груднем-2019, ціни на продукти харчування зросли на 1,4%
12:54
Вартість платних медичних послуг в Ужгородському пологовому будинку зросте на 10%
11:53
/ 1
Мешканці Закарпаття накопичили боргів за спожитий газ на 1,1 млрд грн
10:35
За незаконно зірвані підсніжники та шафрани закарпатці платитимуть по 62 грн за один
09:13
/ 1
Проєкт державного стандарту базової середньої освіти презентували в Яношах на Берегівщині
09:06
/ 2
За 1 куб газу, спожитий у лютому, закарпатці платитимуть 5 грн
22:08
/ 1
Ужгородці можуть подарувати своїм коханим на 8 Березня найромантичнішу музику з кінофільмів у виконанні симфонічного LUMOS Orchestra
18:54
/ 1
В Ужгороді прозвучать театральні "Монологи вагіни"
18:04
На Ужгородщині поновлено права двох дітей-сиріт на отримання пільг у сфері забезпечення житлом з боку держави
17:33
У Мукачеві патрульні спільно з громадянами врятували потенційного самогубця від стрибка з мосту
17:26
/ 2
У міській лікарні Ужгорода запрацює нова операційна
16:29
/ 3
Найбільше вільних вакансій на Закарпатті – на підприємствах переробної промисловості, у торгівлі та ремонті автотранспорту
16:12
/ 2
У Мукачеві визначалися, як запобігатимуть поширенню коронавірусу
15:18
Закарпатців попереджають про значне погіршення погодних умов
15:12
/ 1
Біля філії "Суспільного" в Ужгороді відбулася акція протесту проти змін у роботі регіональних мовників
14:21
Через 500 пачок сигарет угорець залишився на митниці на Закарпатті без автівки
12:14
/ 1
У госпіталізованого до інфекційної лікарні закарпатця виявили гострий бронхіт
10:59
/ 4
Окрім як у закарпатському ПП "Тиса", температуру в пасажирів з Італії перевірятимуть також в аеропортах "Бориспіль" і Київ"
10:32
27 лютого – суд щодо скасування скандального екологічного висновку стосовно будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
» Всі новини