Виставою "Шаріка" головний театр Закарпаття розпочав свій новий сезон (ФОТО)

29 жовтня Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю-А. та Є.Шерегіїв знову гостинно відчинив двері для своїх шанувальників. Новий, уже 72-й за ліком сезон розпочався з вистави "Шаріка" в постановці головного режисера театру, народного артиста України Анатолія Філіппова.

Виставою "Шаріка" головний театр Закарпаття розпочав свій новий сезон (ФОТО)

Романтичну оперету про історію кохання молодої угорської дівчини та січового стрільця, що розвивається в Хусті у 1914-1915 роках, закарпатські глядачі вже мали змогу побачити на прем'єрному показі з нагоди закриття минулого сезону. Тож зараз відбулась ще тільки друга презентація вистави, наступну ж таку нагоду театролюби одержать за тиждень, 5 листопада.   

Традиційно, урочистому відкриттю сезону передувала зустріч керівництва театру з журналістами. Найперше, "шерегіївці" згадали про участь у фестивалі "Коломийські представлення" (Івано-Франківщина) та вересневі гастролі в Києві, що пройшли досить успішно. Власне, повернувшись до Ужгорода колектив розпочав активно готуватися до побачення з "рідним" глядачем. Так, окрім уже згаданої новинки – оперети "Шаріка", вже незабаром, 19 листопада, театрали обіцяють порадувати прем'єрою вистави "Крок від любові" (за драмою М.Старицького "Циганка Аза") в режисерському втіленні художнього керівника театру, заслуженого артиста України Василя Шершуна. А дещо згодом, назустріч зимовим святам, сюрприз чекає і на малих глядачів – прем'єра вистави "Білосніжка і сім гномів" у постановці Олександра Саркісьянца стане "родзинкою" насиченої святкової програми, що створюватиме в театрі незабутню казкову атмосферу з 20 грудня до 15 січня. 

Мовлячи про дітей та юнь – із 1 листопада при облмуздрамтеатрі розпочинає роботу театральна студія. Як запевнили організатори, серед дітей, котрі пройшли кастинг, є справжні обдарування, тож дуже добре, що їхні батьки своєчасно довірили вишкіл професійним акторам на чолі з Любомиром Гелясом. Для роботи студії вже створені всі належні умови. 

Паралельно продовжує свій розвиток "мала сцена" театру. Ще до кінця листопада на ній планує представити власну прем'єру провідний актор театру, заслужений артист України Михайло Фіщенко. Вистава "Не тутешній" стане четвертою прем'єрою для "малої сцени", яка, нагадаємо, цьогоріч приймала І-ий Всеукраїнський театральний фестиваль камерного мистецтва "Під цвітом сакури". На можливість проведення цього перспективного фесту і в новому сезоні "шерегіївці" вельми сподіваються. 

Поряд із творчою роботою "кипить" і господарська, – відзначив директор Василь Марюхнич. Нарешті театр наблизився до вирішення давно наболілих питань: у глядацькому залі завершується ремонт стільців, на що з обласного бюджету було виділено близько 560 тисяч гривень, тривають роботи з утеплення фойє і ще до кінця року належить освоїти майже 670 тисяч гривень на ремонт санвузлів. 

Та поки одні будують – інші руйнують, – бідкається директор. Територію довкола будівлі театру не на жарт "уподобали" підлітки, й це завдає установі щодалі помітніших збитків. Розбиті вікна, потрощена велосипедами і скейтами плитка, брутальні написи на стінах та сміття – з такими наслідками "дозвілля" ужгородських тинейджерів працівники театру зіштовхуються день у день, а на усунення – щороку витрачають 30-40 тисяч гривень із власних зароблених коштів (між іншим – такі видатки на одну виставу). Ще більше загострює проблему байдужість – як від зухвалих порушників, упевнених у власній безкарності, так і з боку стражів громадського порядку, до яких керівництво театру неодноразово зверталося по допомогу, та марно. Разом із тим, наполягає директор, ідеться не лише про невиправдані фінансові втрати окремого колективу, а й про культурну презентацію Закарпаття загалом, адже облмуздрамтеатр – головна театрально-концертна установа краю, на сцені якої виступають як місцеві артисти, так і зірки національного й навіть міжнародного рівнів.

Управління культури Закарпатської ОДА

30 жовтня 2017р.

Теги: театр, Шаріка

НОВИНИ: Культура

09:28
Виставку картин "Життя в карантині" презентували в Ужгороді
04:00
У Закарпатському муздрамтеатрі дали друге, "мюзиклове" життя виставі "Здрастуйте, я ваша тітонька"
18:03
У Мукачеві відкрили виставку робіт випускників дитячої художньої школи ім. Мункачі
17:29
/ 1
В Ужгороді восени пройде перший "Карпатський Гірський Міжнародний Кінофестиваль (CMIFF)"
16:40
У Мукачеві представлять роботи учасників пленеру "Мукачівська весна-2020"
12:39
Вийшло друком "Дерево безсмертя" закарпатського письменника Дмитра Кешелі
11:47
На Закарпатті визначили переможців конкурсу ім. Ірлявського "Моя весна"
11:01
/ 3
У Мукачеві триває живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
01:05
Вийшла друком нова книга Петра Мідянки "Посланія від Петроса"
10:50
На Закарпатті вийшов у світ черговий номер журналу "Культурологічні джерела"
14:52
/ 1
У підземному переході під транспортним мостом ім. Томаша Масарика в Ужгороді облаштовують пандус
02:21
/ 1
Рік без Дмитра Кременя
11:55
/ 1
У Хусті працюють над створенням театру під відкритим небом на Замковій
02:48
Закарпатський муздрамтеатр поступово відновлює роботу
14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
/ 1
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
» Всі новини