В Ужгороді відбулося 20-е обласне свято "Словацький бетлегем 2017" (ФОТО)

16 грудня 2017 року в м. Ужгороді, в приміщенні Закарпатського обласного театру ляльок «Бавка» відбулося традиційне, ювілейне 20-е обласне свято «Словацький бетлегем 2017», яке, як і всі попередні, було організоване культурно-освітньою організацією «Матіца Словенска» в Україні (голова – Йосип Гайніш).

В Ужгороді відбулося 20-е обласне свято "Словацький бетлегем 2017" (ФОТО)

В рамках цього свята традиційно проводиться конкурс за трьома номінаціями – «Кращий словацький бетлегем»,  «Кращий колектив словацьких колядників» і «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові».  Цьогоріч  у святі взяло участь 14 колективів з різних місцевостей Закарпаття,  де компактно проживають словаки, та 2 колективи зі Словаччини (загальна кількість –202 учасники).

         Перед початком свята всіх присутніх привітали  Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгороді  Мірослав Мойжіта, начальник  управління національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації Йосип Резеш, який також зачитав вітання від голови ОДА Геннадія Москаля, директор Дому Матіци Словенскої в м. Михайлівці (Словаччина) Еміл Чурма, голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні  Йосип Гайніш.  

На запрошення «Матіци Словенскої» в конкурсній програмі взяли участь: в номінації «Кращий словацький бетлегем» – бетлегемці римо-католицької парафії с. Тур’ї  Ремети Перечинського району  (керівник – Марія Гапак), колектив «Бетлегемці» с. Довге  Іршавського району (керівник – Василь Сливка)  і два колективи «Бетлегемці» з с.Анталовці Ужгородського району   (керівник – Володимир Вербовські);  в номінації «Кращий колектив словацьких колядників» – народний вокально-хореографічний ансамбль «Словенка» дитячої школи мистецтв  смт Середнє Ужгородського району  (керівник – Софія Симочко), ансамбль «Ружічка» ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ужгорода (керівник – Людмила Капральова, концертмейстер – Михайло Бровді) і народний вокальний ансамбль «Ліптаці» смт Великий Березний (керівник – Марія Микита); в номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові» – колектив «Сторожницькі віншовники» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сторожниця Ужгородського району  (керівник – Беата Сливка),  колектив 3-го класу ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ужгород (керівник – Світлана Сурова),  колектив «Гвєздічка» ЗОШ І-ІІІ ст. смт Середнє Ужгородського району (керівник – Габріела Мазютинець),  колектив «Домінік» римо-католицької парафії с.Кольчино (Фрідєшово) Мукачівського району (керівник – сестра Марія Черніцка) і колектив «Гвєздічка» Великоберезнянської гімназії (керівник – Лідія Юрик). 

За підсумками конкурсу, у номінації «Кращий словацький бетлегем» перші місця було присуджено колективам   з  с. Тур’ї Ремети  і с. Довге,  другі місця – двом бетлегемам  з с. Анталовці. У номінації «Кращий колектив колядників» перше місце було присуджено ансамблю «Словенка»,  другі місця посіли ансамблі  «Ліптаці» і «Ружічка».  У номінації «Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові», перемогу святкували колектив «Сторожницькі віншовники» і колектив ЗОШ № 4 м. Ужгорода; друге місце розділили колектив «Гвєздічка» ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Середнє,  колектив «Домінік»  і  колектив «Гвєздічка» Великоберезнянської гімназії.   

У програмі свята також брали участь гості – колективи «Брас-квінтет» (керівник Павол Гойдіч)  і «Флауто Кантабіле» (керівник Іванна Солянікова) з дитячої школи мистецтв м. Михайлівці  (Словаччина).

З успішним виступом усіх переможців привітали голова культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» в Україні Йосип Гайніш і ведучий конкурсної програми Янко Поханіч.

Учасники свята були нагороджені почесними грамотами Закарпатської обласної державної адміністраці , дипломами культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на Україні  і  подарунками від Закарпатської ОДА,  Дому Матіци Словенскої в м. Михалівців  та Матіци словенскої на Україні.  На закінчення всі присутні виконали словацькою мовою колядку „Тиха ніч” Ф.Грубера.

О.Ленарт, директор Середнянської ДШМ,для Закарпаття онлайн

17 грудня 2017р.

Теги: Словацький бетлегем, колядник

НОВИНИ: Культура

12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
12:21
Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку
» Всі новини