У "Паланку" відтворили весілля колишніх угорських володарів замку Зріні та Текелі (ФОТО)

Сьогодні Мукачівський замок «Паланок» став місце проведення середньовічного весілля. 335 років тому тут відбулося весілля 39-річної Ілони Зріні та 25-річного Імре Текелі.

У  "Паланку" відтворили весілля колишніх угорських володарів замку Зріні та Текелі (ФОТО)

15 червня 1682 року у Мукачеві святкували весілля двох важливих історичних постатей, яке згодом вплинуло на життя всієї Європи. Володарка замку Ілона Зріні вийшла заміж за угорського графа Імре Текелі, політичного лідера, керівника антигабсбурзького руху куруців, який був молодший за неї. 

У суботу в «Паланку» організували історичну реконструкцію весілля. Пара прибула на білій кареті, і взяла шлюб у верхньому дворі замку, який сьогодні прикрасили для виїзної церемонії.  Священик освятив їх шлюб, про що містян сповістили вистрілами з гармат з веж «Паланку». 

Протягом дня демонстрували  майстерність ремісники та проводили безкоштовні майстер-класи.  Кухарі відтворили традиційні і не тільки страви тієї епохи, організували співи-танці 15-17 століть, відбулися лицарські поєдинки.

Крім середньовічного інтер'єра, персонажів, весільної церемонії та розваг гостей чекала весільна гостина, яку максимально намагалися відтворити мукачівські кухарі за описами історичних джерел, повідомили Закарпаття онлайн у Мукачівській міськраді.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17 червня 2017р.

Теги: Зріні, Текелі, Паланок, весілля, куруци

Коментарі

István 2017-06-18 / 19:04:26
Все мероприятие было просто печальной

Олег 2017-06-18 / 16:23:58
Ф. Котрятович дав угорському королеві номінальне право на володіння Поділлям. У відповідь Ф. Корятович визнав васальну залежність від короля і дістав в управління *Мукачівську та Маковицьку домінії (остання знаходилася на *Пряшівщині).

???????? 2017-06-18 / 14:01:38
Вмію. "З яких причин прикрили памятник ? Незнаю .можливо епоха ни та ,я там не був ."

Учасник 2017-06-18 / 13:51:01
Я виправдав ???? Ти читати вмієш ?

?????? 2017-06-18 / 12:40:19
"Слухайте сюда !!! Я є уроженець Закарпаття !!! І мені його історя дорога такою яка она є !!!І я не збираюся від неї відмовлятися !!! На угоду одним ,або іншим . " Але при цьому я виправдовую закривання скульптури Корятовича під час церемонії в Паланку.
Я дурень?

Учасник 2017-06-18 / 12:13:13
Слухайте сюда !!! Я є уроженець Закарпаття !!! І мені його історя дорога такою яка она є !!!І я не збираюся від неї відмовлятися !!! На угоду одним ,або іншим .
Ви робите з Корятовича , якусь міфологему .Начебто Корятович протистояв комусь або чомусь .Так само як і московити про Александра Невского -вимальовують .Як один так і другий були навіть не васалами ,а залежними вельможами ,які виконували чиновницькі функції держави якій служили .З яких причин прикрили памятник ? Незнаю .можливо епоха ни та ,я там не був .
Але ліпити з Корятовича , якогось "захисника " від чого ? від кого ? Від свого патрона -мадярського короля ,який надав йому притулок і його родині після вигнання з власних.земель? Не смішіть.

Борис 2017-06-18 / 11:20:13
До Учасника.Відчувається, маєте клепки в голові. Знаєте дещо про подільського князя Федора Корятовича. Питання: ви підтримуєте задум організаторів театралізованого весілля -сховати від глядачів ПАМ"ЯТНИК У БРОНЗІ ФЕДОРУ КОРЯТОВИЧУ? Ви би так само зробили? Можна ж було все дійство провести нижче, в середньому дворі й тоді не довелося б робити такої глупоти. Кілька годин Корятович був у суцільній білій паранджі, й туристам численним гіди у той час пояснювали, хто там схований і щоб загадати бажання, туристи порпалися в тканині, аби віднайти палець князя.Такої дурості ще ніколи не бачив.

Патріот атошник 2017-06-18 / 00:49:27


Хамство. Коментар видалено. Адмін


Учасник 2017-06-17 / 23:41:05
Молодці ! Класно зроблено ! Хоть шось робиться .
Для вічно незадоволених :
Князь Корятович не був ,а ні руським ,а тим більше не українським князем .
Був він литовським князем з роду Гедеміновичів .В силу між династичних суперечок втратив свої володіння .
Мадярський король любязно надав йому притулок , і дав у володіння мукачівський замок .Хай вас жовч не їсть.Це наша історія ,історія нашого краю .

Богдан 2017-06-17 / 22:32:27
Закрити суцільно білими тюлями пам"ятник Федору Корятовичу аби його не було видно і щоб це було по-весільному круто -так могли робити тільки совєцкі комуністи.Хай керівник Мучачівського турцентру Адаменко пояснить чому він пішов на такий примітив. Це сором для Мукачева, для Закарпаття, для України.Виходить що коли в замку будуть проводити свято на честь князя з Поділля, а таке мусить бути, то білими покривалами накриють пам"ятник Ілоні Зріні та її сину Ференцу другому Ракоці, закриють бюст Петефі. ГАНЬБА. Нічого і нікого не треба закривати, хай всі будуть. Це організатори могли придумати хід- на весілля до Текелі-Зріні прийшли їх привітати князь Лаборець, князь Корятович, гетьман Богдан Хмельницький, поет-революціонер Петефі, турецький султан, австрійський імператор.

Борис 2017-06-17 / 20:16:48
УВАГА!!!! За молодими -Ілоною Зріні та Імре Текелі - така біла кругловидна прикраса-альтанка. Це так організатори закрили пам"ятник подільському князю Федору Корятовичу. Що це? Дурість чи намагання сховати все слов"янське, руське, українське і вип"ятити тільки УГОРСЬКЕ?!! Але ж князь Федір Корятович в 15 столітті так само розбудовував Мукачівський замок, як і Ілона Зріні, Імре Текелі в 17-ому. Кощунство вчинили організатори і злочин перед пам"ятю великого подільського князя.Й таким ганебним кроком перекреслили все весільне свято.

сорри 2017-06-17 / 17:11:40
За мадярське бабло ще раз на голосили на угорській приналежності замку. Турула мало?

Москаль відкрив мадярським панам карт-бланш у всьому Закарпатті, а Балоги прогинаються в Мукачеві.

"Раби, підножки, грязь... ваші пани..." (Шевченко)

НОВИНИ: Соціо

11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина