Виставою "Шаріка" головний театр Закарпаття розпочав свій новий сезон (ФОТО)

29 жовтня Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю-А. та Є.Шерегіїв знову гостинно відчинив двері для своїх шанувальників. Новий, уже 72-й за ліком сезон розпочався з вистави "Шаріка" в постановці головного режисера театру, народного артиста України Анатолія Філіппова.

Виставою "Шаріка" головний театр Закарпаття розпочав свій новий сезон (ФОТО)

Романтичну оперету про історію кохання молодої угорської дівчини та січового стрільця, що розвивається в Хусті у 1914-1915 роках, закарпатські глядачі вже мали змогу побачити на прем'єрному показі з нагоди закриття минулого сезону. Тож зараз відбулась ще тільки друга презентація вистави, наступну ж таку нагоду театролюби одержать за тиждень, 5 листопада.   

Традиційно, урочистому відкриттю сезону передувала зустріч керівництва театру з журналістами. Найперше, "шерегіївці" згадали про участь у фестивалі "Коломийські представлення" (Івано-Франківщина) та вересневі гастролі в Києві, що пройшли досить успішно. Власне, повернувшись до Ужгорода колектив розпочав активно готуватися до побачення з "рідним" глядачем. Так, окрім уже згаданої новинки – оперети "Шаріка", вже незабаром, 19 листопада, театрали обіцяють порадувати прем'єрою вистави "Крок від любові" (за драмою М.Старицького "Циганка Аза") в режисерському втіленні художнього керівника театру, заслуженого артиста України Василя Шершуна. А дещо згодом, назустріч зимовим святам, сюрприз чекає і на малих глядачів – прем'єра вистави "Білосніжка і сім гномів" у постановці Олександра Саркісьянца стане "родзинкою" насиченої святкової програми, що створюватиме в театрі незабутню казкову атмосферу з 20 грудня до 15 січня. 

Мовлячи про дітей та юнь – із 1 листопада при облмуздрамтеатрі розпочинає роботу театральна студія. Як запевнили організатори, серед дітей, котрі пройшли кастинг, є справжні обдарування, тож дуже добре, що їхні батьки своєчасно довірили вишкіл професійним акторам на чолі з Любомиром Гелясом. Для роботи студії вже створені всі належні умови. 

Паралельно продовжує свій розвиток "мала сцена" театру. Ще до кінця листопада на ній планує представити власну прем'єру провідний актор театру, заслужений артист України Михайло Фіщенко. Вистава "Не тутешній" стане четвертою прем'єрою для "малої сцени", яка, нагадаємо, цьогоріч приймала І-ий Всеукраїнський театральний фестиваль камерного мистецтва "Під цвітом сакури". На можливість проведення цього перспективного фесту і в новому сезоні "шерегіївці" вельми сподіваються. 

Поряд із творчою роботою "кипить" і господарська, – відзначив директор Василь Марюхнич. Нарешті театр наблизився до вирішення давно наболілих питань: у глядацькому залі завершується ремонт стільців, на що з обласного бюджету було виділено близько 560 тисяч гривень, тривають роботи з утеплення фойє і ще до кінця року належить освоїти майже 670 тисяч гривень на ремонт санвузлів. 

Та поки одні будують – інші руйнують, – бідкається директор. Територію довкола будівлі театру не на жарт "уподобали" підлітки, й це завдає установі щодалі помітніших збитків. Розбиті вікна, потрощена велосипедами і скейтами плитка, брутальні написи на стінах та сміття – з такими наслідками "дозвілля" ужгородських тинейджерів працівники театру зіштовхуються день у день, а на усунення – щороку витрачають 30-40 тисяч гривень із власних зароблених коштів (між іншим – такі видатки на одну виставу). Ще більше загострює проблему байдужість – як від зухвалих порушників, упевнених у власній безкарності, так і з боку стражів громадського порядку, до яких керівництво театру неодноразово зверталося по допомогу, та марно. Разом із тим, наполягає директор, ідеться не лише про невиправдані фінансові втрати окремого колективу, а й про культурну презентацію Закарпаття загалом, адже облмуздрамтеатр – головна театрально-концертна установа краю, на сцені якої виступають як місцеві артисти, так і зірки національного й навіть міжнародного рівнів.

Управління культури Закарпатської ОДА

30 жовтня 2017р.

Теги: театр, Шаріка

НОВИНИ: Культура

23:52
В Ужгороді відкрилася виставка українських художників угорського походження
15:35
В Ужгороді представлять художній "Ноктюрн на трьох мольбертах"
12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
» Всі новини