В Ужгороді відбулося 20-е обласне свято "Словацький бетлегем 2017" (ФОТО)

16 грудня 2017 року в м. Ужгороді, в приміщенні Закарпатського обласного театру ляльок «Бавка» відбулося традиційне, ювілейне 20-е обласне свято «Словацький бетлегем 2017», яке, як і всі попередні, було організоване культурно-освітньою організацією «Матіца Словенска» в Україні (голова – Йосип Гайніш).

В Ужгороді відбулося 20-е обласне свято "Словацький бетлегем 2017" (ФОТО)

В рамках цього свята традиційно проводиться конкурс за трьома номінаціями – «Кращий словацький бетлегем»,  «Кращий колектив словацьких колядників» і «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові».  Цьогоріч  у святі взяло участь 14 колективів з різних місцевостей Закарпаття,  де компактно проживають словаки, та 2 колективи зі Словаччини (загальна кількість –202 учасники).

         Перед початком свята всіх присутніх привітали  Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгороді  Мірослав Мойжіта, начальник  управління національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації Йосип Резеш, який також зачитав вітання від голови ОДА Геннадія Москаля, директор Дому Матіци Словенскої в м. Михайлівці (Словаччина) Еміл Чурма, голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні  Йосип Гайніш.  

На запрошення «Матіци Словенскої» в конкурсній програмі взяли участь: в номінації «Кращий словацький бетлегем» – бетлегемці римо-католицької парафії с. Тур’ї  Ремети Перечинського району  (керівник – Марія Гапак), колектив «Бетлегемці» с. Довге  Іршавського району (керівник – Василь Сливка)  і два колективи «Бетлегемці» з с.Анталовці Ужгородського району   (керівник – Володимир Вербовські);  в номінації «Кращий колектив словацьких колядників» – народний вокально-хореографічний ансамбль «Словенка» дитячої школи мистецтв  смт Середнє Ужгородського району  (керівник – Софія Симочко), ансамбль «Ружічка» ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ужгорода (керівник – Людмила Капральова, концертмейстер – Михайло Бровді) і народний вокальний ансамбль «Ліптаці» смт Великий Березний (керівник – Марія Микита); в номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові» – колектив «Сторожницькі віншовники» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сторожниця Ужгородського району  (керівник – Беата Сливка),  колектив 3-го класу ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ужгород (керівник – Світлана Сурова),  колектив «Гвєздічка» ЗОШ І-ІІІ ст. смт Середнє Ужгородського району (керівник – Габріела Мазютинець),  колектив «Домінік» римо-католицької парафії с.Кольчино (Фрідєшово) Мукачівського району (керівник – сестра Марія Черніцка) і колектив «Гвєздічка» Великоберезнянської гімназії (керівник – Лідія Юрик). 

За підсумками конкурсу, у номінації «Кращий словацький бетлегем» перші місця було присуджено колективам   з  с. Тур’ї Ремети  і с. Довге,  другі місця – двом бетлегемам  з с. Анталовці. У номінації «Кращий колектив колядників» перше місце було присуджено ансамблю «Словенка»,  другі місця посіли ансамблі  «Ліптаці» і «Ружічка».  У номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові», перемогу святкували колектив «Сторожницькі віншовники» і колектив ЗОШ № 4 м. Ужгорода; друге місце розділили колектив «Гвєздічка» ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Середнє,  колектив «Домінік»  і  колектив «Гвєздічка» Великоберезнянської гімназії.   

У програмі свята також брали участь гості – колективи «Брас-квінтет» (керівник Павол Гойдіч)  і «Флауто Кантабіле» (керівник Іванна Солянікова) з дитячої школи мистецтв м. Михайлівці  (Словаччина).

З успішним виступом усіх переможців привітали голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні Йосип Гайніш і ведучий конкурсної програми Янко Поханіч.

Учасники свята були нагороджені почесними грамотами Закарпатської обласної державної адміністраці , дипломами культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на Україні  і  подарунками від Закарпатської ОДА,  Дому Матіци Словенскої в м. Михалівців  та Матіци словенскої на Україні.  На закінчення всі присутні виконали словацькою мовою колядку „Тиха ніч” Ф.Грубера.

О.Ленарт, директор Середнянської ДШМ,для Закарпаття онлайн

17 грудня 2017р.

Теги: Словацький бетлегем, колядник

НОВИНИ: Культура

12:13
Закарпатський муздрамтеатр готує виставу про Тараса Шевченка
09:47
Коцертну програму "Вівальді та Моцарт" презентував камерний оркестр обласної філармонії в Ужгороді
15:12
У Чопі просто неба представлять виставку робіт Беати Куркуль, присвячених прикордонникам
09:47
Виставку Михайла Повка презентували у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді
09:14
До "шевченківських днів" Закарпатський народний хор презентує Шевченка у слові, пісні та пісочній анімації
09:41
Виставу "Це все вона" показали на малій сцені Закарпатського обласного театру
10:01
Полювання на сина
10:29
/ 1
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 3
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
» Всі новини