Влада Закарпаття взялася за створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями

20 грудня голова облдержадміністрації Олег Гаваші провів нараду з питань, що стосуються виконання Указів Президента України щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Влада Закарпаття взялася за створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями

На нараді, крім заступників голови, начальників профільних управлінь облдержадміністрації, також були присутні депутат обласної ради, голова обласного благодійного фонду допомоги та реабілітації інвалідів “Суспільство для всіх” Олександр Сухан, голова обласного Товариства інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів України Петро Куцеконь, директор Ужгородського центру „Вибір” Василина Марко.

„Ми такі ж люди, як і всі”, — ці слова Василина Марко якнайповніше передають зміст наради. Сьогодні люди, які потрапили у біду, пораз стають заручниками своєї домівки, бо наші міста не пристосовані до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями. Зробити все можливе для адаптації інвалідів – таке завдання поставив Президент України. Почати ж потрібно хоча б з елементарного: облаштування до всіх державних установ пандусів для людей на інвалідних візках, спеціальних світлофорів – для незрячих, трансляції хоча б випусків новин із сурдоперекладом – для глухих і т. ін.

Щоб почати конкретну роботу, необхідно провести глибокий аналіз по кількості і категоріях інвалідів, по їхніх потребах, а відтак все прорахувати і врахувати у бюджетах всіх рівнів. „Це ті питання, які, вважаю, ми повинні раз і назавжди спланувати і повністю їх виконати. Але виконати якісно”, — підкреслив голова облдержадміністрації. А працювати є над чим. Передусім йшлося про доступ людей з фізичними вадами до установ соціального захисту та інших державних закладів, міліції, судів, прокуратури, навчальних закладів, у тому числі вищих. Не пристосовані до потреб інвалідів заклади охорони здоров’я, нерідко – навіть санаторії, аптеки. Для таких людей проблемою стає зателефонувати з вуличного автомата, зняти гроші у банкоматі...

Всі ці питання потрібно суворо контролювати. Передусім це стосується здачі в експлуатацію нових об’єктів – всі вони повинні бути обладнані пандусами. Проте нерідко будівельники здешевляють проект. Здали, до слова, супермаркет, а місць для паркування транспорту інвалідів не передбачили.

Депутат облради Олександр Сухан задав дуже слушне запитання: „Чому для нас роблять без нас?” Як не дивно, досі не у всіх районах створені комітети забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення, в які мають входити як представники державних структур, так і люди з обмеженими фізичними можливостями. Взагалі, керівник області поставив питання про ефективність роботи цих комітетів – вони дійсно мають працювати так, аби інваліди відчували турботу про себе. Щоб, як-то кажуть, з перших вуст знати проблеми людей з обмеженими можливостями, Олег Гаваші запропонував Олександру Сухану стати його радником. Адже так він безпосередньо зможе контролювати і впливати на ситуацію. Василина Марко порушила питання забезпечення інвалідів області так званими активними інвалідними візками, слуховими апаратами, а також спеціального облаштування туалетів на вокзалах тощо.

24 січня наступного року буде проведена розширена колегія ОДА, на якій вже представлять повну інформацію з цього питання і конкретні заходи. „Мене цікавить робота, яку можна виконувати уже. Є ще час. Треба подумати, що можна зробити у першу чергу. І працювати поетапно. Визначити конкретні джерела фінансування. Я не допущу, щоб жодне питання, яке сьогодні порушили учасники наради, було не виконано”, — підкреслив голова облдержадміністрації.

За підсумками наради буде видано окреме розпорядження голови облдержадміністрації щодо внесення змін та доповнень в обласну Програму забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення, яку буде подано на розгляд сесії обласної ради.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
21 грудня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:06
/ 2
На Закарпатті заради порятунку шпилькових від масового всихання мобілізували біологічних захисників природи
17:26
Флеш-арт до Міжнародного дня захисту дітей відбувся на Театральній в Ужгороді
17:18
71 автобус виїхав на маршрути Ужгорода
16:03
Дитсадки у Мукачеві запрацюють 9 червня
11:50
У Мукачеві провели майже півтисячі операцій із заміни суглобів
11:29
У Мукачеві відкриють школу батьківства, материнства та подружнього життя
11:12
На Закарпатті відновлено пропускні операції у пунктах пропуску "Малий Березний" і "Малі Селменці"
02:59
Закарпатець скинув 37 кг ваги і відкрив клуб здорового способу життя у Мукачеві
01:03
З понеділка Мукачево також запускає громадський транспорт
00:14
/ 4
Компромісом, що дозволив розблокувати КПП "Тиса", стало мито 55 центів за кілограм "італійської" посилки
19:17
/ 4
КПП "Тиса" блокували перевізники з "подрібненими" партіями товару - голова Закарпатської ОДА
15:18
/ 12
КПП "Тиса" тимчасово розблоковано, на місці перебуває голова Закарпатської ОДА - ЗМІ
14:13
/ 8
Держприкордонслужба опублікувала світлини і відео з заблокованого КПП "Тиса" на Закарпатті
13:13
/ 12
На КПП "Тиса" авто прикордонників виштовхали на узбіччя
11:45
/ 10
Перевізники заблокували КПП "Тиса"
02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
01:47
/ 7
Під тиском ЗМІ закарпатські чиновники скасували тендер і купують респіратори в 4 рази дешевше
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 2
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 2
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 3
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 11
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
» Всі новини